Burası dere ya da bir nehir değil...

Karasu İncilli Mahallesi stadyum civarındaki sokaklar şiddetli yağış sonrası sular altında kalarak adeta nehir gibi aktı..

MEDYABAR.COM

Kent genelinde etkili olan şiddetli sağanak yağış Karasu'da da hayatı olumsuz etkiledi.

Öğle saatlerinde başlayan ve şiddetini arttırarak sürdüren yağış su baskınları ve taşkınlara sebep oldu.

Yağış sonrası İncilli Mahallesi Karasu Stadyumu civarındaki sokaklar sular altında kalarak adeta nehir yatağı gibi aktı.

Bölgede yaşayan vatandaşlar sokaklarındaki sular tahliye olana kadar dışarıya çıkmadı.

Karasu Belediyesitarafından etkili yağış sonrası su baskınlarıyla ilgilişu açıklama yayımlandı;

"Bölgemiz ve Sakarya'nın Kuzeyi için Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından verilen "Çok Kuvvetli Yağış" uyarısı gereğince; Karasu Belediye Başkanlığı olarak oluşabilecek olumsuzluklarda koordineli bir şekilde hizmet edebilmek için Fen İşleri Müdürlüğümüz koordinatörlüğünde Kriz Masası sabah saatlerinde oluşturulmuştur.

Beklenilen sonuç olarak, öğle saatleri itibari ile Kuvvetli Yağış İlçemizi etkisi altına almıştır.

Ani bastıran ve aralıklarla şiddetini beklemediğimiz ölçüde artıran yağış sonrasında bazı sokaklarımızda su baskınları yaşanmıştır. Fakat yağmurun dindiği andan itibaren, hizmete geçirdiğimiz kanallar sayesinde kısa bir sürede su baskınları ortadan kalkmıştır.

Bazı mahallelerimizde tıkanan mazgallar yağmur sularını iletmekte zorluk çektiği için suyun deşarj süresi beklediğimizden fazla olmuştur ve bu durumda vatandaşlarımızı olumsuz yönde etkilemiştir.

Fakat tüm Fen İşleri Müdürlüğü personellerimiz ve bu Müdürlüğümüze yakın olan birimlerimiz bu sabah itibari ile oluşturduğumuz kriz masasında alınan kararları harfiyen yerine getirerek bu alanlarımızdaki çalışmalarını titizlikle sürdürmüşlerdir ve sürdürmeye devam edeceklerdir.

Ekiplerimiz, yağışların başladığı andan itibaren herhangi bir olumsuzluğa mahal verilmemesi için gerekli tüm önlemleri almıştır. Alınan önlemler sayesinde meydana gelebilecek sorunlar önlenmiş ya da ivedilikle çözülmeye çalışılmıştır.

Yağış süresince 0 264 718 12 00 Çağrı Merkezimize ve 0530 634 06 54 WhatsApp İhbar hattımıza gelen ihbarlar anında değerlendirilerek kesintisiz olarak hizmet verilmiş, Araç Filomuzda bulunan iş makinalarımız ile en kısa sürede olaylara müdahale edilerek, yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçilerek vatandaşlarımızın mağduriyetleri giderilmeye çalışılmıştır.

İlçemizi etkisi altına alan yağışlar devam ettiğinden dolayı tüm ekiplerimiz saha çalışmalarına sabah saatlerine kadar titizlikle devam edecektirler.

Karasulu hemşerilerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz."

22 Ağustos 2017 - Sizden Gelenler --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.117.988 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Medyabar.com soruyor? Hayatınızdan memnun musunuz?