Samsun'da AK Partili başkan, yerel basını hedef aldı

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Yusuf Ziya Yılmaz, yazdıkları yazılarla vatandaşların menfaatine zarar verdiklerini öne sürdüğünü gazeteciler hakkında işlem yapılması için savcıları göreve çağırdı

Dün akşam katıldığı uydudan yayın yapan AKS TV'deki programında "Kente zarar veren insanlar cezalarını bulacaklar" diyen Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, kente zarar verdiğini ileri sürdüğü gazeteciler hakkında şunları söyledi:

"Herkesin düşüncesini söyleme özgürlüğü var ancak bu hakkın da bittiği bir nokta var. Başkasının hakkının başladığı yerde biter. Başkasının hakkı dediğimiz haklar sadece muhatabın hakkı değil, eğer topluluğu ilgilendiren bir konuysa muhatap bütün kenttir. Bu konuda yazan ve görüş beyan eden kişiler ellerinde bir şey varsa sadece ben onunla hukuki mücadelesini veririm. Birçok insan bunların eleştirilerinden, şirretinden, tehditlerinden, belalarından çekindiği için bunlara reklam veriyorlar. Kim bunlara yarın benimle ilgili olumsuz bir şey yazar da başıma iş alırım diye katkı veriyorsa, vebalım günahım o tarzda düşünenlerin boynuna olsun. Ben bunları belediye sokmuyorum, sokmayacağım da. Şehre zarar veren adamı sokmayacağım. Ben bu işleri yaptığım sürece giremeyecekler belediyeye."

'BANA DOKUNMAYAN YILAN BİN YAŞASIN DEMEYİN'

Kentin moralinin bozulmasına izin vermeyeceğini söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "Diyor ki adam 'Bu şehre 20 yıldır ne yapılmış gösterin bana.' Senin ruhun kararmışsa, Allah senin yüreğini karartmışsa bunu söyleyebilirsin ama gazetende, devletin televizyonunda yazıp çizemezsin, şehrin moralini bozmaya hakkın yok" dedi. Yazan kişinin, yazdığı kişiyle bir ilişkisi olduğu ve onun için yazdığı inancının hakim olduğunu iddia eden Başkan Yılmaz, böserini şöyle sürdürdü:

"Ben halkı uyarıyorum, işadamları, sanayiciler, esnaflar, tüccarlar ne olur, bana dokunmayan yılan bin yaşasın demeyin, başkasına yapılana sessiz kalmayın. Yarın o yılan döner seni de sokar. Buradan savcılara, yargı mensuplarına çağrıda bulunuyorum. Baksınlar bunlar ne kadar vergi veriyorlar, nerelerden geçiniyorlar, hangi cirolara hitap ediyorlar, bu gelirleri nerden üretiyorlar? Bütün yargı mensuplarına çağrıda bulunuyorum böyle trajedi olamaz."

Herkesin bir görevi olduğunu dile getiren Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, "Kimsenin şehirde gecesini gündüzüne katarak çalışan insanların canını sıkmaya hakkı yok, kimsenin halkın moralini bozmaya hakkı yok. Kimsenin sanayiciyi korkutarak şehirden kaçırmaya hakkı yok. Bazı işadamları böyle dedikodular, korkular yüzünden gitti. Çoğu da bu nedenle gelmiyor olabilir. Şehre zarar veren bu kişilere reklam ve ilan vermeyin. Yazdıkları yazılarla halkın menfaatine zarar veren gazeteciler hakkında işlem yapılması için savcıları göreve çağırıyorum" diye konuştu..

04 Nisan 2013 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 5.034.753 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?