Şehirden 29 Ekim kutlama mesajları....

Siyaset, bürokrasi ve iş dünyasından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajları...

Vali İrfan BALKANLIOĞLU'nun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Devletimizin ve Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu ve bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizin 94. yıldönümünü Milletçe birlik ve beraberlik içerisinde kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Bugün, Aziz Milletimizin yokluklar ve imkânsızlıklar içerisinde kendi küllerinden çağdaş ileri bir Cumhuriyet var etmeyi başardığı gündür. Milletimizin yeniden dirilişinin simgesi, çağdaş bir devlet kurarak tarih sahnesindeki seçkin ve saygın yerini yeniden alışının ifadesi olan Cumhuriyetin ilan edilmesiyle birlikte ülkemizin önünde yeni ufuklar açılmıştır.

Cumhuriyeti ayakta tutan yegâne kuvvet Milletin kendisidir. Milletimiz, Cumhuriyeti benimsemiş ve bütün değerlerine sıkı sıkı sarılmıştır. "Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir" ilkesi devletin ve rejimin temelini oluşturmaktadır.

Ülke ve Millet olarak daha da kuvvetli olmak ve karşımıza çıkan engelleri aşmak için ihtiyacımız olan en önemli husus, birlik ve beraberliktir. İstiklal Mücadelesindeki başarımızı nasıl birlik ve beraberliğimize borçluysak, bugün önümüze çıkabilecek engelleri aşmak için yine, birlik ve beraberliğe ihtiyacımız vardır.
Bugün de, yarın da önümüze çıkan ve çıkabilecek her türlü engel karşısındaki en büyük değerimiz ve dayanağımız bu birlik ve beraberlik duygumuzdur. Bu duyguyu güçlü tuttuğumuz müddetçe aşamayacağımız sorun yoktur. Tarihimiz bunun örnekleriyle doludur.

Türkiye Cumhuriyeti 94. yılında Devlet ve Milletiyle el ele vererek muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkma hedefine doğru emin adımlarla süratle ilerlerken, bu millet, bugünlere nasıl gelindiğini unutmayacaktır. Şanlı tarihimize, milli benliğimize sahip çıkacak, çağdaş uygarlık yolunda kararlı bir biçimde yürümeye devam edecektir. İnsanların her bakımdan mutlu olduğu, güçlü, zengin, müreffeh bir Türkiye hedefine ulaşmak için var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz. Milli hedeflerimize ulaşmak için ihtiyaç duyduğumuz güç, İstiklal Mücadelemizi zafere ulaştıran birlik ve beraberlik ruhunda gizli olduğu asla unutulmamalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle; mukaddes vatanımızın birliği ve milletimizin bağımsızlığı uğruna verilen mücadelenin taçlanarak, Cumhuriyetimizin kurulduğu bu anlamlı yıldönümünde, Cumhuriyetimizi bize armağan eden Büyük Atatürk ve Silah Arkadaşlarını, kanları ile bu toprakları vatan yapan Aziz Şehitlerimizi ve Gazilerimizi Milletçe rahmet, minnet ve şükranla anıyor, Büyük Türk Milletinin ve Siz Kıymetli Sakaryalıların bayramını kutluyor, hepinize sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum.

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya'nın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Başkan Kaya"600 yıllık bir cihan devletinin mirasıyla yücelen Cumhuriyetimiz, gelecek vaat eden bir toplumun güçlü yürüyüşünün eseridir. Cumhuriyetimizi yücelten en önemli etken, Şanlı Türk Milletimizin yönetime katılımıdır. Cumhuriyetle birlikte demokrasinin yolu açılmış, halkın birlik ve dirliğinden ödün vermeden; zalime korku salan, mazlumun yanında olan bir millet olarak tarihteki şanımız ölümsüzleşmiştir. Başta kendi vatandaşlarımız olmak üzere tüm dünya mazlumlarına umut kapısı olacak kadar güçlü bir millet olduğumuz aşikardır.

Birlik ve beraberliğimize kast eden tüm dış güçler Cumhuriyetimizi ve demokrasimizi tehdit etmiştir. Nitekim başarısızlıkla sonuçlanan her girişimlerinde Cumhuriyetimizi ve demokrasimizi daha büyük bir bağ ile korumamıza sebep olarak, mücadelemizin doruklara çıkmasını sağlamıştır. Büyük hedefler için milletçe inşa ettiğimiz bir dönemi 2023 hedeflerimize emin adımlarla taşımamızı sağlayan fedakarlık ve çalışma yetilerimizden vazgeçmeden ilk günkü heyecanla korumak Türk Milletimizin en önemli vazifesidir. Yılmadan aynı amaç ve hedeflerle ilerleyen milletimize şükranlarımı sunuyorum.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, bu toprakları bize vatan kılan tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle yad ediyorum.

Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer'in29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Yılmazer, mesajında, bu günlerde birlik ve beraberliğe daha çok ihtiyaç olduğunu belirterek, "Sahip olduğumuz vatan sevgisi ve vatan aşkı, dün olduğu gibi bugün de devam edecektir" dedi.

Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, mesajına şöyle devam etti: "29 Ekim 1923, tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biridir. Ülkesini işgal etmek isteyen güçlere karşı destansı bir istiklal mücadelesi veren milletimiz, kazandığı büyük zaferi, milli iradeyi esas alan Cumhuriyeti ilan ederek taçlandırmıştır.

Milletimiz bu kararıyla hâkimiyetin millet iradesinde olduğunu ilan etmiş ve Cumhuriyetimizi içtenlikle sahiplenmiştir. Farklı dil, inanç ve kültürleri bir arada yaşatan, köklü bir adalet ve barış medeniyetinin mirasçısı olan milletimiz, birbirine sımsıkı kenetlenerek aydınlık yarınlarını inşa edecektir.

Sahip olduğumuz vatan sevgisi ve vatan aşkı, dün olduğu gibi bugün de devam edecektir. Yurdumuzu düşmanlardan kurtarmak için hiç düşünmeden canlarını feda edenlere, Cumhuriyetimizi kuranlara karşı sorumluluklarımız var.

Bu vesileyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Cumhuriyetimizin kurulmasında emeği geçen bütün kahramanlarımızı şükranla anıyorum.

Cumhuriyetimizin 94'üncü yılını idrak ediyor olmaktan büyük bir mutluluk duyuyor, bütün hemşerilerimin bayramını en içten duygularımla kutluyorum" dedi.

AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak'ın29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Başkan Ak, yayımladığı mesajında Cumhuriyetin 94.Yılında bölgemizde ve dünyada söz sahibi bir ülke konumundayız, dedi.

29 Ekim 1923 yılı Ülkemizde Cumhuriyetin ilan edildiği tarih olması nedeniyle bizim için ayrı bir önemi vardır. Ülkemiz şimdi bulunduğu güçlü konuma gelene kadar çeşitli zorlu süreçlerden geçmiştir. Her zaman ülkemize karşı içeride ki ve dışarıda ki düşmanlarımız tuzak kurmuşlardır. 15 Temmuz hain darbe girişiminde de FETO terör örgütü ve yandaşlarının ülkemizi bölmek parçalamak için dış ülkelerden destek almışlar, onlarla iş birliği yaparak vatanımızı ve milletimizi bölmeyi amaçlamışlardır. Türk Milleti her zaman olduğu gibi yine liderinin arkasında durmuş Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın yönlendirmeleri doğrultusunda hareket etmiş ve bu hain darbe girişimini bertaraf etmiştir. Milletçe bu güçlü duruşumuz birlik ve beraberliğimiz var oldukça hiçbir düşman vatanımıza göz dikemeyecektir.

Ülke olarak her zaman tüm dünyadaki mağdur ve mazlumların yanında olduk ve olmaya devam ediyoruz.

Ülkemizin bu başarısının arkasında Türkiye Cumhuriyeti'nin hür iradesine sahip halkımızın imzası bulunmaktadır.Cumhuriyetin 94. Yılında başardıklarımız ile dünyada yıldızı parlayan bir ülke konumuna geldik.

Büyük devlet olmanın verdiği sorumlulukların bilinci ile ülkemiz artık kısa vadeli planlarla hareket etmemekte kendine 20 yıllık, 50 yıllık vizyon belirleyerek hareket etmektedir. 2023 hedeflerimiz, 2053 hedeflerimiz, 2071 hedeflerimiz bu doğrultuda oluşturulmuş hedeflerdir.

Demokrasi alanında atılan adımlarla birlikte Anayasamızda bazı maddeler yeniden düzenlenmiş anayasamız güncel hale getirilmiştir. Cumhuriyetimizin 94 yıllık tarihi boyunca geçirdiği zor günleri unutmadan, Gazi Mustafa Kemal Paşa ve silah arkadaşları başta olmak üzere Türkiye'mizin her yerinde Cumhuriyetimizi kurmak için ayakta tutmak için darbe girişimlerini püskürtmek için mücadele veren bu uğurda şehit olan canını vatanı için seve seve veren tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyor.

Barış ve kardeşliğimizi ilelebet sürdüreceğimiz ülkemizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum, dedi.

Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü'nün29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Cumhuriyete kavuşturan bağımsızlık mücadelesini tüm dünyaya örnek olmasını temenni eden Püsküllü, şunları kaydetti: "Bugün, demokratik ve sosyal bir hukuk devleti niteliğindeki dinamik Türkiye Cumhuriyeti'nde hepimiz, 2023 hedefiyle birlikte mutlu ve müreffeh yarınlara doğru ilerlemenin sevinç ve huzurunu yaşıyoruz. Ay yıldızlı bayrağımız ve vatanımız için canlarını seve seve feda eden kahraman şehitlerimize Yüce Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyor, gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum. Bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, devletimizi kurup Cumhuriyetimizin ilanında emeği geçen herkesi rahmet ve minnetle anıyor, Cumhuriyet Bayramı'nı tebrik ediyorum."

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk'ün29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Başkan Öztürk "Türk Milleti'nin, Atatürk'ün çevresinde kenetlenmesiyle yürütülen Kurtuluş Savaşı'nın zaferle sonuçlanması ve ardından Cumhuriyet'in kurulması, tarihin ender kaydettiği bir başarıdır. Kurtuluş Savaşı, Milletimizin var olma savaşı, Cumhuriyet ise, yeniden dirilişin simgesidir. Cumhuriyet Bayramının halkımız tarafından büyük şevk, coşku ve heyecanla kutlanması ve her geçen gün bir kat daha önem kazanması bizleri sevindirmekte ve ilerisi için Cumhuriyete sahip çıkacak bir neslin yetişmesini görmek heyecanlandırmaktadır.

Ülkemizde son günlerde meydana gelen terör olaylarını bu vesileyle bir kez daha nefretle kınıyorum. Teröre ve teröriste destek verenlere karşı en güzel yanıtı Milletimiz, daima birlik ve beraberlik içinde bugüne kadar cevap vermiş ve bundan sonra da verecektir. Bu duygularla; kuruluşunun 94. yıldönümünde Türkiye Cumhuriyetini bizlere armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, vatanı için canını seve seve veren aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize acil şifalar diliyorum"dedi.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul'un29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Başkan Kösemusul, yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

"Kurtuluş Savaşı sonrasında, 29 Ekim 1923 tarihinde kurduğumuz Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin 94. kuruluş yıldönümünü kutlamaktayız. Cumhuriyetimizin ilanı, en zor şartlarda dahi milletimizin her türlü olumsuzlukları yenerek, omuz omuza mücadelesi sonucu ayakta kalışının ve ileriye hızla atılışının eseri olarak bizlere gurur vermektedir.

Kurtuluş Savaşı, Milletimizin var olma savaşı, Cumhuriyet ise yeniden dirilişin simgesi olmuştur. Unutulmamalıdır ki hepimiz ortak bir geçmişi ve ortak bir geleceği paylaşan bu ülkenin evlatlarıyız. Bugün, bizi biz yapan yüksek değerlerimizi daha gür sesle yüceltmeli, tek yürek olmaya devam etmeliyiz.

Milletçe bize düşen görev; barış ve kardeşliğimize sahip çıkarak, ortak paydamız olan, devlet ve cumhuriyet değerlerimizi her zaman öncelemektir. Bunu başarabilirsek, hedefimiz olan 2023'e daha güvenilir daha emin adımlarla ulaşacağız. Gelecek nesillerimize her yönüyle güçlü işaret edilen bir ülke bırakmak hedefiyle her zamankinden daha sağduyulu olmalı her zamankinden daha fazla devletimize inançla ve sadakatle bağlanmalıyız.

Cumhuriyeti bize armağan eden ve emanet bırakan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, bin yıllık devletimizin son kalesi olan Türkiye Cumhuriyet'inin nice bin yıllar bu topraklarda barış, huzur ve güven içinde yaşamasını diliyorum."

Sakarya Esnaf ve SanatkarlarıOdaları BirliğiBaşkanı Hasan Alişan'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

SESOB Başkanı Alişan yayınladığı mesajında toplumun değer yargılarına ve özgürlük ve bağımsızlığa vurgu yaparak "Biliyoruz ki Cumhuriyet özgürlüktür. Cumhuriyet özgür, bağımsız birey yaratmaktır. Bireyi kulluktan çıkarıp özgür hâle getirmektir. Cumhuriyet bilimdir, akıldır, yaşamı sorgulamaktır. Cumhuriyet ülkenin ve bireylerin geleceğini güvence altına almaktır. Cumhuriyet halkın iradesine saygı göstermektir. Cumhuriyet toplumun değer yargılarına saygı duymaktır, uygarlaşmadır, çağdaşlaşmadır.

Cumhuriyet, uygarlık kültürünü topluma yaymaktır. Cumhuriyet, ahlaki değerlere sahip çıkmak, toplumun ahlaki değerlerini yüceltmektir, bilhassa kimsesizlerin kimsesi olmak demektir. Cumhuriyet düşüncede genç olmaktır. Cumhuriyet aynı zamanda zulme ve işgale karşı baş kaldırmaktır" dedi.

Bugün, bizi biz yapan yüksek değerlerimizi daha gür sesle yüceltecek, geçmişte olduğu gibi bugün de tek yürek olarak haykıracak, el ele, gönül gönüle geleceğe daha bir güvenle bakacağız. Bu son derece anlamlı duruşumuzla, kardeş kavgası çıkarmak için beyhude bir çaba içinde olan şer ve nifak odaklarına da bir kere daha en güzel cevabı vermiş olacağız. Bu duygu birliğimizi geçmişte olduğu gibi bugün de gelecekte de hep koruyacağız. Çünkü biz, farklı dil, inanç ve kültürleri bir arada yaşatan, bizi birbirimize sarsılmaz bağlarla bağlayan, gönüllerimizi kaynaştıran büyük bir adalet ve barış medeniyetinin mirasçılarıyız. Dahası, en zor şartlara ve bütün imkânsızlıklara rağmen hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmayan, bağımsızlığından asla taviz vermeyen, inanç ve kararlılıkla sürdürdüğü İstiklal mücadelesini zaferle neticelendiren bir milletiz" dedi.

Büyük bir milletin fertleri olarak güzel bir geleceğe hep beraber yürümeli, Cumhuriyetimizi var eden değerlere daima sahip çıkmalıyız. Türkiye'yi evrensel değerlerin yol göstericiliğinde hep beraber yarınlara taşımak için çabalamalı ve Büyük Atatürk'ün gösterdiği istikametin de bu olduğu unutulmamalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle, başta esnaf ve sanatkarımızın olmak üzere bütün vatandaşlarımızın, geleceğimizi emanet edeceğimiz sevgili çocuklarımızın ve gençlerimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum. Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Erenlerİlçe Başkanı Mustafa Çinal'ın29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

"94.yılını kutladığımız Cumhuriyetimizin, bugünlere gelene dek verilen mücadele ile dünya tarihine altın harflerle yazılmış bir bağımsızlık savaşının sonucudur.
Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşları ve Türk Milleti'nin omuz omuza verdiği Kurtuluş Savaşı sonrasında elde edilen bu büyük zaferi, Ülkemizi ve Cumhuriyetimizi hep birlikte korumalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz şükran duyguları ve rahmetle anıyor, tüm yurttaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyorum."

Cumhuriyet Halk Partisi Arifiye İlçe Başkanı Ali Gökpınar'ın29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Cumhuriyet, her şeyini kaybetmiş olan bir milletin ulusal bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği milli mücadelenin sonunda kazanılan büyük bir zaferin sonucudur. Bu mücadelenin önderi hiç şüphesiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'tür. Türk Milleti Cumhuriyet'le; karanlık yerine aydınlığı, padişahın egemenliği yerine Millet egemenliğini, bağnazlığın ve din tüccarlığının yerine laikliği, dikta rejimi yerine de demokrasi tercihini açıkça ortaya koymuştur.

Ancak bugün demokrasiyi amaç değil, kendi çıkarları için araç olarak gören bir zihniyetin varlığı inkâr edilemez. Bu zihniyet emperyalist güçlerin de desteğiyle, Lozan Antlaşması'yla elde edilen kazanımları pervasızca yok etmeye çalışmakta;Cumhuriyetin temel nitelikleri tartışmaya açılmak istenmekte, üniter devlet yapısı hedef alınmakta, devrim yasaları çiğnenmekte, Türkiye bir karanlığa doğru sürüklenmek istenmektedir.İçinde bulunduğumuz dönem, her türlü haksızlığın ve hukuksuzluğun yaşandığı, yargının çöktüğü bir dönem olarak tarihe geçmiştir. Ülkemiz başta Suriye ve Irak olmak üzere her taraftan ateş çemberiyle kuşatılmıştır. Komşularımızla sıfır sorun diye yola çıkan siyasal iktidar, emperyalist güçler ve onların dünyayı paylaşma hırslarının taşeronluğunu yaparak ülkemizi büyük
bir savaşın eşiğine getirmiştir. 'Türkiye Cumhuriyeti her manası ile büyük Türk milletinin öz ve aziz malıdır.'diyen Ulu Önder Atatürk'ün Cumhuriyeti emanet ettiği Türk ulusu, kuşkusuz padişahlık rejimine özlem duyanları tarihin çöp sepetine atmakta en ufak bir tereddüt göstermeyecektir.

Cumhuriyetimiz, gerçekleri söylemekten ve savunmaktan korkmayan, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür gençlerle ve dün olduğu gibi bugün de Cumhuriyet savunucularının ellerinde, omuzlarında yücelmeye devam edecektir.


Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. Yıl dönümünde, Halkımızın Cumhuriyet Bayramını büyük bir onur ve kıvançla kutluyor, bizi bir arada barış içinde yaşatan, tarihimizin en büyük çağdaşlaşma ve değişim hamlesi olan Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü, O'nun kahraman silah arkadaşlarını, bu toprakları yurt yapan şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ileanıyorum.

Sakarya Müteahhitler BirliğiBaşkanı Murat Bayrak'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Başkan Bayrak yayınladığı kutlama mesajında şu sözlere yer verdi;

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. yıldönümünü büyük bir gurur ve heyecanla kutluyoruz. Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazanılan Milli Mücadele ile tarihte eşine çok az rastlanır bir başarı gerçekleştirilmiştir. Yaşanılan tüm zorluk ve sıkıntılara karşın inanç ve kararlılık örneği olarak kazanılan bu zafer, Milletimize kayıtsız şartsız egemenliği sağlayan Cumhuriyet rejimini armağan etmiştir.

Cumhuriyet; dili, bayrağı, marşı ve başkenti, temel nitelikleri ile ülkesi ve milletiyle bölünemez bütünlüğü ifade eder. Cumhuriyet bu ülkenin harcıdır. İç ve dış düşmanlara karşı bir olarak verdiğimiz mücadele demokrasimizi güçlendirdiği gibi daha da kenetlenmemizi sağlamaktadır. Geçmişten günümüze birliğimize, bütünlüğümüze kast edenler şanlı Türk Milletinin damarlarında ki asil kandan aldıkları güce mağlup olmuşlardır. Dün başaramayanlar bugün ve yarın da birliğimizi bozamayacaklar.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta hemşehrilerim olmak üzere tüm milletimizin '29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı' kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, kahraman şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükran duygularımla anıyorum"

Demokrat Parti (DP) il Başkanı İsmail Ergül'ün29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Ergül, Kurtuluş Savaşı'nın Cumhuriyet'le taçlandırıldığı 29 Ekim 1923 yılından bu yana coşkuyla kutladığımız Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, son yıllarda iktidarın tahriki ile bayram havasından çıkarılarak, kutlama yerine kavga ve polis müdahalesi ile anılır olmuştur. O nedenle Cumhuriyet Bayramı'nın 94. yılını, milli birliğin tehlikeye düşmesi nedeniyle buruk, endişeli ve yasaklar altında kutlamaktayız. 94 sene evvel, o günden yarına, bugünden de geleceğe bir 'hürriyet'tasavvurunun adı olan cumhuriyet, ilkeleri ve ülküleri ile birlikte bir asra yakın zamandır, milletin ve memleketin birleştirici gücü olmuştur. Kurucu Önder Mustafa Kemal'in veciz ifadesi ile ?hükümet millet ve millet hükümettir"şeklinde izah edilebilecek, bu itibarla, Türkiye'nin demokratikleşme tarihinde mihenk taşı olan cumhuriyet, korunduğu kadar korumuştur, koruyacaktır" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Hendek İlçe Başkanı Reyhan Azak'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

29 Ekim 1923, Ülkemizin özgür bir devlet olarak tarih sayfasındaki yerini güçlü bir şekilde aldığı, Atatürk' ün ifadesiyle "En Büyük Bayram "günüdür. 94 yıldır büyük bir gururla kutladığımız Cumhuriyetimizin kuruluşunu bir kez daha sevinçle kutlamanın sevinci içindeyiz.

Cumhuriyet; birliğimizin, bütünlüğümüzün güvencesidir. Parlamenter,üniter, demokratik yapımızı korumak, ülkemizin geleceğini teminat altına almanın yegane şartıdır. Cumhuriyet tüm yurttaşların eşit haklara sahip olduğu rejim demektir. Bu ülkenin sahibi tek bir kişi değil, yurttaşların kendisidir. Milletimiz büyük zorlukla, mücadeleyle aldığı bu hakkı hiç bir kimseye bırakmayacaktır.

Çağdaş Türkiye'nin güvencesi Cumhuriyeti koruma ve onun evrensel değerlerine sahip çıkma bilinciyle, Cumhuriyetin 94. yılına ulaşmanın gururunu tüm Hendek'li hemşehrilerimle paylaşırken,Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, şehitlerimizi,gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.

Binbir emekle ve zorluklara göğüs gererek kazandığımız, halkın halk tarafından halk için yönetildiği, egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğu, kimsesizlerin kimsesi Cumhuriyetimizin 94. yılı kutlu olsun.

Özel Konak Hastanesi Sakarya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Başhekimi Op. Dr. Kamil Köse'nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Başhekim Köse yayımladığı mesajında, "Yedi düvelin ülkemizi işgal etmek istediği yıllarda Türk Milleti Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının önderliğinde Milli Mücadele destanı yazarak milletimizin bağımsızlığından canı pahasına vazgeçmeyeceğini vermeyeceğini tüm dünyaya haykırmıştır. Bağımsızlığımızın ve gücümüzün en büyük sembolü olan Cumhuriyetimiz, İstiklal Harbimizin isimsiz kahramanları sayesinde kurulmuş ve bizim en büyük emanetimiz olmuştur"dedi.

Köse mesajını şu sözlerle tamamladı: "29 Ekim 1923'te ilan edilen Cumhuriyetimiz, Türkiye'nin en büyük güvencesi, milletimizin uğruna canlarını verdiği sarsılmaz bağımsızlık sembolümüzdür. Ülkemizin zararını isteyen tüm düşmanlarımızın ilk hedefi her zaman Cumhuriyetimiz olmuştur. 15 Temmuz hain darbe teşebbüsünde de hainlerin hedefi Cumhuriyetimiz ve halkımızın iradesi olmuş ancak bağımsızlığa âşık milletimizin kahramanlığı buna izin vermemiştir. 94 yıldır sarsılmaz bir şekilde sahip çıktığımız Cumhuriyetimize sarılarak güçlü ülkemizi daha da ileri götürmek için 100.yıl yolunda Türkiye'nin hak ettiği yere gelmesi hedefi ile var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Ben Cumhuriyetimizin ilanının 94.yılının ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Mustafa Kemal Atatürk'ü ve istiklal harbimizin kahramanlarını saygı, minnet ve rahmetle anıyorum. Cumhuriyet Bayramımız Kutlu olsun."

Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İl Gençlik Örgütünün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Temel hakların, özgürlüklerin ve tam bağımsızlığın tacı olan Cumhuriyetimizin 94. Yılında "Gençler cesaretimizi takviye ve idame eden sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık ve medeniyetin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız. Yükselen yeni nesil, istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz."diyen Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün "fikren , ilmen ve bedenen kuvvetli ve yüksek karakterli koruyucuları "bütün ümidim dediği gençliğiolarak , sonsuzluk güneşimiz olarak gördüğümüz Cumhuriyetimizin tam bağımsızlığımızın sigortası olduğunun bilincinde karanlığa karşı onu muhafazadan asla geri durmayacağımızın sözüyle milletimizin emek emek ördüğü ve Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başına taktığı Hürriyet tacını tutkulu bir bağlılık ile kutluyoruz.

Türk milletinin Cumhuriyet Bayramını Kutluyoruz.

Ak Parti Adapazarı Kadın Kolları Başkanı Fatma Varol'un29 Ekim Cumhuriyet BayramıKutlama Mesajı

"26 Ağustos 1071'de Malazgirt ve 29 Mayıs 1453'de İstanbul ile başlayan, inandığı ve savunduğu bu kutlu davayı bizlere miras bırakan ceddimizin aziz hatırasına olan derin bağlılığımızla, Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 94.yılına erişmenin büyük heyecanını ve haklı gururunu yaşıyoruz. Kahramanlık destanlarıyla dolu eşsiz bir mücadele örneği olan Kurtuluş Savaşı var olma mücadelemizin, Cumhuriyet esarete boyun eğmeyişimizin sembolüdür.

Türkiye Cumhuriyeti, özellikle son 15 yılda; başta insan hakları, sağlık, adalet, emniyet, bilim, sanayi ve ulaştırma alanlarında önemli reformlar gerçekleştirerek, 2023-2053-2071 hedeflerine emin adımlarla ilerlemektedir. 15 Temmuz'da Cumhuriyetimizin değerlerine, demokrasi ve milli iradesine bir defa daha sahip çıkan milletimiz, köklü tarihi geçmişi, zengin kültürü ve jeopolitik konumuyla bölgemizin ve dünyanın parlayan yıldızı olarak, önemli başarılara imza atmaya ve bundan sonra da önünde uzanan aydınlık yolda verdiği kararlı mücadeleyi ilelebet sürdürerek, muasır medeniyetler seviyesine uzanan yolculuğuna aynı azim ve kararlılıkla devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin 94. Yaş gününde, başta Gazi Mustafa Kemal ve kahraman silah arkadaşları ile canlarını vatan uğrunda feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi de minnet ve şükranla anıyor, bu vesileyle tüm hemşerilerimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyor; selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum." ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İl Başkanı Ayça Taşkent'in, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Bu yıl 94. yılını kutladığımız Cumhuriyet, Atatürk ve arkadaşlarının öncülüğünde bin bir emek ve fedakârlıkla kurulmuş bir halk iktidarıdır. Ancak, bu halk, padişahlık gibi bir iktidarı yıkıp yerine halk iktidarını kurmuş bir geleneğe sahiptir. Çünkü Cumhuriyet, ortak vatandaşlık demek, ister sarayda isterse de dağ başında tahta bir kulübede yaşasın herkesin eşit haklara sahip olması demektir.
Mustafa Kemal ATATÜRK Cumhuriyetin ilanı ile bu coğrafyada demokratik birdevrim yapmıştır.

Cumhuriyet, Ulusal mücadeleyi izleyen dönemde, Parlamenter rejime atılan bir adımdır, tarihî bir gelişmenin doğal bir sonucudur. Ulusal Egemenlik ilkesinin, devletin siyasî rejiminin temel direği olması, bütün gelişmeleri Cumhuriyete yöneltmiştir.

Türkiye'de Cumhuriyet; demokratik rejime yönelik, ırk, din, dil ve cinsiyet farkı gözetmeksizin, bütün vatandaşların paylaştıkları ve yararlandıkları siyasî rejimin adı olmuştur. Eşitlik ilkesi, herkesin kanun önünde eşitliği, Türk cumhuriyetinin özelliğini oluşturmuştur.

Cumhuriyet'imizin 94.yılını kutlamaya çalıştığımız bu günde ; Cumhuriyet kazanımlarını yok sayan, kuruluş felsefesine aykırı ve var olan Parlamenter Demokratik Cumhuriyeti red eden bir anlayış ülkemizde hüküm sürmektedir.
Kurulduğu günden itibaren kimsesizlerin kimsesi olmak konusunda kararlı olan Cumhuriyet fikri, bugünlerde ?tek adam? iktidarı kurularak yıpratılmak isteniyor.
Daha çağdaş, daha demokratik, daha barışçıl,daha adil ve daha insan onuruna yakışır bir Türkiye'nin ve dünyanın mümkün olduğunu yüksek sesle haykırıyoruz!
Parlamenter Demokratik Cumhuriyet Rejimini yeniden iktidar kılacağımızı yüksek sesle haykırıyoruz.

Bu yolda ki mücadelemizi hiçbir kesintiye uğramadan sürdüreceğimizi bir kez daha yinelerken; Cumhuriyet rejiminin kurulmasında ve savunulmasındaemeği geçen başta Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, bu uğurda tüm yitirdiklerimizi ve gazilerimizi, rahmet ve saygı ile anıyoruz.
CUMHURİYETİMİZİN 94. YILI KUTLU OLSUN"

Yeşilay Sakarya Şubesi Başkanı Fatih Kıcır'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle yaptığı açıklamada; "Cumhuriyetimizin seneyi devriyesinde milletimizin o gün olduğu gibi bugün de yeri geldiğinde gösterdiği milli mücadele ruhundan onur duyuyor, bu vesile ile tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramını kutluyoruz." dedi.

Milli mücadele dönemlerinde 7 düvele karşı cephede canını feda eden milletimizi sinsice içeriden de vurmayı hesap edenler karşılarında dönemin aydınlarını buldular. Kasa kasa içkilerle halkın imanını ve engin dimaglarını sarsarak milli mücadeleyi sekteye uğratmaya çalışanlara, milli şuurla Hilal-i Ahdar (Yeşilay) adıyla geçit vermediler. Bugün aynı şuur ve bilinçle Yeşilay halkını ve devletini zararlı alışkanlıkların pençesinden kurtarmak için var gücüyle çalışmalarına devam ediyor.

Yeşilay Sakarya Şubesi, Cumhuriyet gibi Yeşilay'ın da daima devam etmesini dilemekte ve aziz vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını kutlamaktadır.

Sakarya Yerel Kültür Derneği Başkanı Necmettin Kırık'ın29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

SYKD Başkanı Necmettin Kırık mesajında; ''Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. yıldönümünü sevinçle, coşkuyla ve gururla kutluyoruz. Millet egemenliğine dayananCumhuriyetimiz var oldukça milletimiz, hür iradesiyle kendi geleceği üzerinde söz sahibi olmaya devam edecektir.

Ulusal birlik ve beraberliğimizin en büyük güvencesi olan Cumhuriyetimizi korumak ve ileriye taşımak hepimizin en önemli ödevlerinden olmalıdır.

Cumhuriyet Bayramı'nın 94.Yıldönümü vesilesiyle, büyük zorluk ve fedakarlıklarla kurulan Cumhuriyeti bizlere emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşları başta olmak üzere, vatan topraklarımız için canlarını hiç çekinmeden feda eden bütün aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi, rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Tüm Sakarya halkımızın Cumhuriyet Bayramı'nı tebrik ediyoruz.''dedi.

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kulama Mesajı

''Bugün, şanlı zaferimizin ardından ilan ettiğimiz Cumhuriyetimizin 94. kuruluş yıldönümü'' diyerek sözlerine başlayan Alemdar, ''Millet olarak 94. yılın coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti her daim dünyadaki mazlumlara umut olmaya, zalimin karşısında da dimdik ayakta durmaya devam edecek. Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, atalarımızın gösterdiği şanlı kahramanlıklarla temelleri atılan ve onların bizlere miras olarak bıraktıkları Cumhuriyetimize hep birlikte sahip çıkacak ve onu yine birlikte yaşatacağız. Bu duygularla, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, bu toprakları kanlarıyla, canlarıyla bizlere emanet eden tüm gazilerimizi, şehitlerimizi rahmetle, şükranla yad ediyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.'' şeklinde konuştu.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Şube Başkanı Yaşar Coşkun'un 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Bu topraklar bize atalarımızın mirası

Yaşadığımız coğrafyanın vatandaşlar için ne denli öneme sahip olduğuna değinen MÜSİAD Sakarya Başkanı Yaşar Coşkun, ''üzerinde yaşadığımız topraklar yüz yıllardır bizim olan topraklardır. Bu topraklar savaşlarda çarpışarak, mücadele edilerek alınmış topraklardır. En mühimi ise ülkemizde adım attığımız hiçbir yer yoktur ki şehitlerimizin kanı ile boyanmamış olsun. Bu sebepten dolayı İstiklal şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un da ?bastığın yerlere toprak diyerek geçme, tanı' dediği gibi her bir Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşının bastığı topraklar altın da, biz toprak üzerinde rahat rahat gezelim diye şehit olma şerefine nail olmuş askerlerimizi unutmaması ve her zaman bunu anması gerekir.'' dedi.

Cumhuriyetimiz daim olsun

Tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlayan MÜSİAD Sakarya Başkanı Yaşar Coşkun, ''ülke içerisinde veya ülke dışarısında, içerisinde Türkiye Cumhuriyeti sevgisi olan bütün vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlarım. Türkiye Cumhuriyeti içerisindeki vatansever halkımızın Ülke sevdasını ve bağımsızlığımızı hiçbir zaman kaybetmememizi niyaz ederim. '' Şeklinde konuştu.

Ak Parti Adapazarı Gençlik Kolları Başkanı Sinan Likos'un 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

''Cumhuriyetimizin 94 yıla ulaşmasının milletçe mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal'in liderliğinde Dünyaya örnek bir kurtuluş destanı sonrasında adeta küllerinden doğan Türkiye Cumhuriyeti 94 yaşında?

Adını tarihe altın harflerle yazdırmış milletimiz, her buhranın üstesinden gelmeyi başarmış ve her defasında dünya sahnesinde hak ettiği yerini almıştır.

Geçen yıllar ülkemiz için kolay olmadı. İçte ve dışta güçlü engellerle karşılaştık, büyük mücadeleler verdik. Bugün de terörle ve farklı senaryolarla ülkemizin önüne setler çekilmeye çalışılıyor. Ancak bu büyük milletin cesareti, feraseti, mücadele arzusu en önemlisi de birlikteliği ülkemizin önündeki engelleri bir bir aşmamızı sağladı. Birlik oldukça, kenetlendikçe büyüdük; büyüdükçe kazandık. Bundan sonra da öyle olacaktır.

Bu kazanımları asla yeterli görmüyoruz. Önümüzde 2023,2053,2071 Vizyonu gibi büyük bir ideal, yepyeni hedefler var. 6 yıl sonra, Cumhuriyetimizin 100. yılında aynı karalılıkla aynı azimle devam ederek ülkemizi çok daha iyi noktalara getireceğiz.Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetin 94 kuruluş yıldönümünü kutluyor,Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere gazilerimiz ve Istiklâl uğruna canlarını feda eden Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum'' dedi.

28 Ekim 2017 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.858.781 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

03

Yunus - Vural savaşlar gitti zekeriya ozler geldi hakli bu ....

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 28 Ekim 15:12
01

Orhan - Abdülhamit in torunuymuş:)ulan abdülhamit seni saray ın bahçesinde görse kovalattirirdi.sen saraya kulluk eden anadolu insanının torunusun bunu unutma

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 28 Ekim 15:12


Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?