Poyrazlar mesire alanına çiçek ekimleri başladı

Poyrazlar Gölü ve Ormanı günübirlik piknik alanı, güzelliği ile herkesin ilgi odağı oluyor.

Haber Resmi
Haber Resmi
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Yazdan kalma Şubat ayı sıcakları kendini gösterince Poyrazlar Mesire yeri güzelliğine güzellik katmak için çiçek ekimleri başladı.

Poyrazlar mesire yeri işletmecisi Hakkı Tank, peyzaj çalışanları ile bizzat ilgilenerek, çiçeklendirme çalışmalarına yardımcı oldu.

Poyrazlar Mesire Yeri işletmecisi Hakkı Tank "Mesire yerimizde, çiçeklendirme alanlarını çoğaltmayı hedefliyoruz. Piknik yapmak, doğal ortamda hafta sonunu geçirmek isteyen misafirlerimiz için çiçekli ortam yaratmaya çalışıyoruz" dedi.

Poyrazlar gölü ve mesire alanı 1985 Yılında tesis edilmiş, 1995 yılında da resmi tescili yapılmıştır. 2011 yılında Bakanlığımızca Tabiat Parkı olarak tescil edilmiş olup Tabiat Parkının alanı Bakanlığımızın 15.06.2012 tarih ve 808 sayılı olurlarıyla 231 Ha.' a çıkarılmıştır.

67 hektar alana sahip olan Poyrazlar Gölü'nde sahil uzunluğu 2400 metre. Derinliği yere yer 3-8 metre olan göl ve çevresi barındırdığı eşsiz doğal güzellikleri nedeniyle 1993 yılında Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından 1. Derece doğal sit alanı olarak ilan edildi.

1995 yılında sahanın gelişim planı yapılarak, 2009 yılında 5 yıllığına ihale suretiyle kiraya verildi.

Tabiat Parkı içinde Büfe, Kır Kahvesi, Yağmur Barınağı, İskele, WC, Mescit, Çocuk Oyun Grupları ve çeşmeler mevcut.

11 Şubat 2013 - Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.077.529 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?