Sınıf arkadaşları mezarı başında andı

13 Ocak 1980 yı­lın­da kar­şıt gö­rüş­lü grup­lar ara­sın­da çıkan bir kav­ga­da ha­ya­tı­nı kay­be­den Ka­ra­su Li­se­si öğ­ren­ci­si Kadir Aslan Kö­se­oğ­lu, 36 yıl sonra sınıf ar­ka­daş­la­rı ta­ra­fın­dan me­za­rı ba­şın­da anıl­dı

+6
Haber albümü için resme tıklayın

Karasu İlçesinde Kadir Aslan Kö­se­oğ­lunun ab­la­sı Ayhan Kö­se­oğ­lu, öğ­ret­men­le­ri Erdal Bı­çak­çı, Şaban Eray ve Hayati Kaymak, CHP İlçe Baş­ka­nı Nur­han Aydın ile Ka­ra­su Li­se­sinden dönem ar­ka­daş­la­rıYe­ni­ma­hal­lede bu­luş­tu­lar.

Yak­la­şık 50 ki­şi­lik grup ara­sın­da ti­yat­ro sa­nat­çı­sı Cen­giz Boz­kurt, Ka­ra­su­lu Tenor Hü­se­yin Likos ve Kö­se­oğ­lunun dönem ar­ka­da­şı Sevil Güler Or­tay­lı ile eşi ta­rih­çi Prof. Dr. İlber Or­tay­lının kar­de­şi Enver Ortay­lı da vardı.

Özlemle anıyoruz

Kah­val­tı­nın ar­dın­dan top­lu­ca Mer­kez Me­zar­lı­ğına geçen Kö­se­oğ­lunun ya­kın­la­rı, öğ­ret­men­le­ri ve ar­ka­daş­la­rı geç­ti­ği­miz gün­ler­de ye­ni­den yap­tı­rı­lan Kadir Aslanın me­za­rı ba­şın­da bu­luş­tu­lar. Bu­ra­da bir ko­nuş­ma yapan Erdal Bı­çak­çı, 36 yıl önce bir hiç uğ­ru­na kay­bet­tik­le­ri Kadir Aslanı öz­lem­le an­dık­la­rı­nı söy­le­di. Bı­çak­çı 'O günü sor­gu­la­mı­yo­ruz. Plan­lı bir olay de­ğil­di. Sa­de­ce ar­ka­daş­lı­ğın unu­tul­ma­dı­ğı­nı gös­ter­dik. Kim­se­ye gön­der­me de yap­mı­yo­ruz. Kadir Aslanı saygı ile anı­yo­ruz'dedi.

Anısı yaşayacak

Ti­yat­ro sa­nat­çı­sı Cen­giz Boz­kurt da yap­tı­ğı ko­nuş­ma­da şun­la­rı söy­le­di:
Kadir Aslan, bir­lik­te bi­sik­le­te bin­di­ği­miz, ço­cuk­ça işler yap­tı­ğı­mız bir ar­ka­da­şım­dı. Zaman için­de her şey bir­den cid­di­leş­ti. Ken­di­mi­zi tah­min ede­me­di­ği­miz bir ça­tış­ma­nın or­ta­sın­da bul­duk. Aslan ma­ale­sef bu dö­ne­min kur­ba­nı oldu. Biz onu hiç­bir zaman unut­ma­dık. Ses­siz ve çok efen­di bir ar­ka­da­şı­mız­dı. Ama hak­sız­lı­ğa, zulme sö­mü­rü­ye karşı hiç­bir zaman ses­siz de­ğil­di. Onun ca­nı­nı ver­di­ği uğur­da biz hala mü­ca­de­le et­me­ye devam edi­yo­ruz. Anı­sı­nı her zaman ya­şa­ta­ca­ğız.

Ko­nuş­ma­la­rın ar­dın­dan ar­ka­daş­la­rı Kadir Aslanın me­za­rı­na çiçek dik­ti­ler.

Kaynak:Karasuhaber

05 May 2016 - 16:43 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.755.093 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Medyabar editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Medyabar değil haberi geçen ajanstır.

01

KocaAli'li - Laik mezar ziyareti böyle oluyor demek ki, bilgilendirme için teşekkürler medyabar.Kültürlendik ey halkım!

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 05 Mayıs 16:43Anket Sakaryaspor'un yüzde 49 hissesinin satılmasını destekliyor musunuz?