Medine'de yemekler Yazıcı'dan

Akyazı Belediye Başkanı Yaşar YAZICI, Akyazı gurubu ve Şehit Halil İbrahim Sert Lisesi öğrencileri Umrede her bir dakikalarını değerlendiriyorlar.

Haber Resmi
Haber albümü için resme tıklayın

Akyazı Belediye Başkanı Yaşar YAZICI, Akyazı gurubu ve Şehit Halil İbrahim Sert Lisesi öğrencileri Umrede her bir dakikalarını değerlendiriyorlar.Kutsal mekanları birlikte ziyaret eden Umreciler, o beldelerin manevi hazzını da birlikte yaşıyorlar.

Sömestr tatilinin de Umre zamanı olarak değerlendirilmesinin ardından son yıllarda çoğalan Umre ziyaretleri daha da artmış durumda. Hem Diyanet İşlerinden hem de diğer anlaşmalı firmalardan Umre'ye gidenlerin sayısı her geçen gün artmakta, bu artışa Akyazı?da dahil, her yıl artan bir sayı ile Umre ziyaretçileri artıyor.

Bu yıl da çoğunluğu Akyazı Şehit Halil İbrahim Sert Lisesi öğrencilerinden oluşan ve içlerinde Akyazılıların da bulunduğu guruba Başkan YAZICI' da dahil olmuştu. İlk olarak Medine-i Münevvere ziyaretini gerçekleştiren gurup bu gün Cuma namazını müteakip ihramlarını giyerek Mekke-i Mükerreme'ye hareket edecekler.

Başkan YAZICI; "Medine-i Münevvere çok huzurlu, sakin, manevi hazlarla dolu bir belde buradan ayrılmak insanı duygulandırıyor. Ancak; görevlerimiz daha bitmedi, şimdide Umremizi tamamlamak için Mekke-i Mükerreme'ye hareket edeceğiz. Burada kutsal mekanları hep birlikte ziyaret ettik. Akyazılı hemşerilerim ve öğrenci kardeşlerimle unutulmaz bir Umre yaşıyorum. Dün onlara kendi ellerimle yemek hazırladım. Bu da güzel bir anı oldu. Tüm Akyazılı hemşerilerime bu güzel mekandan selamlarımı gönderiyorum"dedi.

Medine-i Münevvere'deki son öğle yemeklerini Başkan Yazıcı'nın elleri ile hazırladığı Akyazı Gurubu mutlu ve huzurlu bir şekilde, Mekke-i Mükerreme'ye hareket için son hazırlıklarını tamamladılar. Cuma namazı ve Peygamber Efendimiz (S.A.V)?i veda selamlamasının ardından ihramlar giyilerek Mekke-i Mükerreme'ye hareket başlayacak.

01 Şubat 2013 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.987.019 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?