Orman köylerinde korku saçan yaratık için foto kapan

Yaklaşık 50 köpeği parçalayan, vücutlarını yiyip sadece kafalarını bırakan esrarengiz yaratığın tespiti için Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürlüğü bölgeye foto kapan konulmasına karar verdi.

Sakarya, Bilecik ve Bursa illerine bağlı birbirine yakınorman köylerinde,ilkbahar aylarından bu yanayaklaşık 50 köpeği parçalayan, vücutlarını yiyip sadece kafalarını bırakan esrarengiz yaratığın tespiti içinDoğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürlüğü bölgeye foto kapan konulmasına karar verdi.

Orman ve Su İşleri İl Şube Müdürü Osman Demirel,köylülerin"Canavar" diye adlandırdığı bu hayvanın tespi için Bilecik Orman ve Su işleri Müdürlüğü ile ortak çalışma yapacaklarını söyledi. Demirel, yaptıkları ilk incelemede bölgede köpeklere saldıran yaban hayvanının Sırtlan olabilecegini söyleyerek"Ancak bu bölgede daha önce hiç görülmedi. Sırtlan gezici bir yaban hayvanı olduğu için bölgeye gelmiş olabilir. Bununtespiti için de görüldüğü orman köylerinde belirli noktalara Bilecik Orman Ve Su Müdürlüğü ile birlikte foto kapanlar kuracağız" dedi

Konuyla ilgili olarak Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürlüğü'nün de çalışma başlattığını söyleyen Demirel, Sakarya ve bölgesinde daha önce Vaşak tespit edildiğini de söyleyerek"Ancak bu köylerde köpeklere saldıran hayvanın vaşak olduğunusanmıyoruz. Önümüzdeki günlerde bölgedeki bu yaban hayvanının ne olduğunu belirlemek için çalışma yapacağız" dedi.

ORMAN KÖYLÜLERİ KORKU İÇERİSİNDE..

Haberin Videosu

07 Aralık 2013 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.157.640 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?