SEDAŞ muhtarlarla bir araya geldi

SEDAŞ yöneticileri, Ferizli Hükümet Konağı, Konferans Salonunda, Ferizli, Gölkent ve Sinanoğlu Mahalle ve Köy Muhtarları ile bir araya geldi.

İlçe Belediye Başkanı Ahmet Soğuk ile Gölkent Belediye Başkanı Arif Oğan'ın dakatıldığı toplantıda koordinasyonu Vali Yardımcısı Lütfullah Gürsoy sağladı. SEDAŞ Dağıtım Direktörü Yunus Bekircan muhtarların taleplerini ve önerilerini hem yazılı hem de sözlü olarak alırken, muhtarların aydınlatma ve sayaç uygulamaları konusunda bilgilenmelerini sağladı.
SEDAŞ ile Muhtarların etkin iletişim sağlaması için planlanan ve Ferizli Kaymakamlığı'nın ev sahipliği yaptığı toplantı, Vali Yardımcısı Lütfullah Gürsoy Başkanlığında gerçekleşti.
Ferizli Kaymakamıbabasının vefatı nedeniyle İl dışına gitmek zorunda kaldığı için toplantıya katılamadı. Toplantıda Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğukta herkesten önce toplantı salonunda yerini aldı. Toplantıya Gölkent Belediye başkanı Arif Oğan da katıldı. Belediye Başkanları, İl Genel Meclisi üyeleri, Ferizli, Gölkent ve Sinanoğlu Mahalle ve Köy muhtarları ileSEDAŞ Elektrik Dağıtım A.Ş.'nin yöneticilerinden, Dağıtım Direktörü Yunus Bekircan SEDAŞ heyeti içinde Dağıtım Varlıkları Müdürü Enver Aka, Şebeke Yapım Müdürü Osman Özer, Şebeke İşletme Bakım Müdürü Burhan Ak, Dağıtım Hatları Müdürü Reşat Karaman, Kurumsal İletişim Müdürü Ayhan Erkovan, Ar-Ge Planlama ve Şebeke Sağlama Müdürü Ayşegül Kaya, Alacaklar Müdürü Cem Barlas Kar, Dağıtım Hatları Başmühendisi İbrahim Açıkalın, Dağıtım Varlıkları Yapım Başmühendisi Orhan Gültepe,Ar-Ge Planlama ve Şebeke Sağlama Başmühendisi Kerim Kalkan, Dağıtım Süreç Uzmanı Özgür Ömez, İşletme Bakım Bölge Başmühendisi Onur Yağcı ile Bölge sorumlu Başteknisyeni Zeki Gezgin de toplantı da hazır bulundular.
Ferizli İlçesinin İnönü, Kemalpaşa, Devlet, Yenimahalle, Damlık, Değirmencik, İstiklal, Sinanoğlunun Şose, Yenicami, Merkez, Gölkent Beldesinin Göl, Ahmetçavuş, Koyunağılı mahalle muhtarları ve Ferizli'nin, Akçukur, Ağacık, Bakırlı, Ceylandere, Çiftlik, Doğancı, Karadiken, Konuklu, Kusca, Nalköy, Seyifler, Sarıahmetler, Teberik, Tokat, Hocaoğlu Köy Muhtarları toplantıya iştirak ettiler.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Yardımcısı Lütfullah Gürsoy Muhtarlara köylerinde enerji dağıtımına ait sorunları SEDAŞ yöneticileri ile paylaşmalarını ve buradaki görüşmelerin değerlendirileceğini ifade ederek, "Valiliğimiz ile SEDAŞ işbirliği kapsamında Kaymakamlarımızın da koordinasyonunda,Muhtarlarımız ile yapılan bu etkin iletişim çalışmasının büyük faydası olduğunu bende bizzat görüyorum." dedi.
SEDAŞ Dağıtım Direktörü Yunus Bekircan'da yaptığı konuşmada, muhtarların taleplerini ve önerilerini hem yazılı hem de sözlü olarak alıyoruz. Müdür arkadaşlarımızda sizlerin taleplerinizi not alıyorlar ve gerekli müdahalelerin yapılmasını sağlayacaklar dedi. Salonda mahallesindeki bir ağacıniletkenlere temas ettiğini söyleyen muhtarınbir süre sonra Vali yardımcısı Lütfullah Gürsoy dansöz isteyerek Sayın Valim salonda kamera var sanırım,ağacın dalları budanmış demesi toplantıya katılanları güldürdü.Vali yardımcısı Lütfullah Gürsoy da demek ki etkin iletişim böyle bir şey ve faydası anında hissediliyor dedi.
Dağıtım Direktörü Yunus Bekircan, Şirketimiz geleceğe bakıyor ve yeni sayfalar açıyor. İlçelerde yaptığımız veilçe kaymakamlarımız, belediye başkanlarımız, köy ve mahalle muhtarlarımızile birlikte, yaptığımız toplantılarda kurum olaraksahadaki algı ve bakış açısı ile yüzleşiyor ve gerekli önlemleri de alıyoruz. Bölgemizde 4 il, 45 ilçe 66 Belediye ve 1441 Köy var ve yaklaşık20 bin kilometrekarede 7/24 elektrik dağıtım hizmeti veriyoruz. Üç Vardiya çalışan acil hizmetler ekiplerimiz enerjinin sürekli müşterilerimize dağılıyor olmasını sağlamak üzere ya bakım yapıyorlar yada kesintinin olduğu yerde arı gibi çalışıyorlar. Elektrik enerjisi hava ve su kadar önemli. 3,2 milyon nüfusa gece gündüz demeden hizmet veriyoruz.Bölgemizdeki tüm Mahalle ve Köy muhtarlarına bilgi amaçlı programlı elektrik kesimlerini 48 saat önce cep telefonlarına mesaj ilebildireceğiz. Daha önce ilçelerde bulunan arıza ekiplerine ise, eleman takviye ederek537kişiye çıkarıyoruz. En önemlisi ise tüm muhtar arkadaşlarımızaArıza bakımdan sorumlu arkadaşlarımızın cep telefonlarını veriyoruz.Yalnız bu telefon numaralarınılütfen sadece elektrik enerjisinde yaşanan acil durumlar için kullanınız. Bu telefonları diğer servislerin işlerini sormak üzere kullanmayınız. dedi. Dağıtım direktörü Bekircan; Camilerin ısıtma sistemlerinin Cami Derneklerince,iç ve dış aydınlatmalarının iseMüftülüklerce ödendiğini, Okul Bahçelerini Milli Eğitim Müdürlüğü ilepark ve bahçelerin aydınlatmalarının daBelediyeler tarafından, İmar alanı dışında da İl Özel İdarelerince,sonuçta Hazine tarafından ödemelerinin yapıldığını belirtti ve Hazine müsteşarlığının izin verdiği yerlere müdahale etmiyoruz, diğer bölgelerde olanların da kanunen EPDK'nın Aydınlatma Yönetmeliği kapsamında TEDAŞ Denetimleri sonucuaydınlatma tesislerinin enerji aldığı noktalardan bağımsız kendi ölçü devrelerinden enerji alması gerekiyor. Bu nedenle bunların devrelerini genel aydınlatma sisteminden ayırmak zorundayız, bunlarında bilinmesini istiyoruz" dedi.
Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğukta, "Biz de İlçemizde Arıza Bakım Onarım hizmetlerini takip etmek üzere SEDAŞ Acil Hizmet Ekipleri Dağıtım Biriminin hizmet vermeye başlayacak olmasından mutluluk duyuyor, teşekkür ediyoruz." dedi.

06 Nisan 2013 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 4.137.803 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?