MHP'den yeni yıl mesajı

MHP İl Başkanı Ünver yeni yıl mesajı yayınladı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Orhan Ünver, yeni yıl mesajı yayınladı.
Ünver'den yeni yıl açıklaması:

"Yeni bir yılı yeni umutlarla karşılamaya hazırlanırken 2011 yılını da acı-tatlı olaylarıyla geride bıraktık. Kültürümüzün ve inancımızın gereği olarak istikbalden endişe duymadan yeni umutları 2012 yılına taşıdık.Umutlarımızı 2012'ye taşırken 2011'den de almamız gereken dersler olduğunun bilincinde olmalıyız.
Geçtiğimiz bir yılı göz önüne aldığımızda bizleri mutlu eden, hayatımızı biraz daha kolaylaştıran, işlerimizi ve ekonomimizi olumlu yönde etkileyen gelişmeleri ne yazık ki görememekteyiz.
Ülkemiz genelinde yaşanan terör ve asayişsizlik, ekonomik bunalımlar, kadına uygulanan şiddetin artması, engellilerin sorunlarının yok sayılması, milli birlik ve bütünlüğümüzün bozulmasına çanak tutan açıklamalar, sınav skandalları, terörle müzakereye oturulması, Büyük Türk Milletinin geleceği üzerine oynanan oyunların bir parçası olacağı anlaşılan Anayasa tartışmaları 2011'den hatırımıza bir çırpıda gelen başlıklar olmuştur.
Ne kadar acıdır ki, bu konularda eleştirilen iktidar partisi AKP, Aziz Milletimizden aldığı yetki ile bütün bunları yapmaktadır. 2011?de yapılan Genel Seçimlerdeki oy oranını da yaptığı işlerin doğruluğunun bir göstergesi olarak sunmaktadır.
Kıymetli Sakarya'lı hemşehrilerim;
Sakarya yerelimize ve özelimize baktığımızda da bu durum Ülkenin genelinden farklı değildir. Sakarya'mız yine bir yıl boyunca orta hasarlı binalar, ulaşım sorunu, Şeker fabrikasının kotası, Gar Meydanı, istasyon nereye taşınsın, hızlı tren ilimizde duracak mı, Yenikent ilçe olsun gibi hemen akla gelen konuları maalesef yerel yöneticilerimiz, Belediye Başkanlarımız da katıldığı her ortamda tartıştı durdu. İdareyi ve iktidarı elinde bulunduranlar Sakarya'mıza bir ufuk açıp bir vizyon koyamadılar.Sakarya'mıza umut saçacak yeni proje ve atılımları hiç yapamadılar.Bütün umudumuz ve duamız 2012 yılının bu beklentilerimize cevap vermesidir.
Aziz Sakarya'lılar;
2012 yılında Sakarya'mız için konulacak hedef, 2023 Lider Ülke Türkiye Ülküsü?ne de uygun olarak Sakarya'mızın Karadeniz'den dünyaya açılması olmalıdır.
Bunun için Sayın Valimize, Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımıza önemli görevler düşmektedir. Deprem bölgesi Sakarya ivedilikle gerekli planlar yapılarak yeni imar alanlarıyla sağlam zeminlerde mutlaka Karadenize kavuşmalıdır ve önemli bir liman ve turizm kenti olmalıdır.
Bu vesile ile de bir tarım kenti olan Sakarya'mızda kıymetli topraklarımız korunmalıdır. Bir daire müdürü bazında çözülecek sorunlarla ilimiz atanmışları ve seçilmişleri uğraşmamalıdır.
Türkiye'nin gözbebeği Osmanlı bakiyesi Sakarya'mıza yakışan budur.
Umutlarımızın gerçek olmasını dilediğimiz 2012 yılının Ülkemize ve Sakarya'lı hemşehrilerimize hayırlar getirmesini Cenab-ı-Allah?tan niyaz ediyorum. Ne Mutlu Türk'üm diyene !"

31 Aralık 2011 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.109.908 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?