Atık Bitkisel Yağ'a Sıkı Denetim

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, ilçe belediyelerinin çevre, zabıta ve ruhsat birimlerine bitkisel atık yağların denetimi hakkında bilgiler verdi

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, daha yaşanabilir ve temiz bir çevre hedefiyle hız verdiği çalışmalarını sürdürüyor. Büyükşehir Çevre Uzmanları, gerçekleştirdikleri bilgilendirme toplantısında, bitkisel atık yağların denetlenmesinde hangi unsurların önemli olduğunu anlattı. Toplantıya ilçe belediyelerinin çevre, zabıta ve ruhsat birimleri personeli katıldı.

Daha yaşanabilir çevre
Bitkisel atık yağların kontrolü yönetmeliğine dikkat çekilen toplantıda, daha yaşanabilir bir çevre için, bitkisel atık yağların üretiminden bertarafına kadar, çevreye zarar verecek şekilde doğrudan veya dolaylı bir biçimde alıcı ortama verilmesinin önlenmesini amaçlandığı belirtildi. Çevre Uzmanları toplantıda ayrıca, katılımcılardan, ilçe belediyeleri sınırlarında bulunan bitkisel atık yağ üreticilerinin (lokanta, fast-food, sanayi mutfağı, otel, tatil köyü vb.) tespitlerinin yapılarak (işletme adı, faaliyet konusu, adresi, sözleşme yaptığı firma, ulusal atık taşıma formu) denetlenmesini istedi. Denetimler sırasında sözleşmesi olmayan, bitkisel atık yağlarını yönetmelik hükümlerine uygun bertaraf etmeyen ya da korsan toplayıcılara veren işletmelerin belirlenmesi ve uyarılmasının zorunlu olduğunun altı çizildi.

18 Şubat 2013 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.109.908 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?