Polemik sürüyor. Bu sefer de MHP'liler yüklendi..

Mhp Serdivan İlçe Teşkilatı Serdivan Beediye Başkanı Yusuf Almdar'ın açıklamalarına basın toplantısı ile cevap verdi. İşte MHP Serdivan İlçe Teşkilatının polemiği körükleyecek açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi Serdivan İlçe Teşkilatı olarak bildiğiniz gibi gündemi belirlemeye devam ediyoruz. Geçtiğimiz haftada gündem Yeni Belediye binasındaki tabela idi.

Değerli Basın Mensupları, yaklaşık 2 ay önce Türkiye Cumhuriyeti'nin kısaltılması olan T.C. ibaresinin, Sağlık Bakanlığının genelgesi ile tabelalardan kaldırılmak istenmesi, Ülkemizin gündem maddelerinden bir tanesi idi. Genelgenin Ortaya çıkmasından sonra, hemen hemen her yerde vatandaşlarımız tarafından, bireysel tepkiler gösterilmeye başlandı.
Hatta sosyal paylaşım sitesi facebook'ta, herkes isimlerinin başına T.C. ibaresini koydu ve bu tepkiler sonucu milyonu aşan şekilde, facebookta T.C. ibareli profil isimleri oluştu. Tam bu aşamada bildiğiniz gibi, yeni binasına taşınan Serdivan Belediyesinin tabelasında, T.C. ibaresinin olmadığı bilgisi halkımız tarafından bizlere ulaştırıldı. Bizde konu ile alakalı eski ve yeni belediye binasındaki tabelaların resimlerini çekip, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdarabasın açıklaması ile 3 soru sorduk. Bu Basın açıklamamız, sizlerdede mevcut ve halkımız ilede sizlerin vasıtası ile paylaşıldı. Bu açıklamamızın hiçbir yerinde ŞEREF ve insan onurunu zedeleyecek kelime geçmemesine rağmen, bizim basın açıklamasından hemen 1 saat sonra, başkan Yusuf Alemdar'ın konu ile alakalı cevap verdiği açıklama, hem bizi hemde tüm Şehrimizi şaşırtmıştır.

başkan Yusuf Alemdar'ın yaptığı ve şu anda elimde olan Basın açıklamasında, Tabeladaki T.C ibaresini kaldıran şerefsizdir, kaldırmadan kaldırdı diyen de.Demiş, sonrada Serdivan Belediyesi tabelası kısa zaman önce denemek için asılmış ve Çarşamba günü uygun görülmediği için yeniden yapılmak üzere kendi insiyatifimizle sökülmüştür. Diye belirtmiştir.
Yani "kaldırmadan kaldırdı diyen de şerefsizdir, Dedikten sonra, sizlerinde okuyup gördüğü gibi "kendi insiyatifimizle sökülmüştür" diye tutarsız bir açıklama yapmış ve maalesef kendisini zor duruma sokmuştur. Bizim, ne yaptığımız Basın açıklamasında, nede ağzımızdan ŞEREF ve ŞEREFSİZLİK ile ilgili hiç bir ifade çıkmamışken, kendi ağzıyla kendi kendini zor duruma düşürmüştür.

Milliyetçi Hareket Partisi Vatan hainleri hariç hiçkimsenin onuru ve şerefi ile oynamaz. Bu Sebeple, elimdeki basın açıklamaları ile kanıtlandığı üzere,ŞEREF ve ŞEREFSİZLİK üzerine bize iftira atılmaya çalışılmış, fakat atılmak istenen iftira, maalesef kendi Basın açıklamalarıyla üzerlerine sıçramıştır.

Aynı açıklamasında,bizim için "ne de bunu konuşabilecek kaliteye sahiptir"diye Belediye başkanlığı yapan bir kişinin ağzına yakışmayacak bir şekilde ifadeleri çok enteresandır. Kendi seçildiği 2009 daki yerel seçimde, MHP nin % 41 oy aldığını ve yakışıksız olarak kullandığı "KALİTESİZ"ifadesinin, en azından Serdivan nüfusunun % 41 ini rencide ettiğini hatırlamalıdır.

Bildiğiniz gibi bu durumdan sıyrılmak isteyenler, yaptıkları diğer bir basın açıklaması ile "Karasu Belediyesinin tabelasında da T.C. ibaresi yok " diye açıklamada bulunmuşlardır. Karasu belediyesi 2009 da MHP li olmuş, bundan önce 2 dönem akp tarafından yönetilmişti.Yani, Bina ve tabela yeni değildi. Mevcut tabela kullanımı devam etmekteydi. Fakat 2 aydır gündem konusu T.C. ibaresi olduğundan, yeni tabela siparişi verilmiş, bugün veya yarın yeni tabela montajının yapılacağı bilgisinide Karasu Belediyesinden aldık.
Yalnız Unutulmamalıdır ki, Biz Milliyetçi Hareket Partisi Serdivan İlçe Teşkilatı'yız. Bu sebeple Serdivan daki olayları sorguluyoruz.
T.C SERDİVAN BELEDİYESİ yazan tabela, neden SERDİVAN BELEDİYESİ olarak değişti ? onu soruyoruz. ilçe teşkilatı olarak, Yusuf başkana, eski Sağlık bakanı Recep Akdağ'ın T.C. ibaresinin kaldırılması ile ilgili imzaladığı genelgeyi sormuyoruz ki...

Yusuf başkanın çok kızdığı Bu gündem, basını meşgul ederken, İlginçtir ki, 11 nisan tarihindeMHP li meclis üyelerine, 15 nisanda belediye meclisinin olağanüstü toplantı kararları ulaştırılmıştır. Değerli Basın mensupları, meclis toplantıları her ayın ilk Pazartesi günü olmaktadır.Ne hikmettir ki TABELA gündemi sonrası, meclis hemenolağanüstü toplantıya çağrılmıştır. İlk açıklamamızda MHP olarak, " eski belediye binasındaki TC Serdivan Belediyesi tabelası takılmadan biz Meclis toplantılarına katılmıyoruz" demiştik. Fakat bu olağanüstü toplantının tertiplenmesinde, kafamızda şüpheler oluştuğundan ve Halkımızın çıkarları doğrultusunda hareket etmemiz gerektiğinden, ayrıca o meşhur tabelayı da Yusuf başkan kaldırdığından dolayı, OLAĞANÜSTÜ Meclis toplantısına katıldık. Ne yazıkki şüphelerimizde de haklı çıktık.

Toplantının gündeminde 1) arsa satışları, 2) buradan gelen gelir neticesinde Yeni Belediye Binasının arka tarafındaki arsaların satın alınma yetkisi, 3) göl kenarındaki alanın yap-işlet-devret modeli ile satış yetkisi verilmesi vardı. Bu maddelere MHP li meclis üyeleri HAYIR oyu vermiş, fakat oy çokluğu ile kabul edilmiştir.

Şimdi Yusuf başkan yine kızacak ama, kendisine sormak istiyoruz;

Belediye Binası yapıldıktan sonra, şu anda alınmak istenen arsaların değeri artmışmıdır ?

Bu arsaların Yeni Belediye Binası yapılmadan önceki değeri ve şimdiki değeri ne kadardır?

Önceden alımı yapılsaydı, Serdivan Belediyesi için daha iyi bir kazanç olamazmıydı?

Serdivan halkının bu zor ekonomik şartlarda, bedava yararlanabileceği piknik alanı sıkıntısı varken, niye en güzel yerler 20 yıllığına ihaleye çıkmaktadır?

Ayrıca yap-işlet-devret demek, ihaleyi alan firmanın yapması demekken, Belediye tarafından yapılan alanın ihaleye çıkmasının amacı nedir?

Gelelim fitne, fesat ve iftira olayına,

Bildiğiniz gibi Yusuf Başkan açıklamasında, tabela ile köy mahalle gezilerimizde konuştuğumuz konular için yalan ve iftira atıyorlar demiş.

AL-İ İMRAN SURESİ 94. AYETMealen ;
Artık bundan sonra kim Allah'a karşı yalan uydurup iftira düzerse, zalim olanlardır. Der.

1) Tabela yı kendin indirdiğini kendi ağzından açıkladığın halde iftiracı kimdir ?
2) Aşağı Dereköy'de İmar ve Kanalizasyon problemleri ile yol problemi devam ediyor diyen bizler iftiracı isek, bu problemler varken, "problem yok" diyenler, hem yalancı hemde iftiracı konumuna düşer mi?
3) Serdivanın köklü mahallelerinden olan Kemalpaşa mahallesinin birçok sokağında hala 15-20 yıllık asfalt varsa, sorumlusu Karasu belediyesimidir ?
Eğer bu söylediklerimiz yalan ve iftira ise biz özür dilemeye hazırız ama 1 haftada bunlarıda fotoğraflarla Halkımıza açıklayamassa, Yusuf Başkan müfteri konumuna, kendisi düşecektir.

Değerli basın mensupları, biz şu anda Serdivan'da muhalefet partisi konumundayız. Biz tabiiki eleştireceğiz, tabiiki eksiklikleri açıklayacağız. Halkımızdan saklananları tabii ki araştırıp Milletimize anlatacağız. Yusuf Başkan göreve geldiğimiz 2 aydan beri bizden ve çalışmalarımızdan rahatsız olmuş, sinirlenmiş. Vallahi bizde Rahatsızlık verdiğimizden dolayı gurur duyuyoruz. Birde çok komiktir ki, bizim için Serdivan'da bir tane çakılı çivisi olmayan bu kişiler demiş, İnanın çok komik ama Yusuf Başkan, herhalde hala Serdivanı MHP olarak bizim yönettiğimizi zannediyor. Şaka bir yana Yusuf Başkan sinirlenince maalesef pek dengeli konuşamıyor. Ama buradan söz veriyoruz, 2014 seçimlerinde Serdivanı kazandığımızda, ilk çakacağımız çivi için yapılacak törene senide çağıracağız, merak etme.

Son konumuzda anket konusu, "Serdivan'da oy oranımız yüzde 65,4. Biz 70 hedef koyduk"demiş, Yusuf Başkan, şu yaptım dediğin (sanal ) anketleri eş-dost, meclis üyeleri vebelediye personeli ile değilde, halkımız ile yapsan bizce daha iyi olur. En azından Cumartesi günü bizim MHP ilçe teşkilatı olarak serdivanda yaptığımız esnaf ziyaretimize katılsaydın daha gerçekçi olurdu.

Kendisinin hiç kızmadan sinirlenmeden, bu sorularada cevap vermesini bekliyor ve kendisine Şeyh EdebAli'nin sözlerini tekrar hatırlatıyoruz.

Ey BaşkanYusuf Alemdar,
Başkansın, Bundan sonra öfke bize, uysallık sana, Güceniklik bize, gönül almak sana, Suçlamak bize, katlanmak sana, Acizlik Yanılgı bize, hoş görmek sana.
..
Bu sözleri tekrar tekrar okumasını diliyor ve Peygamber efendimizin Kutlu Doğum haftasının, Milletimiz için Hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Ayrıca Milletimizin ve tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramını kutluyor, 20 Nisan da İzmir de yapılacak olan Bayrak Mitingi için il ve ilçe teşkilatları olarak otobüslerle İzmire gideceğiz, katılmak isteyen tüm Halkımızıda bekliyoruz.

18 Nisan 2013 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.000.216 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'da eğitim kalitesini yeterli buluyor musunuz ?