Mehmetçiğe destek için yürüdüler

Milli Birlik ve Düşünce Derneği (MBDD) Akyazı teşkilatı Zeytan Dalı Harekatı'nda görev yapan Mehmetçiğe destek için yürüyüş düzenledi.

Haber Resmi
Haber Resmi
+13
Haber albümü için resme tıklayın

Akyazı Gazi Süleyman Paşa Camii önünde toplanan grup Türk Bayraklarıyla birlikte yürüyüş yaptı. İlçe merkezinden saat 17.00'da başlayan yürüyüşe göreve yeni başlayan İlçe Kaymakamı Mehmet Fatih Çiçekli, İlçe Müftüsü İzzet Şenokur, Oda başkanları ve Milli Birlik Düşünce Derneği başkanı ve üyeleri katıldı.

Akyazı Jandarma komutanlığına yürüyen vatandaşları Karakol komutanı Binbaşı Mustafa Hekimoğlu ve Askerler nizamiye kapısında karşıladı. MBDD tarafından Hekimoğlu'na Türk bayrağı ve Kuran-ı Kerim verildi.

İlçe Müftüsü İzzet Şener Afrin'de Zeytin dalı harekatında bulunan Askerler için dua ettirdi. Okunan Kuran-i Kerim ve Dualar ardından sloganlar atıldı.


Milli Birlik ve Düşünce Derneği'nin Açıklaması Şu Şekilde:

"Ey, bu topraklar için toprağa düşmüş asker!
Gökten ecdâd inerek öpse o pâk alnı değer.
Ne büyüksün ki kanın kurtarıyor Tevhîd'i...
Bedr'in arslanları ancak, bu kadar şanlı idi."

,
Erkeği, kadını, çocuğu, yaşlısı, doğulusu, batılısı ile fert fert bu millet, Anadolu coğrafyasından her köy, her mahalle her sokak ve her ev bugün cephede, uğruna fidan gibi delikanlıların can teslim ettiği ulvi amacın farkındadır. Neyin kavgasını verdiğimizin farkındayız. Niyetimizin temizliğine ise tarih şahittir.

Dünyanın hangi mazlum coğrafyasına giderseniz gidin. Uzak Asya'dan, Bosna'ya, Yemen'den Çeçenistan'a kadar her yerde bir mezar sahibiyiz. Tüm mazlum coğrafyaların topraklarını kanımızla suladık. Çünkü bin yıldır, Anadolu topraklarında ilmek ilmek örülen medeniyet, bize bunu bir ödev olarak bildirdi. Mehmet Akif'in dediği gibi;

"Kanayan bir yara gördüm mü yanar ta ciğerim,
Onu dindirmek için kamçı yerim, çifte yerim!
Adam aldırmada geç git! , diyemem aldırırım.
Çiğnerim, çiğnenirim, hakkı tutar kaldırırım!"

Ey cahiliye dönemi müşrikleri gibi, önce kendine helvadan putlar yapan, sonra da "Nato yaptırımları işlevsiz", "Birleşmiş Milletler faydasız" diyerek, eliyle yaptığı putu yemeğe oturan ikiyüzlü dünya! Bil ki adalet bizim karakterimizdir. Bin küsur yıllık ülkümüz ve davamızdır. Dünya'nın vicdanı omuzlarımızda, yolumuz kesin, bilincimiz açık... Milli dediğimizde neyi kastettiğimizi sen de biliyorsun ey Dünya! Birlik dediğimizde hayalimizdeki ufukların farkındasın. Biz de senin korkunun farkındayız!

Biliyoruz ki bu savaş kavimlerin savaşı değil, devletlerin savaşı değil, aşiretlerin savaşı değil... Bizce dünyada sadece iki millet var; Ehli İman, Ehli Küfür. İman edenler Allah yolunda savaşırlar, kâfirler ise tağut yolunda. İman edenler, ta Ammar ve ailesinden başlayıp, yüzbinlerce yiğit ile günümüze uzanan o kutlu şehadet zincirine katılırken, kâfirlerin leşleri dünyayı kirletir.

Biz ölmeye hazırız ve biliyoruz ki tarih boyunca ölmeye hazır olanlar, ölmeye hazır olmayanların karşısında galip gelirler.
Karşımıza düşman diye dikilen tabelalardaki isimler değişebilir. O tabelada dün Pkk yazıyordu, bugün Pyd, yarın ABD... Ya da alfabeden başka başka harf birleşimleri. Bizler kime karşı savaştığımızı biliyoruz. Ne uğruna savaştığımızı biliyoruz. Daha da önemlisi; uğrana savaşılacak bundan kıymetli bir davamız yok. Ölünecek daha hayırlı cephemiz bilmiyoruz!
İnsanlık onurunu tekrar ayağa kaldırmak, mazlumun yarasına merhem olmak için çıktığımız bu yolda, yanımızdaki herkes kardeşimizdir. Karşımızdakilere gelince...

Yıllar yılı zaaflarımızdan faydalanıp, ekmeğimizi yiyen, suyumuzdan içen, gazetelerimizi, iletişim imkânlarımızı yöneten, hatta meclisimize giren; 15 Temmuz gecesi ise; devletinin bekası için, alnını namluya, göğsünü tanka dayayan yiğitleri televizyon başından, petrol istasyonlarından ve ekmek sıralarından izleyen hainlerin maskesi düştü. Bu topraklarda iki yüz küsür yıldır süre gelen "asli unsur" sorunu çözüldü... Devlet kimindir herkes gördü. Şimdi ya önümüzü açın abilik yapın, ya başımıza geçin liderlik yapın ama sakın önümüzde durmayın!

Bizler sizin kirli siyasi oyunlarınızdan, çizilmiş sınırlarınızdan, uydurma isimlerinizden, kıymetsiz bayraklarınızdan, yapılarınızdan, putlarınızdan uzağız. Silahlarınızdan da korkmuyoruz, paranızdan da... Hesabını soracağız çiğnediğiniz insanlık onurunun, yurtlarından çıkarılan, yetim bırakılan çocukların. Yediğiniz tüm hakların davasını göreceğiz. Zulmettiğiniz her mazlumun, yaktığınız her canın hesabını soracağız. Ve ege sahillerine vuran, nur topu oğlan cenazelerinin kısasını alacağız. Öldürülen tüm çocukların kısas hakkı bizimdir. Hakkımızı alacağız!

Ya Rab muhakkak zafer senin. Amerika'sından, Avrupa'sına kadar, bozgunculuğu ilke edinmiş kim varsa, burada hangi yerel münafıklar ile iş tutuyorlarsa, kim şerri amaç, kâfiri yoldaş edinmişse onu kahret! Onları mağlup et. Ya Rap bizleri de önce bu davaya layık kıl, sonra bu davada memur et! Bizim ellerimiz ile sor sor mazlumların ahını! Bizim ellerimizi istihdam et ki yüreğimizdeki ateş sönsün. Biz senin davan için meydana çıktık. Senden başka kimseden korkumuz yok. Kavga bizim, şehadet bizim, zafer İslam'ındır.

15 Şubat 2018 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.979.823 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

E.S. Sakaryalı - mehmetçik yaz 2582 gönder. 10 tl bağış yap. destek ol. şimdi destek olma zamanı.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 15 Şubat 10:37


Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?