Sözleşmeli er başvuruları başlıyor

Türk Silahlı Kuvvetleri, “Mahallinden Sözleşmeli Er Temini” yoluyla sözleşmeli er ve erbaş alacak. 3 bin lirayı aşan maaşlı profesyonel askerlik için başvurular Sakarya kışlasına yapılacak

Profesyonel askerliğe geçmeyi hedefleyen Türk Silahlı Kuvvetleri, sözleşmeli er alacak. 1. Motorize Tugay Komutanlığı Sakarya'dan sözleşmeli er alımını gerçekleştirecek. Komando Birliğine seçilecek sözleşmeli er, ilk yıl 3 bin 765 TL, 7 yıl ve üzeri görev süresinde ise 4 bin 182 TL maaş alacak.Batı birliklerinde çalışacak sözleşmeli erler 2 bin 144 lira maaş alacak.

KİMLER BAŞVURABİLECEK?

Sözleşmeli er olabilmek için en az ilköğretim mezunu olmak, 20 yaşından küçük, 25 yaşından büyük olmamak, kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak, taksirli suçlar hariç olmak üzere bir suçtan bir ay veya daha fazla hapis cezası ile mahkum olmamak gerekiyor.

ASKERLİKTEN SAYILACAK

3 yıl boyunca sözleşmeli erbaş ya da sözleşmeli er olarak görev yapanlar, askerlik görevlerini de yerine getirmiş sayılacaklar. Henüz askerliğini yapmamış olanlar için bir anlamda maaş alarak askerliğini yapma imkanı sağlanmış olacak. Alım işlemlerinin ardından adaylarlaeğitimin ardından sözleşme imzalanacak.

SAKARYA KIŞLASI'NDA

Başvurular 1 Ocak 13 Ocak tarihleri arasında Tugay Komutanlığı'nın Rüstemler'deki SakaryaKışlası'nda yapılacak. 13 Ocak'ta mülakat ve spor sınava yapılacak. Sözleşmeli er ve erbaş alımıyla ilgili bir sayı sınırlaması yok. Şartları uyan tüm başvuru sahipleri sözleşmeli olarak TSK personeli olarak alınacak.

18 Aralık 2015 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.935.661 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryaspor sizce şampiyon olur mu?