Dün bu olaylar oldu.Asayiş bülteni...

İl Emniyet Müdürlüğü Merkez ve İlçeler sorumluluk bölgesinde meydana gelen olayların özetini açıkladı.

ADAPAZARI İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ


OLAYIN ÖZETİ :27.02.2014 günü Ö. Ç. isimli şahsın kayıp olduğu belirtilmiş, olayla ilgili tahkikat başlatılmıştır.


OLAYIN ÖZETİ :26.02.2014 günü saat 02.00 sıralarında meydana gelen Mala Zarar Verme olayı ile ilgili Müşteki M. B. ifadesinde; iş yerini açmak için iş yerine geldiğinde, kapının açık olduğunu gördüğünü, yaptığı kontrollerde iş yerinin dağıtıldığını ancak bir şeyin alınmadığını beyan etmiş olup, tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.


OLAYIN ÖZETİ :26.02.2014 günü saat 02.00 sıralarında meydana gelen Mala Zarar Verme olayı ile ilgili R.A. ifadesinde; iş yerine geldiğinde iş yerinin yan kısmında bulunan bağımsız kapının açıldığını gördüğünü, iş yerinde herhangi bir eksik eşyanın olmadığını ancak kapısına zarar veren şahıslardan şikayetçi olduğunu beyan etmiştir. Tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.


OLAYIN ÖZETİ :28.02.2014 günü saat 15.00 sıralarında meydana gelen Sahtecilik olayı ile ilgili Ö.Y., H.K. ve İ. S. isimli şahısların alınan ifadelerinde; malzeme sattıklarını ve karşılığında çek aldıklarını ve bankaya tahsil için gittiklerinde sahte çıktığını beyan etmişlerdir. Tahkikata başlanılmıştır.


OLAYIN ÖZETİ :28.02.2014 günü saat 12.00 sıralarında meydana gelen Kayıp Şahıs olayı ile ilgili Müşteki O.D. ifadesinde; P. D.'in öz abisi olduğunu, abisinin belirtilen saatte evden ayrıldığını ve kendisinden bir türlü bu saate kadar haber alamadıklarını beyan etmiş olup, tahkikata başlanılmıştır.

OLAYIN ÖZETİ :28.02.2014 günü saat 10.00 sıralarında meydana gelen Taksirle Yaralama olayı ile ilgili olarak Müşteki M. K. ifadesinde; M. E. K.un öz oğlu olduğunu, ekobisi ile evden ayrıldığını ve daha sonra kendisini hastane polisinin aradığını ve çocuğunun dikkatsizlik sonucu düştüğünü öğrendiğini beyan etmiştir. Tahkikata başlanılmıştır.


OLAYIN ÖZETİ :28.02.2014 günü saat 21.00 sıralarında meydana gelen İşyerinden Hırsızlık olayı ile ilgili Müşteki B. C. ifadesinde; mağaza müdürü olduğunu ve kapının çıkışında barkod okuma cihazının Şüpheli T. İ.geçtiği esnada ötmeye başlaması üzerine şahsın parayı ödemeden bir şey aldığını anladıklarını ve peşinden koşup yakaladıklarını, şahıs parası olmadığı için 43.90 TL değerinde Kavaklıdere inci damlası 75cl ibareli şarabı aldığını söylediğini beyan etmiştir. Konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

ARİFİYE İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
OLAYIN ÖZETİ :27.02.2014 günü saat: 22.00 sıralarında işyerinde meydana gelen İş Kazası olayı ile ilgili olarak O. V. isimli şahıs iş yerinde çalışken otomasyonlu çivi makinasından çıkan çivinin sol el orta parmağına saplanması sonucu hafif şekilde yaralandığı anlaşılmış olup olayla ilgili düzenlenen tahkikat evrakı C.Başsavcılığına ikmalen gönderilecektir.


OLAYIN ÖZETİ :27.02.2014 günü saat 15:30 sıralarında meydana gelen İş Kazası olayı ile ilgili olarak Müşteki Ö.C. ifadesinde iş yerinde kasaya taşıdığı metal parçasının elinden kaymasısonucu hafif şekilde yaralandığını, tedavisinin yapıldığını belirtmiş, olayla ilgili düzenlenen tahkikat evrakı C.Başsavcılığına ikmalen gönderilecektir.


OLAYIN ÖZETİ :28.02.2014 günü saat 16.30 sıralarında meydana gelen Mala Zarar VermE olayı ile ilgili Müşteki E. U. ifadesinde; kendi sevk ve idaresindeki 54 AL ? plaka sayılı aracı ile Hanlı Merkez istikametine doğru Sanayi Caddesi üzerinde seyir halindeyken karşı istikametten gelen H. Ç.'in kullandığı 54 ZL ? plaka sayılı motosikletin aracının sol arka kapısına çarptığını ve durmayarak kaçtığını, aracında maddi zarar oluştuğunu beyan etmiştir. Tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

ERENLER İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
OLAYIN ÖZETİ :19.02.2014 günü saat: 18.00 sıralarında meydana gelen Tehdit olayı ile ilgili olarak H.Ö. isimli şahıs mahkeme meselesinden dolayı M. C. A. tarafından tehdit edildiği anlaşılmış olup olayla ilgili tahkikat başlatılmıştır.


OLAYIN ÖZETİ :22.02.2014 günü saat. 20.00 sıralarında N. A.'ın aş ermesi üzerine yarım şişe çocuk şurubu içerek rahatsızlanmış olup, Hazırlanan tahkikat evrakı ikmalen gönderilmiştir.


OLAYIN ÖZETİ :28.02.2014 günü saat 10.00 sıralarında 34 BGD .. plaka sayılı araçta meydana gelen yangın olayı ile ilgili Müşteki K. E. ifadesinde; olay günü aracını boş araziye park ettiğini, sonravatandaşlar tarafından aracın yandığının haber verilmesi üzerine aracın yanına gittiğini müdahale ederek 112 ve 155 aradığını aracının kundaklandığını düşünmediğini kimseden davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiştir.Tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

SERDİVAN İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ


OLAYIN ÖZETİ :26.02.2014 günü akşam saatlerinde ASEM sitesi civarında alkol alan H.Y., aşır alkollü vaziyette ikametine gitmek üzere iken yolda düşmüş, sağ ayağında kırık oluşmuş, telefonla çağırdığı akrabaları kendisini hastaneye kaldırmış, şahıs tedavi akabinde istirahate ayrılmış, ifade için polis merkezimize geldiğinde ise şahsın aranma kaydı olduğu anlaşılmış, ifadesinin akabinde Asayiş Şube İnfaz Büro Amirilğine teslim edilmiş evrak ikmalen gönderilecektir.


OLAYIN ÖZETİ :28.02.2014 günü saat 14.00 sıralarında meydana gelen Hırsızlık olayı ile ilgili Müşteki Ö.Ç. ifadesinde; alışverişten dönerek 54 B .. plakalı aracını ikametinin önüne park ettiğini ve içerisinde 900-1000 TL parasının bulunduğu kırmızı renkli cüzdanını aracının torpido gözüne bırakarak ikametine gittiğini, yaklaşık 10 dakika kadar sonra ikametine K. Y., S. A., M. E. ve S.K. isimli arkadaşlarının misafirliğe geldiklerini ve yaklaşık 3-4 saat oturduktan sonra K. Y. haricinde diğer arkadaşlarının evden ayrıldığını, K.Y.in bu ikamette kalarak erkek arkadaşı olan G. G.'in K. Y.'i kendine ait 54 B .. plakalı aracıyla evine bırakarak döndüğünü, aynı gün aracındaki cüzdanını kontrol ettiğinde parasının olmadığını fark ettiğini beyan etmiş olup evrak ikmalen gönderilecektir.
AKYAZI İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
OLAYIN ÖZETİ :28.02.2014 günü saat 13.30 sıralarında işyerinde meydana gelen Kasten Yaralama olayı ile ilgili Ö. A.ifadesinde; akşam saatlerinde A. olarak bildiği şahsa Samsung marka telefonunu 70,00 TL ye sattığını, ayrıca bu şahsa tamir için Nokıa marka bir adet telefon bıraktığını, tekrar aynı işyerine giderek akşam kendisine sattığı telefonu geri kendisine satmasını istediğini, şahsında telefonu sattığını söylediğini, birden sinirlenerek tamire bıraktığı telefonu kendisine fırlattığını telefonunu al, diyerek küfür ettiğini,kendisinin de telefonu tezgahın üzerine fırlattığını, A.'nun daha da sinirlenerek kendisini işyerinde bulunan sandalyeye oturttuğunu ve darp ettiğini, beyan etmiştir.

GEYVE İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
OLAYIN ÖZETİ :28.02.2014 günü 16.20 sıralarında meydana gelen Tehdit olayı ile ilgili İ.K. isimli şahsın torunu olan H. K.'ın ev davası ile ilgili kendisini tehdit ettiğini beyan etmiş olup, tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

HENDEK İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
OLAYIN ÖZETİ :28.02.2014 günü saat 14.00 sıralarında meydana gelen Kasten Yaralama olayı ile ilgili Müşteki H.A. ifadesinde;yeğeni olan C.A.ın kendisini telefon ile arayarak oturduğunuz evden çıkın o eve biz yerleşeceğiz dediğini, evin tapusunun kendi babasının üzerinde olduğunu, olay günü yaya olarak yürürken yanında araba ile durarak yeğeni ile yanındaki 2 arkadaşının kendisini darp ettiğini belan etmiştir. Tahkikata başlanılmıştır.


OLAYIN ÖZETİ :28.02.2014 günü saat 15.45 sıralarında meydana gelen Kasten Yaralama olayı ile ilgili H. K.ifadesinde; Petrol ofisi istasyonu arkasında bulunan dere kenarında yaya olarak yürüdüğü esnada tanımadığı kadınların kendisine ne geziyorsun burada diyerek bağırmaya başladıklarını, yanına gelen iki şahsın kendisini sopalarda darp ettiklerini beyan etmiştir. Konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

KARASU İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
OLAYIN ÖZETİ :16.02.2014 günü saat 20.00 sıralarında meydana gelen Yaralanma olayı ile ilgili B.E.isimli şahsın aracın kapısının açılmak suretiyle yere düştüğü tespit edilmiş, tahkikata başlanılmıştır.


OLAYIN ÖZETİ :28.02.2014 günü saat 18.00 sıralarında meydana gelen Kayıp Şahıs olayı ile ilgili Müşteki V. A. ifadesinde; kızı D. A.'ın evden çıkıp gittiğini ve tekrar dönmediğini beyan etmiş olup, tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

ASAYİŞ OLAYLARI01/03/2014

ADAPAZARI İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
OLAYIN ÖZETİ :01.03.2014 günü gayri muayyen saatte meydan gelen 6136 SKM Etmek (Ruhsatsız Tabanca) olayı ile ilgili, kavga olayı ihbarı üzerine olay yerine giden görevlilerimizin olay yerinde E. E. isimli şahıs ile yaptıkları görüşmede şahsın bayan arkadaşı ile tartıştığı öğrenilmiş, görevlilerimiz tarafından şahsın belinde kabarıklık fark edilmiş, şahıs ile yapılan görüşmede belinde ruhsatsız tabanca olduğunu, ölen bir arkadaşının babasından hatıra olarak aldığını beyan etmiş olup, hazırlanan tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.


OLAYIN ÖZETİ :01.03.2014 günü saat 10.15 sıralarında meydana gelen Hakaret olayı ile ilgili Müşteki A. G.ifadesinde, kendisinin oto park görevlisi olarak çalıştığını, makbuz yazdığı 34.KN?. plaka sayılı araç sürücüsünün kendisine makbuz kestiğinden dolayı sinkaflı sözler söylediğini beyan etmiş olup, tahkikata başlanılmıştır.


OLAYIN ÖZETİ :28.02.2014 günü saat 20.00 sıralarında meydana gelen Kasten Yaralama olayı ile ilgili olarak Müşteki M.A.ifadesinde,öz oğlu olan M.A.' ı tanımadığı 2 kişiyle beraber F.Ç.' ın darp ettiğini, konuyla ilgili davacı ve şikayetçi olduğunu beyan etmiş olup; tahkikata başlanılmıştır.


OLAYIN ÖZETİ :26.02.2014 günü saat 10.00 sıralarında meydana gelen Kayıp Şahıs olayı ile ilgili Müşteki . V. ifadesinde, çalışan R.G. isimli bayan şahsın mesai içinde izin aldığını, bir daha geri gelmediğini, başına bir şey gelmesi halinde sorumlulardan şikayetçi olduğunu beyan etmiş olup, tahkikata başlanılmıştır.


OLAYIN ÖZETİ :01.03.2014 günü saat: 12.00 sıralarında meydana gelen Kayıp Şahıs olayı ile ilgili olarak K. Ş. isimli şahıs ikametinden ayrılarak bir daha da geri gelmediği anlaşılmış olup olayla ilgili tahkikat başlatılmıştır.


OLAYIN ÖZETİ :01.03.2014 günü saat: 20.00 sıralarında meydana gelen Kasten Yaralama olayı ile ilgili olarak Y. C. isimli şahıs daha önceden aralarında husumet bulunan İ. Ö. tarafından darp edildiği anlaşılmış olup olayla ilgili tahkikat başlatılmıştır.


OLAYIN ÖZETİ :01.03.2014 günü saat: 20.00 sıralarında meydana gelen Kasten Yaralama olayı ile ilgili olarak M.I. Ö.F.D. isimli şahıslar tartışma yaşadığı B.M. tarafından darp edildikleri anlaşılmış olup olayla ilgili düzenlenen tahkikat evrakı C.Başsavcılığına ikmalen gönderilecektir.

OLAYIN ÖZETİ :01.03.2014 günü saat: 16.00 sıralarında inşaat alanında meydana gelen Açıktan Hırsızlık olayı ile ilgili olarak müşteki A. E. ifadesinde; İnşaat alanı bekçisi olduğunu, 01.03.2014 günü saat: 16.00 sıralarında inşaat alanının yolunda 61 PE ? plaka sayılı kamyonete inşaatın loğar kapaklarını yükleyen 3 şahıs gördüğünü, kamyonete doğru koşup şahıslara bağırdığını, 2 şahsın koşmaya başladığını, şoförün de araçla inşaattan ayrıldığını, logar kapaklarını çalan şahıslardan şikayetçi olmadığını beyan etmiş, yapılan araştırmalarda olayı gerçekleştiren şüpheli şahıslar yakalanmış olup olayla ilgili tahkikat başlatılmıştır.

ERENLER İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
OLAYIN ÖZETİ :28.02.2014 günü Müşteki N. S.'nin sakinleşmek maksadıyla 9-10 tane birden ilaç içmesi neticesi meydana gelen Zehirlenme olayında, Şahsın alınan doktor raporunda Hayati Tehlikesi olduğu yönündedir. Hazırlanan tahkikat evrakı ikmalen gönderilmiştir.


OLAYIN ÖZETİ :27.02.2014 günü saat: 22.30 ile 28.02.2014 günü saat: 08.00 arasında işyeri önünde meydana gelen Otodan Hırsızlık olayı ile ilgili olarak müşteki K.A. ifadesinde; 1 buçuk ay kadar önce 54 YE ? plakalı aracı N. Ç. isimli şahıstan takas yöntemi ile satın aldığını, ancak ruhsatı üzerine almadığını, 27.02.2014 günü saat 22:30 sıralarında işyerine aracını tamir için götürdüğünü, işyeri kapalı olduğu için aracını işyerinin önüne park ederek işyeri sahibine telefon ile haber verdiğini, işyeri sahibinin kendisine "aracı işyerinin önünü bırak, ben yarın gelir tamir ederim, saat: 08.30 gibi gelir alırsın" dediğini, 28.02.2014 günü saat 10:30 sıralarında arayarak aracını sorduğunu, şahsın kendisine işyerine geldiğinde aracın orda olmadığını söylediğini, bunun üzerine polis merkezine müracaata geldiğini, aracını çalan şahıslardan şikayetçi olduğunu beyan etmiş olup olay olayla ilgili tahkikat başlatılmıştır.

SERDİVAN İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ


OLAYIN ÖZETİ :01.03.2014 günü saat: 14.00 sıralarında meydana gelen Kayıp Eşya olayı ile ilgili olarak D. G. isimli şahsın 700 TL değerindeki Discovery marka cep telefonunu kaybettiği anlaşılmış olup olayla ilgili tahkikat başlatılmıştır.

GEYVE İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
OLAYIN ÖZETİ :01.03.2014 günü saat: 10.00 sıralarında Tren hattında meydana gelen İş Kazası olayı ile ilgili olarak müşteki M. E. ifadesinde; TCDD Hızlı Tren hattında raylara kaynak yapmaya başladığını, rayları yerleştirdiği esnada travestin üzerinde bulunan taşı alırken 2-3 metre gerisinde bulunan Çin vatandaşı bir işçinin kendisini fark etmeyerek rayı manivela yardımı ile ittirdiğini, bu sebeple sağ elindeki orta üç parmağının ray ile travestin arasında kaldığını, sağ el orta parmağının üst boğumundan yukarısının koptuğunu, davacı ve şikâyetçi olduğunu, uzlaşmak istemediğini beyan etmiş olup olayla ilgili düzenlenen tahkikat evrakı C.Başsavcılığına ikmalen gönderilecektir.

SAPANCA İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ


OLAYIN ÖZETİ :01.03.2014 günü saat: 14.00 sırlarında meydana gelen Taksirle Yaralama (İş Kazası) olayı ile ilgili olarak H. T. isimli şahıs prizine takılı olan adaptörü sol eliyle çıkartmak isterken elektriğin çarpması sonucu yaralandığı, sağlık durumunun iyi olduğunu anlaşılmış olup olayla ilgili düzenlenen tahkikat evrakı C.Başsavcılığına ikmalen gönderilecektir.


OLAYIN ÖZETİ :01.03.2014 günü saat: 12.00 sıralarında meydana gelen Taksirle Yaralanma olayı ile ilgili olarak E.D. isimli şahsın düşmek suretiyle yaralandığı, Sakarya Eğitim ve Araştırma hastanesine sevk olduğu için ifadesinin alınamadığı anlaşılmış olup olayla ilgili tahkikat başlatılmıştır.


OLAYIN ÖZETİ :01.03.2014 günü saat: 08.00 sıralarında meydana gelen Dolandırıcılık olayı ile ilgili olarak müştekiler E. D. ve C. G.E. ifadelerinde; M. D. isimli şahsın adına bir villa inşaatında günlük 70 TL yevmiye ile çalıştıklarını, iş bittikten sonra M. D. isimli şahsın bir günlük yevmiyelerini vermediğini ve kendilerini oyaladığını beyan etmişler olup olayla ilgili tahkikat başlatılmıştır.

ASAYİŞ OLAYLARI02/03/2014

ADAPAZARI İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ


OLAYIN ÖZETİ :27.02.2014 günü saat 12.00 sıralarında Müşteki N.Y. ifadesinde; Perşembe pazarına alış veriş için gittiğini, tezgahta alış veriş yaptığı sırada kol çantasına koymuş olduğu cüzdanın yerinde olmadığını gördüğünü, cüzdanının içerisinde 35 TL para ile kendisine ait nüfus cüzdanı olduğunu beyan etmiştir. Konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.


OLAYIN ÖZETİ :02.03.2014 günü saat 16.00 sıralarında U.T. isimli çocuğun oynadığı sırada Ş.A. isimli şahsın mağduru dövdüğü tespit edilmiş, tahkikata başlanılmıştır.


OLAYIN ÖZETİ :02.03.2014 günü saat 12.00 sıralarında M.Y. isimli şahıs öz kızı T.Y. isimli şahıs ile aralarının bozuk olduğunu, Adapazarı'nda akrabalarının yanında kaldığını, almaya geldiklerinde kızının evden kaçarak kayıp olduğunu, ulaşamadıklarını beyan etmiş, tahkikata başlanılmıştır.


OLAYIN ÖZETİ :02.03.2014 günü saat 23.50 sıralarında Müşteki T.A. ifadesinde; Ş.O.'ın öz kız kardeşi olduğunu, iş yerinden çıkmasına rağmen bu saate kadar eve gelmediğini hayatından endişe ettiğini beyan etmiş olup, tahkikata başlanılmıştır.

ERENLER İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

OLAYIN ÖZETİ :28/02/2014 günü saat. 21.00 sıralarında S.E.'in bakmakla yükümlü olduğu 2012 doğumlu oğlu E.E.?in beşikten yere düşmesi neticesi hafif şekilde yaralandığı anlaşılmış olup, tahkikat evrakı ikmalen gönderilmiştir.

SERDİVAN İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

OLAYIN ÖZETİ :02.03.2014 günü saat 18.00 sıralarında D.S.D., kendi adına düzenlenmiş emekli tanıtma karnesi belgesini kaybettiğini beyan etmiş, tahkikata başlanmıştır.

KARASU İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
OLAYIN ÖZETİ :11.02.2014 günü saat 22.00 sıralarında psikolojik rahatsızlığı bulunan E.Y. isimli şahsın isimlerini bilmediği bir miktar ilacı içtiği ve rahatsızlandığı tespit edilmiş, şahsın kendi imkanları ile polis merkezine geldiği ve kimseden şikayetinin bulunmadığını beyan etmesi üzerine, tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.


OLAYIN ÖZETİ :28.02.2014 günü saat 22.00 sıralarında Y.T. isimli bayanın evinde temizlik yaptığı esnada Öz oğlu olan Y.M.T. isimli çocuğun su zannederek çamaşır suyunu içtiği tespit edilmiş, tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

TRAFİK İCRAATLARI
BİRİMLER Top.Kaza sayısı Yaralamalı Kaza Sayısı Alkollü Araç Kul. Sür. Bel. Araç Kul. Dığer Ceza mıktarı Trf.men Mah.sevk
Trafık Denetleme Şb Müd. 14 7 3 1 270 54.103 TL 4 0
Bölge Trafık Dent. Şb.Müd. 8 2 2 3 663 116.487 TL 1 0
TOPLAM 22 9 5 4 933 170.590 TL 5 0

03 Mart 2014 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.933.612 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?