Yavru Vatandan Serdivan'ı arayıp Trafik Park'ı sordular

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Lefkoşa Türk Belediyesi yetkilileri, kurmak istedikleri Trafik Park için Serdivan Belediyesi'ni aradılar.

Türkiye'nin En Büyük Trafik Parkı'na Yavru Vatandan Telefon

Serdivan Trafik Park yetkilileri, Lefkoşa Türk Belediyesi yetkilerinin Serdivan Trafik Parkı arayarak kendi belediyelerinde Trafik Park kurmak istediklerini, bu sebeple Serdivan Belediyesi'nin yaptığı çalışma hakkında ayrıntılı bilgi istediklerini belirttiler.

Açıklamada şu bilgilere yer veriliyor "Lefkoşa Türk Belediyesi yetkilileri, Kuzey Kıbrıs'ta özellikle çocukların eğitimine katkı sağlamak ve onlara trafik bilinci kazandırmak için böyle bir proje yapmak istediklerini ve bunun için de araştırma yaptıklarını ifade ettiler. Yaptıkları araştırmalar neticesinde de belediyemizin bilgilerine ulaştıklarını söylediler"

Lefkoşa Türk Belediyesi yetkililerinin Serdivan Trafik Park'ı çok beğendiklerini ve aynı konsepte bir parkı kendilerinin de inşa etmek istediklerini belirttikleri ifade edilirken kullanılan malzemelerden, altyapı çalışmalarına, sinyalizasyon sistemlerinden, verilen eğitimlere kadar farklı konularda kendileri ile bilgi paylaşıldığı belirtildi.

Lefkoşa Türk Belediyesi yetkililerinin, Serdivan Belediyesi'nin kendilerine örnek teşkil ettiğini ve uygulama noktasında bilgi almak için belediye yetkililerini misafir etmek istediklerini söyledikleri ifade edilirken, Serdivan Trafik Park yetkilileri de Lefkoşa Türk Belediyesi'ni Trafik Park'ı bizzat gezmeleri, yapılan çalışmaları yerinde incelemeleri ve detaylı bilgi paylaşımı için Serdivan Trafik Park'a davet ettiklerini belirttiler.

08 Aralık 2013 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.993.580 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'daki sağlık hizmetlerini yeterli buluyor musunuz ?