Sapanca Gölüne dikkat çekmek için

Sapanca Gölü ve Doğayı Koruma Derneği, 22 Mart Cumartesi Dünya Su Günü nedeniyle saat 11.00'de etkinlik ve derneğin tanıtımı amaçlı kahvaltılı basın toplantısı düzenliyor

Sapanca Gölü sahilindeki Roma-Hanımeli Cafe'de düzenlenecek etkinliğe Sapanca Kaymakamlığı, Sapanca Muhtarlar Derneği, İsu, Saski, Kocaeli Halkevleri, Kocaeli Tabip Odası, Sakarya ve Kocaeli medya kuruluşları ile Sapanca Gölü duyarlılığı bulunan kişiler davet edildi.

Düzenlenecek etkinlik ve dernek tanıtım toplantısı konusunda GÖLDER üyeleri adına açıklama yapan dernek başkanı Cemal Karaağaç, Dünya Su Günü gibi anlamlı bir tarihte toplantı yapılmasının gerçek amacının Sapanca Gölü'nde yaşanan vahim gelişmeyi bir kez daha gündeme getirmeyi amaçladıklarını belirterek, Sapanca Gölü konusundaki gelişmeler bağlamında basın mensuplarını göl için duyarlılık taşıyan kişiler ve kurumlarla buluşmayı da gerçekleştirmek istediklerini ifade etti.

Sapanca Gölü'nün toplum adına kullanılması ve korunması konusunda yapılabileceklerin, basın mensupları huzurunda bir kez daha kamuoyunun değerlendirmesine sunulacağı etkinlikten sonra, Sapanca Gölü konusunda dernek adına bir yol haritasının şekillenmesini sağlayacaklarını belirten Karaağaç, kurdukları GÖLDER'le Sapanca Gölü için daha güçlü bir sesin kamuoyuna yaygınlaştırılacağını belirtti.

Dünya Su Günü nedeniyle Sapanca Gölü' nün öneminin bir kez daha katılımcılara anlatılacağı toplantı, Sapanca Gölü sahilinde sürpriz bir etkinlikle ve basın duyurusuyla tamamlanacak. Yapılacak etkinliğe, Sapanca Gölü için duyarlılık sahibi herkesi davet eden GÖLDER Başkanı Cemal Karaağaç, 22 Mart 2014 Buluşması'nın Sapanca Gölü için tarihsel önemine dikkat çekti.

19 Mart 2014 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.000.216 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'da eğitim kalitesini yeterli buluyor musunuz ?