Alemdar, SAÜ öğrencileriyle kahvaltıda buluştu

AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik ve AK Parti Serdivan Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar, Sakarya Üniversitesi'nde okuyan öğrencilerin dahil olduğu Genç Aydınlar Topluluğu üyeleri ile kahvaltı programında bir araya geldi.

Haber Resmi
Haber Resmi
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Sakarya'nın yeni kent merkezi olan Serdivan'ın, Sakarya Üniversitesi ile eğitimde bir marka olduğunu vurgulayan Alemdar, üniversitenin yanı sıra, Serdivan'ın konutları ve düzenli kentleşmesiyle cazibe merkezi, hastaneleriyle sağlık sektörünün öncüsü, kapalı spor salonu, yeni spor ve park alanları, AVM'si, kültür ve sanat yatırımlarıyla canlı ve sosyal yaşamın merkezi haline geldiğini söyledi.

Serdivan'a Yeni Üniversite

Kentteki öğrenci nüfusunun önemli bir kısmını bünyesinde barındıran Serdivan'ın, yeni projeler ile birlikte daha da büyüyeceğini ifade eden Yusuf Alemdar, öğrencilere yeni üniversitenin de müjdesini verdi. Yapılacak en önemli yatırımın insana ve gençlere yapılan yatırım olduğunu vurgulayan Alemdar, Sakarya Üniversitesi'nin eğitim kalitesi ile birlikte öğrenci kapasitesi yönünden de Türkiye'nin önemli bir üniversitesi olduğunu, İstanbul'a ve diğer büyük kentlere yakınlığı ile ön plana çıkan ve üniversite kenti olarak tanının Serdivan'da, sosyal ve kültürel gelişimi hızlandıracak ikinci bir üniversite'nin hizmet vereceğini söyledi.

Öğrencilerin Projelerini Serdivan Belediyesi Gerçekleştirecek

Serdivan'ın her alanda gelişimi için yeni fikirlerin ve yeni projelerin de destekleneceğini belirten Yusuf Alemdar, "Bu kapsamda uygulayacağımız ve yeni projelerimiz arasında yer alan Genç Ar-Ge projemiz ile birlikte, ilçemizdeki ilk ve orta öğretim öğrencilerimizin her yıl katılacakları proje yarışmaları düzenleyeceğiz. Proje önerileri jüri tarafından değerlendirilen ve kazanan öğrencilerimize EUROCITIES üyesi olduğumuz Avrupa ülkelerinde, aileleri ile birlikte katılabilecekleri gezi armağan edilecek. Ayrıca yarışmayı kazanan projeleri Serdivan Belediyesi olarak biz hayata geçireceğiz" dedi.

Çocuk Üniversitesi ve Çocuk Tiyatrosu

Türkiye'de ilklere imza atacak projeleri Serdivan'da hayata geçireceklerini belirten Yusuf Alemdar, "Serdivan'ın gelişimi için yeni fikirlerin ve yeni projelerin ortaya çıkması amacıyla ilçemizde bulunan ilk ve orta öğretim okullarındaki öğrencilerimiz üniversite hocalarımızla birlikte çalışacaklar. Bunun için bir Çocuk Üniversitesi Eğitim Merkezi kuracağız. Çocuk Üniversitesi projesi kapsamında, Serdivan'da her şeyi ile tamamen çocuklarımızın hazırladığı bir çocuk gazetemiz olacak. Ayrıca ilçemizde Serdivan Çocuk Tiyatrosu Okulu açılacak ve Serdivan Planetaryum'un devamı niteliğinde gözlem evi'ni de hizmete sokacağız" diye konuştu

Sakarya Üniversitesi Koordinasyon Ofisi

Üniversite öğrencileri tarafından en çok merak edilen ve destek gören Sakarya Üniversitesi Koordinasyon Ofisi Projesi'nden de bahseden Alemdar, "Serdivan'ın önemli bir alanını, hem fiziki, hem sosyal, hem kültürel anlamda üniversite coğrafyası oluşturuyor. Yeni dönemde üniversite öğrencilerimizin en iyi şartlarda eğitim almalarını sağlamak için üniversite öğrenimine yeni başlayan gençlerimizin Serdivan'a geldikleri ilk andan itibaren her türlü sorunları ile bire bir ilgilenecek Sakarya Üniversitesi Koordinasyon Ofisi kuracağız" diye konuştu.

22 Mart 2014 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.000.216 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'da eğitim kalitesini yeterli buluyor musunuz ?