Gülen Çocuklar resim yarışması sonuçlandı

Büyükşehir Belediyesi Gülen Çocuklar Şenliği etkinlikleri içerisinde yer alan 13'ncü Geleneksel İlköğretim Öğrencileri Resim Yarışması'nda dereceye giren öğrenciler açıklandı.

Haber Resmi
Haber albümü için resme tıklayın

Büyükşehir Belediyesi Gülen Çocuklar Şenliği etkinlikleri içerisinde yer alan 13'ncü Geleneksel İlköğretim Öğrencileri Resim Yarışması'nda dereceye giren öğrenciler açıklandı. Sergi açılışı ve ödül töreni 4 Haziran Salı günü saat 11.00'da, AKM'de.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen İlköğretim Öğrencileri Arası Geleneksel 13'ncü Resim Yarışması'nda dereceye girenler belli oldu. 27 Nisan Cumartesi Günü Kentpark'ta gerçekleştirilen Gülen Çocuklar Şenliği etkinlikleri kapsamında düzenlenen ve 367 öğrencinin katıldığı yarışmada, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk, Ressam Metin Aşoğlu, Resim Öğretmeni Rasim Soylu, Resim Öğretmeni Hamdi Özaydın ve Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Şube Müdürü Faruk Şişman'dan oluşan seçici kurul "Aile" ile "Kardeşlik ve Dostluk" kategorilerindeki eserleri değerlendirerek sonuçları belirledi.

Yarışmaya katılan okullar arasında, 10 ayrı ilköğretim okulundan 20 öğrenci derece almaya hak kazandı. Derece alan öğrencilere, hediyeleri, 4 Haziran Salı günü saat 11.00'da AKM Sergi Salonu'nda açılacak olan serginin ardından verilecek. Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk, "Bu yıl ilk kez düzenlediğimiz Gülen Çocuklar Şenliği'ne katılan hemşerilerimize çok teşekkür ediyoruz. Gelenekselleşen resim yarışmasına katılan 367 öğrencimize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Ödül kazanan 20 öğrencimizi, resim öğretmenlerini ve okul müdürlerini tebrik ediyorum. Gülen Çocuklar Şenliğimizi ve Resim Yarışmasını düzenlemeye devam edeceğiz" diye konuştu.

Yarışmada 1234'ncü sınıflardan ilk 3 derece şöyle sıralandı:

"1'nci TOKİ İ.Ö.O'dan Ayşenur Dayıoğlu,

2'nci Özel Şahin İ.Ö.O'dan Utku Lulacı,

3'ncü İsmet İnönü İ.Ö.O'dan Seyman Sağdıç."
Yarışmada 5678'nci sınıflar kategorisinde ise ilk 3 derece şöyle sıralandı:

"1'nci Sabihahanım İ.Ö.O'dan Sera Gupse Acar,

2'nci Özel Doğa Koleji'nden Betül Özbaykız, 3'ncü SAÜ Vakfı Koleji'nden Sılanur Canbülbül."

29 Nisan 2013 - Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.848.993 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?