112 istasyonu hakkında açıklama geldi

Bitmiş hizmette açılmayı bekleyen 112 acil yardım istasyonu brokratik eksikliklerin giderilmesini bekliyor

İl Sağlık Müdürlüğü, MEDYABAR ve yesilsapanca.com'un Sapanca'da yeni yapılan 112 Acil Servis İstasyonu ile ilgili haberine açıklama yaptı.

Bitirilen binanın neden hizmete açılamadığını açıklayan İl Sağlık Müdürlüğü, Sapanca Belediyesi encümeni tarafından tahsisin yapılmasının beklendiğini açıkladı

Açıklama şu şekilde:

İl Sağlık Müdürlüğümüzce İlimiz dahilinde aktif olarak hizmet sunan 112 Acil Sağlık Hizmetleriİstasyon birimlerimizin vaka dağılım cetvelleri vaka sayıları vaka erişim süreleri ile personel sayıları araç durumları ve fiziki şartlarını değerlendirme çalışmaları bir plan dahilinde yürütülmektedir.

Bu anlamda müdürlüğümüz ile sapanca belediyesinin koordinasyon çalışmaları neticesinde Yüzevler semtinde yer tespiti yapılmış olup 2012 yılı Ekim ayı içerisinde 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyon binasının inşaat çalışmaları başlatılmıştır. Hayırseverler ile mütahit firma arasındaki protokol gereğince inşaat çalışmaları bitirilmiş olup, arsamülkiyeti sapanca belediyesinde olan binanın kabul ve devir protokolü belediye ile hayırseverler arasında imza aşamasına gelmiştir.bu aşamada su aboneliği yaptırılmış olup, elektrik ile doğalgaz abonelik başvuruişlemleri gerçekleştirilmiştir.
Mülkiyeti Sapanca belediyesinde olan binanın kullanımı açısından müdürlüğümüze süresiz tahsis çalışmaları meclis kararına bağlı olduğundan kanuni süresi beklenmektedir.
ŞuandaMahmudiye Köyünde aktif olarak hizmet veren112 ASH istasyonu yeni yapılan Yüzevler semtindekibinasına taşınması sağlanacaktır.bu gün itibariyle hizmette bir aksaklık söz konusu değildir.Ayrıca Sapanca ilçesine ikinci bir istasyon açılmasıiçin çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir.

08 Şubat 2013 - Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.109.908 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?