Kutluata'dan TÜVASAŞ ve Türk-İş sorusu!

Demiryolu ulaştırmasının serbestleştirilmesi hakkında TBMM'de görüşülen kanun tasarı üzerine çalışmalarını sürdüren MHP Sakarya Milletvekili Münir Kutluata, Türk Ulaşım Sen Yönetimi ve işçilerle bir araya geldi.

Haber Resmi
Haber albümü için resme tıklayın

Kutluata, özelleştirme uygulamaları ve TÜVASAŞ için önemli mesajlar verdi.

MHPMilletvekili Prof.Dr. Münir Kutluata, Türk Ulaşım Sen Şube Başkanı Ömür Kalkan, Yönetim Kurulu üyeleri ve sendika üyeleriyle bir araya geldi. Kutluata'ya Adapazarı İlçe Başkanı Hasan Pınarcı, il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri eşlik etti. TÜVASAŞ Sosyal Tesislerinde yapılan toplantıda TBMM'de görüşülen, "Türkiye Demiryolu Ulaştırmasının Serbestleştirilmesi Hakkında Kanun" tasarısı oldu. Ömür Kalkan, tasarının geri çekilmesini isteyerek, "TCDD'nin özelleştirmesinin önünü açılması müsaade edilmemelidir. Ulaşım, ekonominin, üretimin ve ülke kalkınmasının motor gücüdür." dedi.

MEMLEKET AÇISINDAN ÖNEMLİ

Kalkan, "Demiryollarındaki devlet tekelinin kaldırılması öngörülmektedir. Özelleştirmenin hız kazanacağı öngörülmektedir. Tasarıya, TCDD kuruluşlarında çalışanları emekliliğe teşvik eden maddeler konulmuştur. Yapılmak istenenlerle ilgili endişe duymaktayız" ifadelerini kullandı. Kalkan'ın ardından işçileri de dinleyen Milletvekili Münir Kutluata, özelleştirmenin AKP döneminde farklı boyut kazandığına vurgu yaparak, " Bu yüzden siz kendinizi asla küçük görmeyin. Sizin demokratik bir şekilde ortaya koyduğunuz tavır ve eylemler memleketimiz açısında çok büyük önem arz etmektedir" ifadesini kullandı.

TÜVASAŞ

İktidarın attığı her adımının yanlış olduğunu anlatan Münir Kutluata, " Vatandaşın yarınki gelirleri, ülkenin yarınki kaynakları satılıyor. TÜVASAŞ bu büyük dünya pazarında hem de hazır dünya pazarında söz sahibi neden yapılamıyor?5-10 Milyon dolarlık yatırım yapan yabancı firmalar Marmaray'dan başka hazır pazardan milyar dolarlık ihaleleri kazanıyor" ifadelerini kullandı. Anormal işlerin olduğuna dikkat çeken Milletvekili Münir Kutluata, "Sanayi gittikçe geriliyor. Rekabet denen bir şey kalmadı. Siyasi yandaşlık rekabeti alt üst etti" dedi.

TÜRK-İŞ NEREDE?

Mecliste TCDD yasa tasarısı hakkında gerekli hassasiyetleri göstereceklerini söyleyen Kutluata, "Türk-İş bu önemli tasarı mecliste görüşülürken nerede? Demiryollarının kaderini ve geleceğini tayin edecek bir yasal düzenleme görüşülürken işçinin temsilcileri sesini çıkarmıyor ve bir kenarda duruyor. Türk-İş Genel Başkanı akil adam oldu, dolaşıyor" ifadelerini kullandı. Toplantının sonunda Kutluata, TBMM'de MHP grubu olarak tasarı hakkında çalışacaklarını söyledi. Kutluata, son olarak Sosyal Tesislerde yemek yiyen Demirspor'lu futbolcularla sohbet etti.

18 Nisan 2013 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.933.612 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?