2.Lig'de uzun süre kalmaya niyetimiz yok

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakaryaspor Kulübü Başkanı İsmail Gürses, futbolcular Talha Mayhoş ve Fikret Topaloğlu ile basın mensuplarının karşısına çıktı.

Haber Resmi
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Sakaryaspor Başkanı İsmail Gürses ve futbolcularla bir basın toplantısı düzenleyen Başkan Toçoğlu, ?Bu ligde kalıcı olmaya niyetimiz yok. Şartlar ne olursa olsun bu lige alışmamalıyız. Sakaryaspor'a yeni bir tesis yapma hayalimiz var. Basketbol takımımıza da bir tesis yapacağız? derken; Kulüp Başkanı Gürses, ?Şampiyonluk sözümüzü tutmanın haklı gururunu yaşıyoruz? dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakaryaspor Kulübü Başkanı İsmail Gürses, futbolcular Talha Mayhoş ve Fikret Topaloğlu ile basın mensuplarının karşısına çıktı. SEN Otel'de gerçekleştirilen toplantıda Sakaryaspor yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda basın mensubu yer aldı. Sezona dair değerlendirmeler ve gelecekle ilgili çalışmaların konuşulduğu toplantıda, basın mesnuplarının soruları da cevaplandırıldı.

En büyük rol futbolcuların

Hiçbir başarının tesadüf olmadığını söyleyerek sözlerine başlayan Başkan Toçoğlu, ?Kazandık ve şampiyon olduk. Başarı hikâyesinde en büyük rol futbolcularımızındır. Yönetimimiz süreci çok güzel götürdü. Önemli kurumsallaşma adımları attılar. Yönetimden hiç çatlak ses çıkmadı. Bu bütünlük sağlamak açısından güzel oldu. Futbolcular ve teknik heyet bir aile havası oluşturunca başarı da geldi. Ne yedek kalanlar, ne takıma giremeyenler sorun çıkarmadı. Birbirlerini desteklediler. Takımımız bugünlere geldi. Bundan sonra önümüze bakacağız? diye konuştu.

Seyircimiz itici güç oldu

Başkan Toçoğlu, ?Osman Özdemir göreve başladığında kardeşlerime kaybedilmiş bir şey yok şampiyon olacağımızı söyledim. Şampiyonluğumuz sıradan değil. Efsane bir takımın 3. ligde olması hepimizi üzüyordu. Belli aşamalardan geçtikten sonra ki ben geçilen üç yılı boşa geçmiş saymıyorum. Bu yıllardan sonra İsmail Gürses bir liste hazırlayıp taşın altına elini sokacağını söyledi. Bende kendilerine destek sözü verdim. Nitekim şehri mahcup etmediler. Şehre bu kadar mal olmuş bir sosyal sorumluluğun belki çoğumuz farkında değildik. Olimpiyat Stadyumu'nda 30 binden fazla taraftarımız vardı. Meydanlar doluydu. Seyircimiz bu işin vurmadan, kırmadan yapılabileceğini gösterdi. Tamamen takıma odaklanarak büyük itici güç oldular. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.?

Desteğe devam edeceğiz

Bu ligde kalıcı olmaya niyetlerinin olmadığını vurgulayan Başkan Toçoğlu, ?Şartlar ne olursa olsun bu lige alışmamalıyız. Bu işler parayla olan işler. Şehrin dinamiklerini bugüne kadar harekete geçiremedik. İnşallah bu son gelişmeler onları harekete geçirecektir. İnsanları bu işin içerisine dâhil etmemiz lazım. Bu noktada ümitliyim. Beni ön plana çıkarıyorlar ama yükümlülüğün önemli bir kesimini de yönetim üstlendi. Bu bütünlükle beraberce yolumuza devam etmeliyiz. Baskette de iki maçı kazandık. Cumartesi günü Eskişehir maçını alırsak büyük ölçüde yolu tamamlamış olacağız. Sakaryaspor ve basketbol takımımız şehrin marka değerine katkı sağlayacak. Biz basınıyla, yöneticisiyle, seyircisiyle, sporcusuyla bir bütünüz? ifadelerini kullandı.

Sorumluluğumun farkındayım

Başkan Toçoğlu, ?Önümüzdeki yıl büyük ihtimalle maçlarımızı yeni stadımızda oynayacağız. İsmail Gürses'in belirttiği borçlar sigorta ve mali borçlar. Bunlarla ilgili karar hükümetin alacağı karardır. Bu anlamda borcu olmayan hiçbir takım yok. Bizim odaklanmamız gereken kısım transfer ettiğimiz arkadaşlarımıza taahhütlerimizi tam olarak yerine getirmek. Tesisleşme noktasındaki sorumluluğumun farkındayım. Rüstemler Tesisleri mera vasfında. İnşa için izin alma meselesi zor. Ama yeni çıkan yasalarla bu iş kolaylaştı. Araziyi Büyükşehir adına alıp kulübümüze tahsis etmeyi düşünüyoruz. Ama benim hayalimde Sakaryaspor'un biraz daha şehir dışında, daha havadar kendisine has bir tesise sahip olması var. Hükümetimiz yeni stadyuma 125 milyon lira harcayarak gerekeni yaptı.?

Gücümüzü siyasetten alıyoruz

"Üst liglerde daha başarılı olabilmek için ciddi bir maddi desteğe ihtiyacımız olacak. Bu konuda hep birlikte el ele vererek çalışmalar yapacağız. Lige yeni stadyumda başlayacak olmamız büyük avantaj. Bazen yeni stadyuma dönük eleştirileri de alıyoruz. Bunda sıkıntı yapacak bir şey yok. Her şeye olumlu bakmak durumundayız. Yeni stadımız gayet güzel. Bu stad vesilesiyle inşallah Sakaryaspor'a destekler alacağız. Stadımız yapıldı, salonumuz yapıldı, tesislerimiz var. Yeni yer bulunsun, Sakaryaspor'a yeni tesis yaparım. Bunların hepsi hükümetimiz ve devletimiz sayesinde oluyor. Biz 99'da işçilerin maaşını ödeyemeyen belediyelerdik. O günleri unutmadık. Bu pozitif havayı sürdürmemiz lazım. Milletvekilllerimiz mecliste yoğun çalışıyor, gelemediler. Ama hepsi beni aradılar, tebrik ettiler. Sosyal medyadan paylaşımlarda bulundular. Biz gücümüzü siyasetten alıyoruz. Başka türlü bu hizmetlerin yapılması mümkün mü? Bu havayı bozmayalım. Ben hepsini temsil ediyorum. Onlar destek veriyor, biz yapıyoruz. Bu şehirde biriz, beraberiz."

Kulübü çıkışa geçirdik

Sakaryaspor'da daha önce de hemen hemen aynı ekiple görev yaptıklarını hatırlatan Kulüp Başkanı İsmail Gürses, "2011 yılında Halit Evin Başkandı. PTT 1.Lig'e takımı çıkardık. Şampiyon olduktan sonra bazı şahıslar prim konusunda futbolcularla yönetimi karşı karşıya getirdi. İlk maçtan itibaren yönetimi eleştirmeye başladı. Hâlbuki o yönetim kayyum ile gelmiş ve imkânsızlıklarda başarıyı elde etmişti. Biz bu kumpaslara dayanamayıp 9. haftada görevi bıraktık. Sakaryaspor düşüşe geçti. Yine kulübü çıkışa geçiren biz olduk. Sakaryaspor'un bugünlere gelmesinin tek sebebi Şaban Yıldırım'dır. İçimizdeki Sakaryaspor sevgisi asla kaybolmadı. Geçen sene de başarı gelmeyince 4-5 arkadaş ile istişare toplantısı yaptık. Büyükşehir Belediye Başkanımızla Kongre öncesi görüşerek kendimiz bir liste oluşturduk. Çalışmaya başladık. 21 Mayıs'ta 1 yıl olacak. Kendi iş yerime bu bir yıllık süreçte 10 kere dahi gitmedim. Herkesten önce kulübe geldim. Takımın oluşturulmasında 7-8 haftalık süreçte İsmail Cem Cambaz ve Sportif Direktör olarak Özcan Kızıltan büyük katkı sağladı. Lige fırtına gibi girdik. Afyon, Payas ve Elaziz maçlarında sinyaller çalmaya başladı"şeklinde konuştu.

En büyük mirasımız

Gürses, "Şehrin beklentisi ve bizim verdiğimiz söz anka kuşunun küllerinden doğma hikayesiydi. Diriliş Yılı dedik. Sözlerimizi tutmamız gerekiyordu. Birçok hoca ile görüşerek bir değişikliğe gittik. Bayram Bektaş ile el sıkıştık ama olmadı. Tuncay Şanlı ikinci dönem bizde futbol oynayacaktı. O gün bir risk alarak değişiklik yaptık ve takımın başına getirdik. Kendisi iyi çalıştı ama kan tutmadı. Başarılı olsaydı belki uzun yıllar teknik direktör ihtiyacımız olmayacaktı. Tuncay hocamızdan sonra Osman Özdemir ismi kafamızda belirdi. Telefonla gerekli irtibatı sağladık ve yola çıktık. Kendisini anlatmamıza gerek yok. Kazandığımız başarı da emeği büyük. Sonuçta kupayı aldık. Şampiyonluk sözümüzü tutmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Olimpiyat Stadyumu'na 30 bin 110 taraftarımız geldi. Türkiye'de bu kadar seyirciyi farklı bir şehire taşıyacak başka bir takım yok. Taraftarımız büyüklüğünü gösterdi. Kocaelispor, Adana Demir, Ankaragücü, Altay gibi takımlar ligde olmalı. Futbol taraftarla güzel."

İskeleti muhafaza edeceğiz

Verdiği çekleri geri almak için kulübe dava açanların olduğunu söyleyen Gürses, "Çoluğumuzun çocuğumuzun rızkını Sakaryaspor'a mı yedireceğiz diyenler oldu. Yola çıktığımızda yalnız olduğumuzu biliyorduk. Başkan Toçoğlu bizlere verdiği taahhüdü yerine fazlasıyla getirdi. Sakaryaspor demek Zeki Başkan demek. Zeki Başkanımızı sırtımızda taşımamız gerekiyor. Bugün itibariyle Türk futbolunda bütün futbolcular Sakaryaspor'a gelmek için can atıyorlar. Sporcularımıza sadece şampiyonluk primi olan, biraz da sağa sola toplam 1 buçuk milyon liralık borcumuz var. Takımı Süper Lig'e çıkarınca borcumuz kalmaz. Bir iskeletimiz var. Onu muhafaza ederek gerekli hamlelerle üst lige çıkacağız. Yeni Stadımızda koltuk montajı başladı. Durmak yok yola devam"dedi.

Penaltıları düşünmedik

Talha Mayhoş, "Zeki Başkanımı ufaklığımdan beri tanırım. Futbolu bu kadar seven bir başkanımız olduğu için çok şanslıyız. Birlik beraberlik içerisinde çok iyi bir ortam oluştu. Başarı geldikçe herkes ortam içine girdi. Bu kaçınılmaz bir başarıydı. Hocamız geldiğinde ben borcumu ödemek için geldim dedi. Sakaryaspor sadece Süper Lig'e yakışıyor. Ben geçen sene şampiyon olmama rağmen iki lig aşağıya indim. Tek sebebi Sakaryaspor'dur. Tüm arkadaşlarım bu formayı giymek isteyen insanlardı. Şampiyonluğu yaşamak inanılmaz bir duygu. Bugünler hep hatırlanacak. Bu yıl benim için büyük bir anı oldu. 50 artılı hedefler asla küçümsenmemeli. Bundan sonrada hızlı bir şekilde ligleri tırmanacağız."

İnançla hareket ettik

Başkan Toçoğlu'na teşekkür ederek konuşmasına başlayan Fikret Topaloğlu, "İsmail Gürses geçen sezondan takımda bir tek beni tuttu. Çok büyük bir iş başardık. Sakaryalı genç kardeşlerim dışında takımda tek benim kalmam büyük gurur. İlk kez bir araya gelen bir ekip vardı. Sezona iyi başladık. 3 tane hoca gördük. Bu şekilde inançla hareket edip, başarıya ulaşmak kolay değil. 26 arkadaş olarak takımın ipi göğüsleyeceğine hep inandık. Toplantılarda yöneticilerimiz bizlere inançlarını ifade ettiler. Bu birlik ve beraberlikle ipi göğüsledik. Büyük başarı yakalayarak şampiyonluğu şehre getirdik. Allah'ın izniyle hedeflerimiz doğrultusunda istenen yere geleceğiz. Burada bütün herkese büyük görev düşüyor. Üzerimize düşeni en güzel şekilde yerine getireceğiz"diye konuştu.

17 May 2017 - 15:08 - Spor --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.794.968 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Medyabar editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Medyabar değil haberi geçen ajanstır.

12

kertenkele - EVET..2.LİG BİZE AĞIR VE BİR NUMARA BÜYÜK GELİR..TAKIM'IN İSKELETİ'Nİ ELİNİZDE TUTMAK İÇİN YETERLİ NAKİT OLMADIĞINA VE BAŞARILI BİR HOCA OLMASINA RAĞMEN OSMAN HOCA'YI NEDENSİZ VE ANLAMSIZ BİR BİÇİMDE BİR SABAH UYANDIĞINIZDA,UYKUNUZDA GÖRDÜĞÜNÜZ BİR RÜYA SEBEBİ İLE,YİNE ALACAĞINIZ ANİ BİR KARAR DOĞRULTUSUNDA GÖNDERME İHTİMALİNİZ YÜKSEK OLDUĞUNA GÖRE,SENEYE 3.LİG DE TEKRAR GÖRÜŞMEK ÜZERE..!!!

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Mayıs 15:08
11

Demir - Cok abartiyoruz,bu sehrin takimi buralara kadar duserken yuzune bakmayan zeki tocoglu acaba nolduda yeniden sevdalisi oldu.ayrica 3.lig icin yapilan bu kadro cok fazlaydi 2.lige cikmak normal ayni takim 2 takviye ile ptt 1.lige bile cikarsin.bizim yerimiz buralar degil super lige cikartsinlar o zaman ayakta alkislarim.ama suan resmen siyaset ve reklam yapiyolar

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Mayıs 15:08
10

Mehmet Gez - çok özlemişiz çokkk... devamı gelir inşallah ... Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Mayıs 15:08
09

taraftar ümit - Bu büyük şampiyonluğu önce Sakaryamıza sonra Türkiyeye ve sonrada Dünyadaki 65 milyon sakarya taraftarına hediye eden ve bu şanlı Diriliş yılında daha önce başka bir klubun yapamadığı bu yüce başarıyı bizlere bahşedenlere sonsuz teşekkürü bir borç bilirim..1965 yılından bu yana çok fazla başarısı olmamış bir klubu,böyle anlı böyle şanlı bir şampiyonluk tüm dünya futboluna hayırlı uğurlu olsun.İnşaallah Dünyanın en zorlu ligi TFF 2.ligde orta sıralarda olabilmeyi en azından ligde kalabilmeyi başarabilirsek bizim için müthiş bir başarı olur ve bu başarıyı göğsümüzü gere gere çocuklarımıza torunlarımıza anlatabiliriz.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Mayıs 15:08
08

Sakarya54 - Sakarya yı idare edemeyenler Sakaryasporu cıkıs noktası olarak gondermesin, Kısa ve net.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Mayıs 15:08
07

Katı Sakaryalı - Ben SAKARYASPOR Yönetimine en başından beri güvendim ve kombinemi aldım..Bir kaç kişi hariç çok güzel transferler yaptılar ve sonunda da şampiyonluğu yakaladık..Hata yapmadılar mı?Evet onlarda her insan gibi hata yaptılar..Sportif direktör hatası,Tuncay Şanlı hatası gibi..Fakat yaptıkları hataların farkına vararak hepsini düzelttiler.Zeki Toçoğulunun emek vermediğini söyleyen büyük bir yalan söylemiş olur.Evet Zeki başkanımızda zamanında Sakaryasporla ilgili hata yaptı ama sonra oda hatasının farkına vardı.Valimiz yine her konuda Sakaryasporumuza sahip çıktı..Laf edeceğiniz birileri varsa oda vekillerimizdir..Hiç biri ortalıkta yok!Neyse Yönetimimize Ricam;Yeni sezonda "Uygun Kombine Fiyatlarıyla" 2 ligde 28.000 kişi önünde oynamamızdır..

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Mayıs 15:08
06

atış serbest - Şampiyonlukta emeği doğrudan yada dolaylı emeği geçen tüm kişi ve kurumlara teşekkürler...

Sakaryaspor demek Zeki Toçoğlu'dur demek cümlesi hangi nedenle söylendi bilemiyorum ama

Ama madem söylendi şunun da altını çizerek söylemekte fayda var. Sakaryaspor'un kaderi hiçbir kişi ya da kuruluşun varlığına tabi kaderine bağlı değildir. Sakaryaspor demek büyük Sakaryaspor taraftarı ve camiası demektir..

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Mayıs 15:08
05

Tepekumlu - Aramızda çatlak sesler olabilir ama herkes herşeyi görüyor..Buradan sayin Valimizden,sayin Buyuksehir Belediye başkanımıza,Klüp başkanımızdan,tüm teknik heyetimize,alnının son terine kadar savaşan aslan futbolcularımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum ve sunuda eklemek istiyorum Sakaryasporumuzun yeri 2.lig değil,super ligdir..Cemiyet sezonu doneminde olmamiza ragmen istanbula pesinizden 30.000 kişi geliyorsa süper lige çıktığımızda inanın olimpiyat stadı dar gelir bu şehre.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Mayıs 15:08
04

kamil karagülle - ZEKİ BAŞKAN ALLAH RIZASI İÇİN SEN DOKUNMA SAKARYASPORUMA .SEN NE ZAMAN ELLESEN HEP KÜME DÜŞTÜK. BİR ÜST LİGE ÇIKMA İHTİMALİMİZ OLMASA NE SESİN NE DE SOLUĞUN ÇIKMAZDI YA NEYSE. BAŞKAN GÜRSES SENDE BOŞVER ZEKİ BAŞKANA JEST YAPMAYA ÇALIŞMA. SEN İŞİNE BAK. SAKARYASPOR GİBİ ÜLKEMİZİN GÜZİDE SÜPER LİG TAKIMLARI SİYASET KURBANI OLMUŞ AMATÖR LİGLERDE SÜRÜNMEKTEDİR.SİYASİLER KENDİ İŞİNE BAKIP REKLAM PEŞİNDE KOŞMASIN. SPOR İNSANLARI DA SİYASİLERİN BU OYUNLARINA ALET OLMASIN. HER ŞEY YALAN TEK GERÇEK SAKARYASPORDUR.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Mayıs 15:08
03

sakaryaspor - bundan sonra sakaryaspor destek veren marka ve iş adamlarından alışveriş yapalım yeni hedef bu olsun

böylelikle herkez elini taşın altına koymuş olacaktır zorlada olsa bu şehir şampiyonlukları hak ediyor..

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Mayıs 15:08
02

YÖRÜKOĞLU_54 - tüh sana akılmısın akılsızmısın nesin adamlar el atmasa ne durumdaylı ALLAH cc sizibildiği gibi yapsın en büyük desteği vereni eleştriyorsun klüp başkanı bile bunu açık açık söylerken

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Mayıs 15:08
01

Akıl - Toçoğlu seni sakaryaspor mu kurtarcaksanıyorsun? Takımı kullanma

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Mayıs 15:08Anket İlerleyen hayatınızda memleketinize (köyünüze) yerleşmek gibi bir planınız var mı?