Büyükşehir belediyesinden o habere yalanlama

Büyükşehir Söğütlü'de yapılması planlanan Doğalgaz Çevrim Santrali için düzenlenen 1. İnceleme-Değerlendirme Toplantısında, Büyükşehir Belediyesinin projeye onay verdiği yönündeki haberi yalanladı

BÜYÜKŞEPİR BELEDİYESİNDEN DOĞALGAZ ÇEVRİM SANTRALIYLA İLGİLİ YAPILAN AÇIKLAMA ŞÖYLE..

Söğütlü'de kurulması planlanan doğalgaz çevrim santrali ile ilgili olarak Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na sundukları görüşü kamuoyuna açıkladı. Açıklamada, Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin Söğütlü'de kurulması planlanan doğalgaz çevrim santrali ile ilgili olumsuz görüş verdiği belirtildi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İbrahim Pehlivan imzalı kurum görüşünde şu ifadelere yer verildi;

"Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na;

İlimiz Söğütlü ilçesi Türkbeylikkışla Köyü sınırları içerisinde Ermet Enerji Üretim A.Ş. tarafından kurulması planlanan 'Sakarya Doğalgaz Çevrim Santrali Projesi' hakkında ÇED süreci dâhilinde görüş ve düşüncelerin bildirilmesi talep edilmektedir.

Bahse konu alan mera alanında kalması ve hali hazırda Gebze Doğalgaz Çevrim Santrali, Adapazarı Doğalgaz Çevrim Santrali bulunduğundan, 3. Doğalgaz Çevrim Santrali emisyon değerlerinde artış yapacağı düşünüldüğünden Kurumumuz açısından uygun görülmemiştir."

04 Nisan 2013 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.933.612 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?