Eyüp Yıldırım'dan Ak Parti'ye sert eleştiri

Saadet Partisi (SP) Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Eyüp Yıldırım, yaptığı basın açıklamasıyla Ak Parti'yi eleştirirdi

Saadet Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Eyüp Yıldırım'ın açıklaması şu şekilde:

Seçim sürecinde son haftaya girmiş bulunmaktayız. Önümüzdeki hafta sonu itibari ile Sakarya'mızın gelecekteki 5 yılını yönetecek kadroları seçeceğiz. Bu seçimi genel seçim havasına sokmak isteyenler, başbakanın isminin ardına gizlenip yerel yönetimlerdeki başarısızlıklarını gizlemeye çalışmaktadırlar. Ancak halkımız artık bu tür siyasi oyunlara kanmayacak kadar bilinçlidir. Eskiden beri süregelen bize oy vermezseniz falanca parti gelir kabilinden sözlerle korku siyaseti güdülmesi artık prim yapmayan bir söylemdir. Herkes bilmektedir ki yerel yönetimlerin başarısı ehliyet sahiplerinin hayata geçirdiği hizmetler ile doğru orantılıdır. Büyükşehir belediyesinin daha önceki seçimlerde vaat ettiği projelerin yarısını dahi tamamlayamadığı halde şimdi tekrar aynı söylemlerle halktan oy talep etmesi halkın aklı ile dalga geçmektir. Biz inanıyoruz ki Sakarya halkı böyle gayri ciddi siyaset güden partilere gereken cevabı sandıkta verecektir.

Sakarya Avmlere mahkûm edilmiş, yatırımı arka plana atmış, tüketime dayalı yönetim nedeni ile borca batmış, yaşanabilir şehirler sıralamasında son sıralara itilmiş bir şehir halini almıştır. Plansız yerleşim,şehrin trafik sorununu çekilmez bir hale getirmiş, yetersiz altyapı nedeni ile en ufak bir yağmur dahi korkulacak bir durum olmaya başlamıştır. Bunca sorunun olduğu bir büyükşehir nasıl olur da halktan istikrar sürsün diyerek oy istemektedir. Bu istikrar neyin istikrarıdır? Halktan sizi daha çok borca sokacağım, şehri daha yaşanmaz kılacağım diyerek oy istenir mi? İçinde bulundukları bu durum, halka karşı tutundukları bu tavır, hangi mantık hangi anlayış ile izah edilebilir?

Bizler diyoruz ki Saadet Partisi kadroları olarak yönetimi ele aldıktan sonra Sakarya'mız sorunları ile değil başarıları ile konuşulacak bir şehir olacaktır. Geçmişte yaptığımız hizmetler gelecekte yapacaklarımızın referansıdır. Sakarya'yı bulunduğu karanlık durumdan aydınlığa taşıyabilecek kadrolar sadece Saadet Partisi'nde mevcuttur.

24 Mart 2014 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.875.715 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryaspor sizce şampiyon olur mu?