'15 proje vaad etmiştik, 35 proje gerçekleştirdik'

Ak Parti Serdivan Belediye Başlan adayı Yusuf Alemdar, seçim çalışması kapsamında ziyaretlerini sürdürüyor...

Haber Resmi
Haber Resmi
Haber albümü için resme tıklayın

AK Parti Serdivan Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar, kahve toplantısı olarak planlanan fakat vatandaşların yoğun ilgisi nedeniyle mitinge dönen programda "Bizim siyaset ve hizmet anlayışımız 'insanı yaşat ki devlet yaşasın' anlayışıyla şekillenmiştir. Eğer insanlar mutluysa, huzurluysa emin olun ki o bölgedeki bütün sorunlar çözülür. Bizim de Serdivanımızdaki hemşehrilerimizden aldığımız izlenim bu yöndedir. Biz yaptığımız hizmetlerin gücünü Serdivanlı hemşehrilerimizin mutluluğundan ve huzurundan alıyoruz" dedi.

Ak Parti Köklü Değişikliklere İmza Attı

Programda ilk konuşmayı yapan AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik, yapılan hizmetlerden bahsederek, seçim süreci ile ilgili konuştu. AK Parti olarak 12 yıldan beri Türkiye'ye çağ atlatan, çığır açan büyük çalışmalar yaptık. Eğitimde, sağlıkta, ulaşım ve enerji sektörünün yanı sıra, aile ve sosyal politikalarda büyük projeleri hayata geçirdik.

Biz iktidara geldiğimizde velilerimiz okul kitapları için kırtasiye kuyruklarında bekliyordu. Ama sayın Başbakanımız sayesinde çocuklarımızın kitap ve defterlerini okullar açılmadan sıralarının üzerine koyduk" şeklinde konuştu.
Yine eğitim anlamında önemli bir sorunu daha gidererek öğrencilerin mağduriyetine sebep olan katsayı uygulamasını kaldırdıklarını ifade eden Çelik, "Allah nasip etti, AK Parti iktidarıyla birlikte sayın Başbakanımızın başındaki hükümetimizle bu sorun da sona erdi. İmam hatiplilerle, meslek liseliler artık üniversiteye katsayı uygulamasız giriyorlar" dedi.
Türkiye'de çığır açacak bir eğitim sisteminin AK Parti iktidarı ile uygulamaya konduğunu ifade eden Çelik, "Yeni sistemle imam hatipte okuyan kardeşlerimizin önlerini açtık. Kuran-ı Kerim derslerini, peygamber efendimizin hayatını anlatan dersleri seçmeli yaptık. Üniversitelerdeki kardeşlerimizin harç paralarını kaldırdık. Eğitimde köklü değişikliklere imza attık, atmaya da devam edeceğiz" diye konuştu.

Serdivan'a Her gün Yeni Bir Yatırım Yapılıyor

Serdivan'ın yapılan yatırımlarla her geçen gün daha da büyüdüğünü ve tercih edilen bir ilçe haline geldiğini ifade eden Çelik, "Geçen gün Ağız ve Diş Hastanemizin temelini bakanımızla birlikte attık. Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği'nin bünyesinde Serdivan Semt Polikliniğimizi açtık. AK Parti iktidarı önemli çalışmalara imza atıyor. Çünkü bizim sizlere karşı bir aşkımız var, sizlere karşı bir sevdamız var. Bizim başımızda sayın Başbakanımız, Serdivan'da Yusuf Alemdar, Sakarya'da Zeki Toçoğlu başkanımız var" dedi.

Biz Başkaları Gibi Efendi Olmaya Değil, Hizmetkar Olmaya Geldik
Osman Çelik, Serdivan'a hizmet için koşmaya devam edeceklerini belirterek devam eteği konuşmasında muhalefet partilerine yüklendi. Çelik, "Biz sizlere hizmetkar olmak için yolla çıktık, efendi olmak için değil. Bizler vatandaşlarımıza değer veriyoruz. Biz insanı insan olduğu için seviyoruz. Yaratılanı yaratandan ötürü seviyoruz. Bu anlayışla hizmet eden bir partinin mensuplarıyız" dedi.

Serdivan'da Yusuf Alemdar Var

Yusuf Alemdar'ın belediye başkanlığı döneminde önemli çalışmalara imza attığını ve Serdivan'ı marka haline getirdiğini ifade eden Çelik, "Sayın belediye başkanımız Serdivan'a 5 senede önemli yatırımlar yaptı. Serdivan'ın nereden nereye geldiğini size şöyle ifade etmek istiyorum. Hemen yanı başımızdaki Serdivan AVM'yi Şubat ayında toplam 680 bin vatandaşımız gezmiş. İstanbul'daki birçok alışveriş merkezine bu kadar insan girmiyor. Burası neden bu kadar rağbet görüyor derseniz; çünkü Serdivan'da yaşam var, istikrar var, Serdivan'da doğru yönetim anlayışı var, Serivan'da AK Parti'nin ak kadroları var.

En önemlisi Serdivan'da Yusuf Alemdar var" dedi.

AK Parti Serdivan Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar da kahve toplantısı olarak planlanan ancak kalabalık nedeni ile mitinge dönen buluşma için teşekkür ederek, beş yıllık süre içerisinde yapılan çalışmaları değerlendirdi.

15 Proje Vaat Etmiştik, 35 Proje Gerçekleştirdik

2009 yılında yine aynı kahvede vatandaşlarla bir araya geldiklerini ve yapacakları projeleri paylaştıklarını belirten Alemdar, 15 proje ile çıktıkları yolda 35 projeyi hayata geçirdiklerini söyledi. Bundan sonra yapılacak çalışmalarla Serdivan'daki gelişmeyi, büyümeyi, değişim ve dönüşümü daha ileri götüreceklerini ifade eden Alemdar, sloganla ve manşetlerle siyaset yapmadıklarını, yapabilecekleri, sözünü verip de tutabilecekleri icraatları hayata geçirdiklerini belirtti.

Serdivanlı vatandaşlarla daima iç içe olduklarını belirten Alemdar, "Sizin taleplerinize, sizin bizden beklentilerinize cevap vermeye çalışıyoruz. Sizin ihtiyaçlarınızı tespit edip, beklentilerinize göre projelendirme yapıyoruz. En önemlisi de size yapabileceklerimizi söz veriyoruz. 2009'da da laf olsun diye değil, seçim sürecinde söylenmiş sonra da unutulmuş sözler olarak değil, bir beyanname hazırlayarak karşınıza çıktık. 15 projeyle Serdivan'da yapılacak olan yatırımları, programları belirledik ve Allah'a hamdolsun hepsini fazlasıyla bitirdik" dedi.

Alınan Ödüller Bizim Değil Serdivanlı Hemşehrilerimizindir

Geçtiğimiz günlerde Özel Kalem Dergisi tarafından ulusal çapta düzenlenen değerlendirme neticesinde Trafik Park uygulaması ile ödüle layık görülen Yusuf Alemdar, bu ödülün tüm Serdivanlıların olduğunu, bu yüzden tüm vatandaşlara teşekkür ettiklerini söyledi.

Sakaryaspor Altyapısı ve Serdivan Stadı Yeni Yerinde

Arabacıalanı sakinlerine bölgede yapılacak projelerin de müjdesini veren Alemdar, bölgede, planlaması bitmiş ve 4 bin m2 lik alanda kurulacak olan cami ile önemli bir eksiğin daha giderileceğini ifade ederek, aynı zamanda kız kuran kursu ve minyatür cami inşaatı ile yatırımların devam edeceğini belirtti.

Yusuf Alemdar ayrıca, Sakaryaspor'un altyapı tesislerinin ve Serdivan Stadı'nın, Trafik Park'ın karşısındaki alana taşınacağını ve bununla ilgili iş makinelerinin çalışmaya başladığını da belirterek bu tesislerin vatandaşlar tarafından da kullanılabileceğini söyledi.

05 Mart 2014 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.030.668 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'daki sağlık hizmetlerini yeterli buluyor musunuz ?