Saadet Gençliği kitap tahlillerine başladı

Saadet Partisi İl Gençlik Kolları her ay gerçekleştirdiği hedef kitap tahlillerine bu ay Nurettin Topçu'nun "Kültür ve Medeniyet" adlı kitabıyla başladı.

Saadet Partisi İl Gençlik Kolları yönetimi, teşkilat mensuplarının her yönden donanımlı olması gerektiğini belirtiyor

Bu amaçla toplanan teşkilat mensupları, Divan Kitap Kafe'de bir araya gelip, eğitmen Ömer Bektaş'la birlikte "Kültür ve Medeniyet" kitabının tahlilini gerçekleştirdi.

Kitaba notlarını hazırlayıp gelen teşkilat mensupları Nurettin Topçu'nun birkaç kuşak öncesinde belirttiği sorunların hâlen devam ettiğini belirtti.

Ayrıca bu kitabı öncelikle tüm yetkililerin sonra tüm vatandaşların okuyup ders çıkarması gerektiğini belirttiler. Zira belirtilen notlardan biri şöyle dile getirilirdi:

"Bugün çarpışan iki zihniyetten biri muayyen kitapların yazdığı şekilde düşünmeyeni, tenkit ve zekâ hürriyetini küfürle itham eden, serbest düşünmemekte dinî fayda arayan hurafeci zihniyettir. Diğeri ise, kendini inkılâpçı diye vasıflandırdığı halde, düşünüş tarzında ve metotlarında evvelkine nazaran hiçbir inkılâp yapmamış, filân veya filânın düşündüklerine aykırı fikirleri olanları millî kâfir sayan, her vasıta ile, hem de medenî vasıtalarla fikirler katleden, kitap yakan kara kuvvetin taşıdığı zihniyettir."

Sohbet havasında geçen buluşmanın sonunda ise bir sonraki ayın hedef kitap?ı üzerinde konuşuldu.

26 Ekim 2017 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.862.964 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?