Sapanca'da MHP'liler alana sığmadı

MHP'nin Sapanca'daki son mitinginde binlerce kişi meydanda tek yürek oldu. Seçim yasakları öncesi son sözlerin söylendiği mitingde Oya Arapoğlu önemli mesajlar verdi

Haber Resmi
Haber Resmi
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Milliyetçi Hareket Partisi seçim kampanyasını Halk Eğitim Merkezi önünde düzenlediği mitingle noktaladı.Binlerce Sapancalının doldurduğu meydanda meclis üyeleri ile birlikte platformda yerini alan Oya Arapoğlu bütün köylerin isimlerini tek tek okuduktan sonra; "Her bir köşesi cennet ilçemizin güzel insanları burada tek nefes, tek ses, bugün geleni de 100 yıl önce geleni de hepsi bir, hepimiz biriz , hepimiz kardeşiz, hepimiz Sapancalıyız,herkes burada.Bu akşam buradan yükselen ses, Hep birlikte inşa edeceğimiz yeni bir Sapanca'nın tuğla tuğla, ilmek ilmek yenibaştan öreceğimiz geleceğimizin, özlemini duyduğumuz hizmetlerin,yeşeren bahar gibi taptaze bir başlangıcın habercisi olacaktır." sözleriyle başladığı konuşması, alanda alkışlarla karşılık bulurken, konuşmasında Sapanca'nın sorunları ve çözümleriyle ilgili mesajlar verdi.

"Sapanca'nın çok ciddi sorunları var"

Çok güzel,çok özel bir bölgede yaşıyor olmamıza karşın yaşanan kentsel sorunların,yıllardır yapılan yanlış uygulamaların ciddi boyutlara ulaştığını belirten Arapoğlu;"Bilindiği gibi Gölümüzle ilgili önemli sorunlar yaşanıyor.Felakete doğru hızla yaklaşılırken,iktidar partisinin gölümüzün sorunlarını önemsiz gösterme çabaları durumu daha vahim hale getirmektedir.İki a önce Gölün sorunlarına ayıracak zamanları olmayan iktidar partisi milletvekillerinin bugünlerde ise Sapanca'dan başka gündemleri yok.Bakanımız,milletvekilleri Sapanca'ya görülmemiş bir ilgi içersindeler. Boşuna uğraşmayın .Artık Sapanca halkı başka Sapanca yok anladı. Bu kez hesaplar tutmayacak.Sapanca'nın 5 yıl daha kaybetmeye tahammülü kalmadı."dedi.

"Sapanca'da bugüne kadar hangi esere imza attınız da istikrar sürsün?"

İktidar partisinin İstikrar sürsün sloganı ile yola çıktığını söyleyen Arapoğlu;"12 yıldır iktidarınıza onay veren Sapanca'da bugüne kadar hangi esere imza attınız da şimdi Sapancalı halkımız istikrar sürsün desin?Bir hastane binasını bile bitiremediniz.Bir meslek yüksekokulu binasını bitiremediniz.Yıllardır geçici binalarda hizmet veriyordu,o bile elinden alındı.Hayırseverlerin bağışlarıyla temel atıldı Allah razı olsun onlar da olmasa temel bile atamayacaklarmış.Niyazi Bağdat'ın Belediye başkanlığı döneminde yaptırdığı bina olmasa oraya da taşınamayacaklarmış. Serdivan'a üniversite kampüsü kuruldu bizim tek bir 2 yıllık okulumuza bina yapmayı başaramadılar. Sizi üç dönemdirdestek olup hem hükümette, hem yerel yönetimlerde iktidarda tutan bu ilçe halkı Bir fakülteyi kendisine kazandıramayanlara artık neden destek olsun?Su cenneti Sapanca'da çeşmeden akan suyu içemeyen insanlar size üç dönem kredi açtılar,hala suyu çeşmeden içemiyorsa artık size neden inansın?" sözlerine yer verdi.

Her bölgeye, her kesime eşit hizmet

"Seçildiğim gün parti rozetimi çıkartarak oy veren vermeyen herkesin belediye başkanı olacağım. Kent tasarımlarımız,özel projelerimiz,çevre düzenlemelerimiz ile İlçemizin çehresi değişecek. İmar adaletsizliklerine,çeşmelerden akan suyun içilememesi çelişkisine son vereceğiz .Gençlerimize "İş'te İş" projemizle iş imkanları sağlayacağız. Belediyemizde Gençlik ve Spor birimi kuracağız.Hazırlayacağımızaçık kapalı spor tesisleri,stadyum,su sporları merkezi ile sporu geliştireceğiz,Ulusal-Uluslararası gençlik faaliyetlerine ev sahipliği yapacak Gençlik Kamp Merkezi kuracağız. Gençlerimize tesis bizden başarı sizden diyeceğiz. Sapanca'da Eğitim kampüsü oluşturmak için yerel yönetim olarak üzerimize düşeni yapacağız. Devlet'ten de, özel eğitim kurumlarından da yatırım talep edeceğiz.Eğitimde fırsat eşitliği sağlamak için ihtiyacı olan öğrencilerimize burs vereceğiz. Gençlerimizin sosyal kültürel gelişimlerine katkı yapacak kültür merkezi kuracağız.Beğendikleri bir filmi izlemek için komşu illere gitmelerine gerek kalmasın diye sinema salonu açılmasını sağlayacağız. İlçemizin uluslararası kongre merkezi olması için düzenlemeler yapacağız.Sapanca Kongreler merkezi olarak anılacak. Esnafımızın iş potansiyelini arttıracak tedbirler alacağız.Çarşımıza,kent tasarımları,uygun ulaşım planı desteği vereceğiz.Belediye sınırlarına yeni katılan köylerimizle birlikte yeni bir ulaşım planı hazırlayacağız ve ulaşımdaki sıkıntılarınızı çözeceğiz."açıklaması yapan Arapoğlu, şeffaf ve hesap verilebilir bir yönetim anlayışını yerleştireceklerini sözlerine ekledi.

Eski Başkanlara teşekkür, seçimlerde hoşgörü çağrısı

İlçeye yapılan her hizmete saygı duyduğunu belirten Arapoğlu ;"Bugüne kadar görev yapan bütün Belediye Başkanlarımızı,belediye meclis üyelerimizi,belediye personelimizi şükranla anıyor,ebediyete göçenlere Allah'tan rahmet diliyorum."dedi.

Başarılı bir seçim kampanyası geçirdiklerini söyleyen ve seçim gününün de hoşgörü içinde geçirilmesi çağrısı yapan Oya Arapoğlu, MHP parti teşkilatlarına teşekkür etti.

29 Mart 2014 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 4.421.377 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?