Ak Parti Hendek'te Sofu yeniden başkan!

Hendek Ak parti 5. ci olağan kongresi Hendek Belediyesi sosyal tesisleri Özdek düğün salonunda yapıldı. Kamoyunda çokça merak edilen soru yanıt buldu ve Hendek ak parti kongresi tek adayla Ali Kemal Sofu başkanlığında yapıldı. Aileden sorumlu devlet bakanı Ayşenur İslam kongrenin onur konuğu oldu.

Haber Resmi
Haber Resmi
+7
Haber albümü için resme tıklayın

Aile ve Sosyal politikalar bakanı Ayşenur İslam'ında katıldığı kongre, saat 10.15'de bakanın gelmesi ile başladı. Divanın oluşmasının ardından saygı duruşu ve istiklal marşı söylenerek kongrenin gündemine geçildi. Bakan Ayşenur İslam'ın Sakarya genelindeki programının yoğun olması münasebeti ile konuşmacılardan Bakan yardımcısı Çiğdem Atabek, Sakarya Milletvekili Şaban Dişli, koorinatör milletvekili Ahmet Baha Öğütken, Sakarya il başkanı Recep Uncuoğlu, bakan danışmanı Çiğdem Atabek, konuşmalarını selamlama yaparak kısa tutarlarken en geniş konuşmayı Aile ve sosyal politikalar bakanı Ayşenur islam yaptı.

Ali başkanıma çok teşekkür ediyorum

Kongrede ilk konuşmacı 5. Olağan kongrede başkan adayı olan Ali Kemal Sofu yaptı. Sofu yaptığı konuşmasında , başkanlık yaptığı 01/01/2012-06/12/2014 tarihleri arasındaki partisel faaliyetlerini anlattı. Sofu sözlerini; " Çok şey öğrendiğim Hendek belediye başkanı ali İnci başkanımıza teşekkür ediyorum" diyerek sonlandırdı.

Hendek hep ilklerin öncüsü olmuştur

Kürsüye ikinci konuşmacı olarak gelen Hendek Belediye başkanı Ali İnci, kongreye katılan Sakarya milletvekili ve Aile ve sosyal politikalar bakanı Ayşenur İslam'ın ilçemizde yakın tarihte yaşadığımız sel felaketinin ardından kendisine emredilen selzadelerin mağduriyetlerinin her şekilde giderildiğini, 7,5 milyon tl zarar ziyan tespiti sonrası ilçemize bakan tarafından 2 milyon tl katkı sağladığını ifade ederek teşekkür ederek başladı. İnci, görev yaptığı süre içersinde Hendek Belediyesi olarak bir çok ilk'e imza attıklarını belirterek; " biz Hendek Belediyesi olarak toplu konut hamlesini başlattık, diğer yandan Roman vatandaşlarımıza toplu konutlar ürettik,Sayın Cumhurbaşkanımızın başlattığı " Dostluk ve kardeşlik projesine destek vermek amacı ile Sakarya basını, milletvekillerimiz ve bürokratlarımızla Diyarbakır'a giderek projeyi sahiplendik, kardeşlik köprüsüne katkı sağladık. Devletimiz ile ilk defa Engelsiz Kent projesini yaptık .İlçede doğalgazssız ev asfaltsız yol bırakmadık." Diyen İnci, son yaptıkları kamuoyu araştırmalarına değindi ve uyarlılarda bulunmayı ihmal etmedi.

İnci uyardı: " Teşkilat farklı bir çalışma ortaya koymalı"

İnci; " son günlerde seçmende durum değişikliği yaşanıyor. Öyleki Ak partili bir sandık görevlimiz, mahalle temsilcimiz muhalefet adayını evinde ağırlamakta ona destek sağlamakta olduğunu gördük ve yaşıyoruz. Seçmen yapısında bariz değişiklikler yaşanıyor." Diyerek " 30 yıllık tecrübeme dayanarak söylüyorum ki bundan sonra teşkilatımızın farklı bir çalışma ortaya koymasını ifade ediyorum" dedi. Başkan İnci, çok çalışmak, iş yapmak, üretmek, ev ev dolaşmak, yaşlısına bakmak, özürlüsüne sahip çıkmak yeterli değil. Çünkü bugün muhalefet parti temsilcileri dahi bizim hakkımızda Allah için çok çalışıyor, hakkını yiyemeyiz, inkarcı olamayız" söylemlerinde bulunuyorlar. Ancak iş oy vermeye gelinde % 51 oy verdiler. Bu çok düşündürücü bir olay. Bizler hem kendimizi yeniden hesaba çekmek zorundayız hem seçmenle alakalı değişiklikleri tepit edip düzeltmek zorundayız. Günümüzde sosyal medyanın toplum üzerindeki etkisi oldukça büyük. Gelişmeleri çok iyi etüd edip çalışmak en büyük görevimiz olmalı. " uyarısını yineledi. Sakarya milletvekillerinden başbakanlık danışmanı Şaban Dişli'yi farklı bir yere koydu ve ; bugün ilçemizde estetik ve kullanışlığı bakımından oldukça modern bir hastaneye kavuşulduğunu, 1500 kişilik kapalı spor salonunun faaliyete geçirildiğini belirtere "sayın vekilimiz bir Hendek'li gibi ilçemize hizmet etmiştir huzurlarınızda kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum" dedi.

Kürsüye konuşmacı olarak gelen Sakarya Milletvekili ve Başbakanlık Danışmanı Şaban Dişli, Hendek'in farklı bir yapısı olduğunu, Hendek'in sadece Sakarya genelinde değil Türkiye genelinde çalışmaları ve icraatleri ile her zaman en önde olduğunu belirtti ve; " Üye sayısı ile Türkiye birinciliğini elinde bulunduran ilk ilçe başkanımız Şenay Sakal'a teşekkür ediyorum. Yeni ilçe başkanımızdan da bu başarının devamını bekliyoruz" diyerek teşekkür konuşması yaptı.

Dünyaya hükmetmek güç ile merhametin birleşmesi ile olur

Kürsüye son olarak çıkan Aile ve Sosyal politikalar bakanı Ayşenur İslam, yaptığı konuşmasında iç politikadan dış politikaya, ekonomiden sosyal politikalara kadar geniş bir yelpaze içersinde bilgiler aktardı ve ; yeni bir yola çıktıklarını bu yolun zorluklarla dolu olduğunu bu zorlukları ve engelleri hep birlikte olduklarında aşabileceklerini söyledi. İslam; "şunu önemle ifade etmek isterim ki güç ve merhamet bir arada bulunmuyorsa orada huzur olmaz, orada ferahlık olmaz" dedi. Ülkemiz ne zaman kafasını kaldırdı ise hep oyunlara ve kumpaslarla karşılaştığını vurgulayan İslam; bugün 90 ülkenin nüfusuna tekamül eden 1 milyon 700 bin Suriyelinin ülkemizde istihdam edildiğini belirterek; " kendilerini özgürlükçü olarak adlandıran dünya devlerinin iki yılda aldıkları mülteci sayısını bir Türkiye Cumhuriyeti olarak bir gecede Kobani olayları sırasında aldık" dedi.

Kumpaslarla yıkamadılar gezi olayları tezgahladılar

17 ve 25 Aralık olaylar 6-7 ekim gezi olaylarına da değinen İslam; " hükümetimizi kumpaslarla yıkamayanlar farklı oyunlar tezgahladılar. 18 ağaç kesimini bahane ederek meydanlara dökülen sözde çevreciler bugün Yalova belediyesinin kestiği yüzlerce ağaç karşısında sessizliklerini koruyorlar. Bizim cemattlerle bir sorunumuz yok diyen İslam, bizim sorunumuz komlolarla, darbelerle istedikleri başarıyı elde edemeyenlerin cemaatleri karıştırdığını ve ülkede kaos çıkarma peşinde olduklarını işlerinin bu cemaatleri karıştıranlarla olduğunu söyledi. Ekonomik konulara da değinen İslam, ihracatın arttığını, ithalatın azaldığına vurgu yaptı ve " bugün dış ticaret açığımız geçen yılki aynı döneme göre % 19 azalmıştır" dedi.

"Dün idam edilenler milletimizin yüreğinde yer almışlardır"

Konuşmasına alkışlar arasında devam eden İslam; Menderes, Polatkan ve Zorlu'nun idam edilmelerine sözü getirdi ve " dün onları asanları bugün kimse hatırlamıyor ve lanetle anıyorlar ancak o gün idam edilemler milletimizin kalbinde yer almışlardır, kalplermizde yaşamaktadırlar ve rahmetle anılmaktadırlar" dedi.

"Muhtar bile olamaz dediler bugün Cumhurbakanı"

İslam, Ak partinin kurucusu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için dün " Artık muhtar bile olamaz dediler ama bugün milletimizin hür iradesi ile seçilen ilk Cumhurbakanımızdır" dedi.

İslam; " Dünyaya hakim olmanın tek yolunun güç olduğunu sananlar şunu asla unutmasınlarki güçle birlikte merhamet birleşmediği takdirde o gücün hiçbir anlamı yoktur. Güç ile merhamet birleşmediği takdirde kol kola girmediği takdirde dünya Suriye gibi olur, dünya Mısır gibi olur, Bosna olur Filistin olur" dedi.İslam güç ile merhametin birleşeceği yegane toprakların Anadolu toprakları olduğunu belirterek " güç ile merhameti birleştirebilen yegane devlet Türkiye Cumhuriyeti Devletidir" sözleri katılımcılar tarafından ayakta alkışlandı.

Kendimiz için çalışırsak yıkılır yok oluruz

Ak parti hükümetinin kendisi için çalışmadığını tek hedeflerinin halka hizmet olduğunun altını çizen İslam; " eğer bizler kendimiz için çalışmaya başlarsak o zaman yıkılırız yok oluruz. Bizler kol kola girmeli ve yanlış yapanları uyarmak zorundayız" diye konuştu. İslam; onun için biz millet için çalışacağız, insanlık için çalışacağız, mazlum için çalışacağız, bugüne kadar ne yaptıysak bugünden sonra da böyle yapmaya devam edeceğiz" dedi.

Heyecanlı kalabalığı ateşli konuşması ile bir kez daha coşturan bakan İslam salona seslenerek; " arkadaşlar bana söz veriyormusunuz biz Allah için çalışacağız" sözünü salona tasdik ettirdi.

Hendek'de dostluk ve barış olacak

İslam sözlerini; Hendek'de barış ve dostluk olacak, kardeşlik olacak, refah olacak, mutluluk olacak, Sakarya'da kardeşlik galebe çalacak, herkes birbiri ile el ele olacak, herşeyi birlikte yapacağız,kusurlarımızı birbirimizin yüzüne söyleyeceğiz, varolan sorunları hep birlikte ortadan kaldıracağız, işte bugün burada bunun için varız bu siyaseti devam ettireceğiz" dedi. İslam , büyüklerinden aldıkları yol haritasını kendilerinden sonra bırakacakları nesillerin yetişmesine katkı vereceklerini söyledi

Zulme sessiz kalamayız

Türkiye Cumhuriyetinin tarihinde hiçbir zaman zulme sessiz kalmadığının altını çizdi ve " elbette kendi sınırlarımız bitişiğinde bulunan zulme de sessiz kalmayacağız" diye konuştu.

Konuşması alkışlarla desteklenen İslam'a Hendek Belediye başkanı kongre anısı olarak porselen çiçeklik hediye etti ve kendisine salon dışına kadar eşlik ederek yolcu etti. Konuşmaların tamamlanmasının ardından seçimlere geçildi. Seçimler sonucunda, tek listeyle girilen kongrede mevcut başkan Ali Kemal Sofu tekrar başkan seçildi.
Ahmet Çileci/HENDEK

06 Ara 2014 - 15:53 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.447.454 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Medyabar editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Medyabar değil haberi geçen ajanstır.


Manzaralı,Havuzlu,Eşyalı ve Kiracılı 1+1 Daire

EN ÇOK TALEP GÖREN SİTELERDEN 1+1 850 TL NET KİRA GETİRİLİ SATILIK DAİRE DAİRE ÖZELLİKLERİ >1+1 50 m2 >Eşyalı , Doğalgaz Kombi mevcut >1 yıllık...

0(264) 273 54 50 MARS GAYRİ̇MENKUL

SERDİVAN'DA SATILIK TRİPLEKS

220 M2 arsa üzerine temel 85 m2 3 kat tripleks bahçe içi müstakil konut. Granit yerden ısıtma 4+1 bağımsız mutfak 2 banyo, ayrı giyinme odası, kiler,...

TURSAT GAYRİMENKUL

ERENLER'DE SATILIK TRİPLEKS

Erenler Bağlar Mahallesi Gökay Villaları Sitesi'nde 170 m2, 4 + 1 tripleks. 2 banyo, her katta tuvalet. Bahçeler bağımsız. Kendine ait garajlı, doğal...

TURSAT GAYRİMENKUL

GÖL MANZARALI ARSA

Sapanca İlmiye Mahallesi'nde 10+10 imarlı 6 dönüm arsa 4 milyon TL.

TURSAT GAYRİMENKUL

INFINITE CONCEPT

‘Enerjiniz güneşten, daireniz bizden’ sloganıyla yapılan INFINITE CONCEPT Serdivan, iki alışveriş merkezi arasında 25 bin m2 alanda 36 daireden oluşan...

TURSAT GAYRİMENKUL

Tekeler Mahallesi'nde Satılık dubleks

Tekeler Mahallesi’nde Boğaziçi Koleji karşısında site içi 138 m2 3+1 dubleks. Amerikan mutfak, 2 tuvalet, bir banyo. Önünde kendine ait bahçe.

TURSAT GAYRİMENKUL

Adapazarı merkez satılık bina

Adapazarı Orta Mahalle Mahmud’un fırınının arkasında 3 artı teras katı olan bina komple satılık. 160 m2 arsa üzerinde her katı 98 m2 olan 2+1 daireler...

TURSAT GAYRİMENKUL

Sapanca'da satılık daire

Sapanca merkezde sahile yürüme mesafesinde 3+1 daire satılık. 117 m2 iskanı alınmış sıfır daire 375.000TL.

TURSAT GAYRİMENKUL

INFINITE CONCEPT

‘Enerjiniz güneşten, daireniz bizden’ sloganıyla yapılan INFINITE CONCEPT Serdivan, iki alışveriş merkezi arasında 25 bin m2 alanda 36 daireden oluşan...

TURSAT GAYRİMENKUL

Akyüz Gold Serdivan

Serdivan’da iki AVM arasında merkeze yakın mesafede konumlanmış 18 daire, iki ana giriş ile birlikte site içerisinde yeraltı otoparkına sahip rezidans...

0530 6553183 TURSAT GAYRİMENKUL


Anket Olağanüstü kongre kararı alan Sakaryaspor'da kongre yapılsın mı?