Atalay: Bu işin peşini bırakmayız

Kadroya alınmayan taşeron işçilerin hakkını savunacaklarını anlatan Atalay, "İşçilerimiz kadroya alınıncaya kadar bu işin peşini bırakmayacağız" dedi ve iş yeriş barışına dikkat çekti

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, Yol-İş Sendikası tarafından düzenlenen "696 Sayılı KHK ile kapsam dışında kalan taşeron işçileri bilgilendirme" toplantısına katıldı. Karayolları Genel Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında konuşan Atalay taşeron işçilerle ilgili konuştu.

Asıl işi yapan işçilere kadro verilmediğini ifade eden Atalay, "Şu anda kar temizleme yapan girmiyor, demiryolunda yol bakım yapan girmiyor. Benim gündeme getirmek istediğim Cumhurbaşkanının ifade ettiği gibi koşulsuz kuralsız herkes kadroya geçsin. Geldiğimiz noktada 1 milyon insan kadroya giriyor. Kapsam dışında kalanları toplasanız 70-75 bini bulmaz. 100 kilometre yol yaparsanız, 100 metresini unutursanız yaptığınız yolu kimse konuşmaz, 100 metreyi konuşur. Sayın Ulaştırma Bakanı, Karayolları Genel Müdürü bizim önümüze düşüp bu işlerin takipçisi olmak zorundalar. Kurumlarda barışı sağlamak istiyorsak, huzuru sağlamak istiyorsak, KİT'ler dâhil dışarıda kalanların tamamının bu çatının altına alınmaları gerekiyor. Almazlarsa bunu her ortamda, her platformda konuşmaya devam ederiz. Bu işin peşini bırakmayız. Bu işe mani olanların da yakasını tutmaya devam ederiz" dedi.

Afrin'de yürütülen operasyonun önemine değinen Atalay, "Bu asker bizim askerimiz, bu ülke bizim ülkemiz. Ülkeye bir şey olursa uyuyamayız, gezemeyiz, işçinin meselesini konuşamayız. Karayolları işçisinin meselesini, KİT'lerdeki işçilerin meselelerinin de bir an evvel çözümlenmelerini ve bunların da kadroya alınmalarını, devletin çatısı altında olmaları için sesleniyorum. Taşeronda kadro sevincimiz KİT'ler ve diğer kadroya geçmeyenlerin gölgesinde kalmasın" diye konuştu.

14 Şubat 2018 - Ekonomi --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.968.749 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'da eğitim kalitesini yeterli buluyor musunuz ?