Sinekle mücadele şimdi yapılmalı

Sakarya Veteriner Hekimler Odası Başkanı Veteriner Hekim Mustafa Yıldız,belediyelere sinekle mücadeleye şimdi başlama çağrısında bulundu.

Sakarya Veteriner Hekimler Odası Başkanı Veteriner Hekim Mustafa Yıldız;"Yaklaşan baharartan sıcaklıklarla birlikte doğada yoğun bir uyanış, tatlı bir telaş, tüm doğayı sarmış durumda.Yaz aylarındarahat geçirmek istiyorsak, birey olarak bizlere kamu olarak belediyelere görev düşmektedir.Çevremizdeki sinekler için, doğal yaşam alanları olan su birikintileri ile mücadele etmek zorundayız.Öncelikle şunu iyi bilmek zorundayız .Sineklerüreyebilmek için mutlaka durgun sulara ihtiyaç duyarlar.Bunlarda etrafımızdakisu birikintileri,foseptikler ,küçük göletler vb.bunları belediyeler rehabilite ederlerse yaz aylarında rahat bir mevsim geçirmiş oluruz.

Aynı zamanda belediyelerin ve de vatandaşların daha az ilaç kullanmasının yolunu açar.Bu yolla insanları ve de çevreyi daha az zehirlemiş oluruz.Zaten yaz aylarında yapılan ilaçlama hiçbirzaman amacına ulaşmıyor.İlaçlar doğadan yıllarca arınamadığı ve her ilacın yarılanma ömrü farklı olduğundan gelecek nesiller zehirlerle iç içe yaşamak zorunda kalacaklar.Her yıl tonlarca zehir toprağa ve yer altı sularına atılmaktadır.Boşa giden para, emek, kazanılan kirletilmiş çevrekısalan ömür,artan kanser vakaları.Artan sağlık giderleri.
Halkımıza sağlıklı mutlu sineksiz bir yaz mevsimi dilerim"

10 Nisan 2013 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.000.216 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'da eğitim kalitesini yeterli buluyor musunuz ?