Dünya Engelliler Vakfı'ndan Yılmazer'e ziyaret

Dünya Engelliler Vakfı Başkan Yardımcısı Necdet Öztürk ve heyeti, Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer'i ziyaret etti.

Haber Resmi
Haber albümü için resme tıklayın

Sapanca Belediyesi ile Dünya Engelliler Vakfı'nın gelecekteki projelerde iş birliği yapması için ön görüşmelerin yapıldığı ziyarette Vakıf Başkan Yardımcısı Necdet Öztürk vakfın yapılanması hakkında bilgiler vererek ''Engelli haklarının öncelikli sorununun erişilebilirlik olduğunu bilerek çalışmalarımızı başlattık.

Bu bağlamda evrensel standartlar kılavuzunu oluşturduk. Burada yapılacak öncelikli çalışmalar mimari açıdan, şehir planlaması yönünden, istatistiki bilgiler ve değerlendirmeler, sosyolojik yaklaşımlar bakımından küçük bir stratejik eylem planını belirlemek istiyoruz'' şeklinde konuştu.

Dünya Engelliler Vakfı'nın çalışmaları ile ilgili daha yakından bilgi sahibi olma fırsatı yakaladığı için teşekkür ederek konuşmasına başlayan Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, ''Engelsiz yaşama hizmet, adına uygun kayda değer birçok projeler içerisindeyiz. Sapanca Belediyesi olarak eğitimde, sporda ve sosyal hayata dâhil olma noktasında erişilebilirlik konusunun engellilerin hayata aktif katılmalarının sağlanmasının yönünde bir çok engel olduğunu bilerek hareket etmekte ve binalarımızı, birimlerimizi bu farkındalık çerçevesinde tasarlama gayreti içindeyiz'' dedi.

Yaşadıkları tecrübelerini farkındalık yaratarak kendisine aktardıkları bilgiler için Başkan Yılmazer, Dünya Engelliler Vakfı Başkan Yardımcısı Necdet Öztürk'e ziyareti için teşekkürlerini sundu.

30 Ekim 2017 - Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.862.964 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?