Muazzez Deniz; 'Tıp Bayramını Kutlamıyoruz'

Sağlık ve Sosyal Hizmetleri Emekçileri Sendikası Sakarya İl Temsilcisi Muazzez Deniz "Performansa göre çalıştırarak rekabet ettiren, ağır iş yükü altına sokan, her türlü şiddetle karşı karşıya getiren bu programa karşı olduğumuz için 14 Mart Tıp Bayramını kutlamıyoruz "dedi.

SES İl Temsilcisi Muazzez Deniz yaptığı açıklama da; "Yıllardır sağlık ve sosyal hizmeti hak olmaktan çıkaran, ticarileştirerek parayla alınıp-satılan, üzerinden kar elde edilen bir hizmete dönüştüren, çalışanların iş-işyeri güvencesini kaldıran, performansa göre çalıştırarak rekabet ettiren, ağır iş yükü altına sokan, her türlü şiddetle karşı karşıya getiren bu programa karşı yürüttüğümüz mücadele sürüyor.

Angarya çalışmaya karşı, Performans baskısına karşı, niteliksiz sağlık eğitimine karşı, Sağlık hizmetine ulaşmak için ödenen katkı-katılım payları ve ilave ücretlere karşı, İş ve işyeri güvencesi için, nitelikli sağlık eğitimi için, nitelikli sağlık hizmeti sunabilmek için, güvenli çalışma ortamı için tüm sağlık ve sosyal hizmet emekçileri ile birlikte mücadeleye devam edeceğiz. Şu sıralarda, sağlık çalışanlarına sağlık alanında yapılan uygulamalarla, sağlıkta dönüşüm programını tamamlayıcı birçok düzenlemeler dayatılmaktadır.

Bu düzenlemelerin en yenileri 2013 sonları ile 2014 başlarında yasa ile kesinlik kazanmıştır. Öğretim üyelerinin tam gün düzenlemesi ile zorunlu hizmette ayrıcalığa ruhsatsız sağlık hizmeti sunma adı altında bir suç tanımlayarak hizmeti hapis ve para cezası tehtidi ile yasaklamaktan, sülük-kupa tedavisi gibi bilim dışı alternatif hizmetleri ruhsatlandırmaya Aile Sağlığı Merkezlerinde görevli sağlık emekçilerine hastanelerin acil servislerinde nöbet tutma zorunluluğundan, tüm sağlık emekçilerine ikamet sınırlaması getirmeye, yıllar yılı siyasilerin kendi çıkarları doğrultusunda şekillendirdiği niteliksiz sağlık eğitiminden, sağlık alanındaki çocuk işçiliğine kadar sağlık çalışanlarını neredeyse hiçleştiren, en önemlisi insan sağlığı ve toplum sağlığını hiçe sayan olumsuzluklara karşı mücadele yürüttük, yürütmeye devam edeceğiz. Mücadelemiz insanca bir yaşam ve insanca bir sağlık hizmeti sunabilmektir "ifadelerini kullandı.

14 Mart 2014 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.875.715 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryaspor sizce şampiyon olur mu?