Sakaryaspor'un sorunları istenirse çözülür

CHP Adapazarı İlçe Başkanı Nazmi Yıldırım ve ilçe yönetiminin hazırladığı ziyaret programına davet üzerine katılan CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç Sakaryaspor için konuştu

CHP Adapazarı İlçe Başkanı Nazmi Yıldırım ve ilçe yönetiminin hazırladığı ziyaret programına davet üzerine katılan CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç Taksi-Dolmuşçuları Kooperatifi'ni ziyaret ederek Taksi-Dolmuşçuları Kooperatifi Başkanı Namık Oral ve durak başkanlarının sıkıntılarını dinledi.

Dolmuşçu esnafının sıkıntıları ile ilgili Özkoç'a bilgi veren Taksi-Dolmuşçular Kooperatifi Başkanı Namık Oral, "Belediye sürekli yeni otobüsler getiriyor. Sürekli dolmuşları kaldırmaya çalışıyorlar. Koskoca körüklü otobüs 1 kişi ile Karaman'a gidiyor, geliyor. Yazık günah. Burada milli servet heba oluyor. Ayrıca bulvarı daralttılar, yaya kaldırımlarını genişlettiler. Trafiği felç ettiler. Sakarya'nın dışında hiçbir yerde dolmuş hatlarında hat kirası yok. Bir diğer sorunumuz ilçelerden gelen Özel halk otobüsleri şehir sınırlarına girince yolcu alamazlar. Ancak mahkeme kararı olmasına rağmen belediye bu duruma göz yumuyor" ifadesini kullandı.

Milletvekili Özkoç ise, "Birbirimize karşı dürüst olmalıyız, palavra atmayı çok seviyoruz.Belediyecilik proje oluşturma işidir. 2004'teki adaylığımda kitap bastıran tek kişi bendim. O süreçte bana kimse bu projeleri nasıl gerçekleştireceksin diye sormadı. Kaçak binalar gibi bireysel menfaatleri niteleyen sorular haricinde bir soruyla karşılaşmadım. Oysa ki kıymetli şehrimizin sorunları üzerine odaklanıp mücadele etmeliyiz . İsteyince çözülmeyecek sıkıntı yok.Sesinizi yankılanarak duyurmanın en iyi yolu birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmektir. Bunun karşısında durabilecek hiçbir güç yoktur. Aksi halde 4 dönem seçtiklerinize soru dahi sormazsınız, bugünkü duruma düşersiniz. Katlı pazaryeri esnafı birlik olsaydı, şu anda orada yürüyen merdivenler olurdu. Dolmuşçular da aynı. Belediyecilik her krizden bir proje üretme işidir. Belediyecilik sen şu partidensin ben bu partidenim demekle olmaz. Gelecekte çocuklarımız seni 'Allah razı olsun'diyerek anmalı. Bu aktardığınız sorunlar ile ilgili üzerime düşeni yapacak ve gerekli görüşmeleri gerçekleştireceğim" dedi.

Türk futbolunda önemli bir yere sahip, bir çok ünlü futbolcu ve teknik adamı yetiştirmiş olan Sakaryaspor'un sorunları istenirse şu masada hemen çözülür. Bakanlık 'Size stad yapacağız' diyor. Ben de diyorum ki 'Takım yok ortada. Öncelikle takıma yardım edin. Eski stad yeri çok değerli. TOKİ biraz daha az kazansın, Sakaryaspor'un borcunu ödesin, yeni stadı öyle yapsın. İstenirse eğer, siyasi irade bu sorunu kolaylıkla çözebilir.

25 Şubat 2013 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.077.529 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?