Öğrenciler için yeni eğitim modeli konuştular

SAÜ Vakfı Koleji ''Esnek Öğrenme Modeli'' toplantısının ikinci etabını gerçekleştirdi.

Haber Resmi
Haber albümü için resme tıklayın

SAÜ Vakfı Koleji öğrencilerin güçlü ve zayıf yönlerini tesbit etmek amaçlı düzenli olarak yaptıkları ''Esnek Öğrenme Modeli'' toplantılarının ikincisini gerçekleştirdi.

SAÜ Vakfı Koleji Rehberlik Biriminde düzenlenen toplantı, proje kurultayımoderatörleri, SAÜ Eğitim Fakültesi Doç. Dr. Mustafa Koç, Doç. Dr. Tuncay Ayas ile beraber gerçekleştirildi.

Toplantıda SAÜ Vakfı Koleji Rehber öğretmeni Ebru İçöz, Sevanur Dilberoğlu, Asuman Kırksekiz ve Zehra Hotallıoğlu toplantının içeriği ile ilgili bilgi aktarımında bulundu.

'En etkili ve en verimli öğrenme kişiye özgü öğrenmedir' felsefesinden hareketle, okul öncesi dönemden itibaren beceri destekleyici oyunlar, problem çözme ve düşünme becerilerini artılayan etkinlikler üzerine çalışmalar yoğunlaştırılması üzerine konuşuldu.Doç. Dr. Mustafa Koç, Doç. Dr. Tuncay Ayas bir kez daha orijinal fikirlere imza attı.

Toplantı akışında öğrencilerin tek bir alanına yatırım yapmaktansa görsel, işitsel, bedensel ve bilişsel becerilerini geliştirmelerine fırsat tanıyan oyunlar, etkinlikler tertip ettikleri örnek power point sunum ve videolar izletilmesi konusu gündeme alındı.

Öğrencilerin dünyayı keşfetmelerine imkân sağlayan farklı öğretiler üzerinde çalışma sunumlarıyla toplantı sonlandırıldı.

11 Ekim 2017 - Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.920.575 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.



Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?