10 Kasım Atatürk'ü anma mesajları...

Şehir genelinden 10 Kasım Atatürk'ü Anma mesajları...

Haber Resmi
Video için play'e tıklayın

Vali Ahmet Hamdi Nayir'in 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

"Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 80. yılında bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz.
Aziz Milletimize hayatını adayan, büyük komutan ve lider Büyük Atatürk Necip Türk Milleti'nin onurlu yürüyüşünde en büyük rehberi olmuştur. İstiklal Savaşı ile yeniden ve daha güçlü bir şekilde tarih sahnesine çıkan Milletimiz, bağımsızlığını ilelebet yaşatma azim ve kararlılığını tüm dünyaya göstermiştir. Milletimiz, Atatürk'ün en büyük eserim dediği "Cumhuriyet"i anlamak ve Cumhuriyetimizin ve demokrasimizin değerini her şartta korumak, onun açtığı yolda ilerleyip, gösterdiği hedefe ulaşmak için göstereceğimiz her türlü çaba, O'na olan saygımızın en güzel ifadesidir.
Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve O'nun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, İstiklal Savaşı'nın tüm kahramanlarını, Aziz Şehitlerimizi, Gazilerimizi; sevgi, saygı, minnet ve şükranla anıyoruz. Ruhları şad olsun. "

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ'un10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

"Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk' ün aramızdan ayrılışının 80. yılında bir kez daha minnet ve şükranla anıyoruz.
Atatürk, Türk insanına milli ruh ve benliği aşılayarak yeniden ayağa kalkmasını sağlayan ve Türk Milletinin tüm insanlığın karşısında saygın bir millet olduğunu ispatlayan büyük bir liderdir. Atatürk, milli iradeyi hâkim kılan, insan hak ve özgürlüklerini koruma altına alan, adaleti hakkıyla tesis eden ve çoğulcu demokratik prensipleri hayata geçiren bir seviyeye ulaşmayı ülkemiz için hedef göstermiş; milletimizi bu ideal etrafında birleştirmeyi başarmıştı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Kurtuluş Savaşı ile Türk Milletinin yeniden ve daha güçlü bir şekilde tarih sahnesine çıkmasını sağlamış, Cumhuriyet ile de Türk insanına çağdaş uygarlığın kapılarını açmıştır. Atatürk'ün bizlere bırakmış olduğu bu değerli mirası geleceğe taşıyabilmek için uğrunda büyük bedeller ödenen yurdumuza ve bağımsızlığımıza her şartta sahip çıkmalıyız ve Cumhuriyetimizi yaşatmanın ve yüceltmenin hepimizin ortak sorumluluğu olduğunu asla unutmamalıyız.İş dünyası olarak, ülkemizin aydınlık geleceğine olan inancımızı teyit ederek, yüce milletimizin güvenine layık olma kararlığımızla, ekonomimizi büyüterek çalışmaya devam edeceğiz.Vefatının 80. yıldönümü vesilesiyle Gazi Mustafa Kemal ve istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarına bir kez daha Allah'tan rahmet diliyor, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi ve tüm ecdadımızı şükranla anıyorum."

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan'ın 10 KasımAtatürk'ü Anma Günü Mesajı

"Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, aramızdan ayrılışının 80. yılında Türk Milleti ve Sakarya Üniversitesi ailesi olarak saygıyla ve rahmetle anıyoruz.Atatürk, milli iradeyi hâkim kılan, insan hak ve özgürlüklerini koruma altına alan, adaleti hakkıyla tesis eden ve çoğulcu demokratik prensipleri hayata geçiren bir seviyeye ulaşmayı ülkemiz için hedef göstermiş; milletimizi bu ideal etrafında birleştirmeyi başarmıştır. Türkiye, bu vizyonla hareket etmiş; ülke içinde gösterilen başarılar ve kat edilen mesafe son yıllardaki gelişmeler sayesinde küresel ölçekte kazanılan başarılarla taçlandırılmıştır. Küresel adaleti tesis etmek için bölgesinde ve Dünyada attığı adımlar Dünya kamuoyunda da karşılık bulmuş; milletimize itibar kazandırmıştır.Vefatının yıldönümü vesilesiyle kazandırdığı vizyon nedeniyle Gazi Mustafa Kemal'e ve verdikleri mücadele desteği ile istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarına bir kez daha Allah'tan rahmet diliyor, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi şükranla anıyorum."

Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu'nun10 KasımAtatürk'ü Anma Günü Mesajı

"Atatürk; son nefesine kadar milletimizin her alanda yücelmesi için çaba göstermiş, ileri görüşlülüğü, eserleri, barışçı kimliği, dünya gerçeklerini iyi bilmesi, insani değerlere verdiği önem ve evrensel düşünce yapısı, onu dünyanın saygın liderlerinden biri haline getirmiştir. 10 Kasımlar, Atatürk'ü fikirleriyle, idealleriyle anma ve Cumhuriyetin değerlerini koruyarak ebediyete kadar yaşatma kararlılığını gösterme günüdür.Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete intikalinin 80. yıldönümünde, tüm Türk halkı ile birlikte yürekten şükran ve saygıyla yâd ediyoruz. Cumhuriyetimizin değerlerini, kazanımlarını, her şartta korumak, kollamak ve yeni nesillere aktararak sonsuza kadar yaşatmak en önemli görevimiz olmalıdır. Bu duygu ve düşüncelere, aramızdan ayrılışının 80. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, Milli Mücadelemizin Kahramanlarını, Aziz Şehit ve Gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz"

Cumhuriyet Halk Partisi Arifiye İlçe Başkanı Ali Gökpınar'ın 10 KasımAtatürk'ü Anma Günü Mesajı

"Kurtuluş Savaşı'nın önderi, Cumhuriyetin kurucusu, eşsiz devrimci Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikal edişinin 80 yıl dönümünde büyük bir özlem, şükran ve minnetle anıyoruzBugün ülkemizin içinde bulunduğu sorunların kaynağına baktığımızda son 60 yıldır uygulanan çarpık politikaların eseri olduğunu görüyoruz. Cumhuriyetin kazanımlarını geriye götürmeye çalışan zihniyetlere prim verilmiş, desteklenmiş, devlet içinde örgütlenmesine olanaklar yaratılmıştır. Toplumun refahı, ülkenin büyümesi bir kenara itilmiş, küçük bir kesimin zenginleşmesi uğruna ülke kaynakları tüketilmiştir. Ekonomik ve sosyal göstergeler yönünden her geçen gün geriye doğru gidiş hızlanmaktadır. Tam anlamıyla bir rant ekonomisi yaratılmış, üretim güçlerimiz tahrip edilmiştir. Sorunlara çözüm bulması gereken siyasi irade hemen tüm kurumlarıyla ciddi bir çürüme içine girmiştir. Toplumun geleceğe yönelik umutları karartılmış, ülkemiz adeta yıkıma sürüklenmiştir. Bütün bu gelişmeler Cumhuriyet'in ilk
yıllarıyla kıyaslandığında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk 'ün önemini ve değerini başka bir açıdan da gözler önüne sermektedir.Bu düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, kurucusu ve ilk Genel Başkanı olduğu Cumhuriyet Halk Partisi olarak aramızdan ayrılışının 80, yılında özlemle anıyor, saygıyla selamlıyor ve sonsuza kadar emanetlerinin bekçisi olacağımıza söz veriyoruz."

Ak Parti Adapazarı Kadın Kolları Başkanı Fatma Varol'un 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

''Düşünceleri, eserleri, ileri görüşlülüğü, başarıları, barışı benimseyen tutumu, dünya gerçeklerini iyi bilmesi, insani değerlere verdiği önem ile dünyanın en kararlı ve itibarlı liderlerinden olan Mustafa Kemal Atatürk ve İstiklal Savaşı'nın ardından yol arkadaşlarıyla birlikte kurduğu ve bizlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti, milletimizin büyüklüğünü yansıtması bakımından azami önem arz etmektedir. Türkiye'nin özellikle son 15 yıldaki köklü reformlarla geldiği seviye, gönül coğrafyamızdaki mazlum ve mağdurların umudu olması, milletimizin çalışkanlığının, ensar olma anlayışının ve en iyiye ulaşma arayışının bir ürünüdür. Önünde aydınlık bir gelecek uzanan bu aziz milletin evlatları; 2023 hedeflerine ve 2053-2071 vizyonlarına ulaşmak için, birlik ve beraberliğini arttırarak, her alandaki ilerlemesini devam ettirecek, Allah'ın izniyle ülkesini muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarma başarısını gösterecektir.Bu duygu ve düşüncelerle, vefatının 80. yıldönümünde, Cumhuriyetimizin banisi ve bağımsızlık mücadelemizin kahramanı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, onun şahsında kahraman silah arkadaşlarını ve canlarını vatan uğrunda feda ederek dar-ı bekaya intikal etmiş aziz şehitlerimizi, rahmet, minnet ve şükranla yad ediyor, bu vesileyle tüm hemşerilerimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.'' dedi.

Sakarya Yerel Kültür Derneği Başkanı Necmettin Kırık'ın10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

"Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün üzerinden 80 yıl geçti. Vatanımızın düşman işgalinden kurtarılması, bir milletin yeniden canlanması ve ülkemizin hakettiği yerlerde olması adına mücadele eden Atatürk, şüphesiz hepimizin kalplerinde yaşamaktadır. Çağdaşlığın öncüsü ve geleceğe ışık tutan fikirlerin sahibi Atatürk, sadece Türkiye'yi değil, bütün dünya milletlerini derinden etkileyen ve tarihe yön veren büyük bir lider ve devlet adamıdır. Onun hedeflerinde yer alan Güçlü Türkiye hedefine ulaşabilmek için bugün bizler de mücadele etmekteyiz. Bu hedeflere tam anlamıyla varabilmek adına ülkenin evlatları olarak elimizden geleni yapmaktayız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ölümünün 80.yıldönümünde bir kez daha minnetle yad ederken, bugüne kadar ülke savunması için hayatlarını kaybeden şehitlerimizi de rahmetle anıyoruz"

10 Kas 2018 - 09:55 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.480.534 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Medyabar editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Medyabar değil haberi geçen ajanstır.
Anket Sakarya'da en çok hangi basın organına güveniyorsunuz?