İHH'dan "Kurban ibadet, paylaşmak kardeşliktir" kampanyası

İHH İnsani Yardım Vakfı Sakarya Şube Başkanı Sebahattin Aydın, Kurban Bayramı öncesinde dünyanın dört bit yanındaki yetim çocuklara yönelik bağış çalışmaları hakkında bilgi verdi

Sakarya İnsan Hak ve Hürriyetleri ve İnsani Yardım Derneği Başkanı Sebahattin Aydın, Kurban Bayramı'nda "Kurban ibadet, paylaşmak kardeşliktir" kampanyası doğrultusunda çalışmalarını başlattıklarını belirtti.

Aydın,yaptığı açıklamada, geçen yıl 5 kıtada 99 ülkede 364 şehre ulaştıklarını ve 52 bin 181 kurban hissesi kesildiğini anımsattı.

Kesilen kurbanların 2 milyon ihtiyaç sahibine dağıtıldığını ifade eden Aydın, "Kurbanda her bayramda yaptığımız gibi yetim çocuklara yönelik bayramlık yardımımız oluyor. Bu kampanyanın karşılığı 100 lira. Bu yıl çalışmalarımız 89 ülkede gerçekleşecek. 15 Temmuz sürecinden sonra ülkemizin içinde bulunduğu koşullar dolayısıyla 10 ülke daha azalmış oldu." dedi.

Aydın, bu yılki kurban hissesi bedelinin 550 lira olduğunu ve vatandaşlardan destek beklediklerini, ayrıca kesilen kurbanların da dernek aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağını aktardı.

Kurbanını kendi dağıtmak isteyen vatandaşlara ihtiyaç sahiplerinin bilgilerini verdiklerini dile getiren Aydın, şu değerlendirmede bulundu:

"Bu bayram da hem ibadet görevimizi yerine getirmek hem de bayramları bir kardeşlik bayramına dönüştürme amacına ulaşmayı hedefliyoruz. Bayramlarda paylaşma ve kardeşlik hissiyatının güçlenmesi gerekiyor. Vatandaşlar bizlere kurban hisselerini nasıl verebilirler? Adapazarı Kültür Merkezi önünde standımız var. Stant üzerinden bize ulaşabilirler. Onun dışında vakıf merkezine gelerek bize ulaşabilirler ve kredi kartıyla ödemek isteyenlerde hiç vakfa gelmeden 0264 777 2 444 numarasından bize ulaşabilirler."

Aydın, kurban çalışmalarını gerçekleştirirken özellikle doğal afet ve yoğun çatışma bölgelerinde birçok STK'nın giremediği noktalarda yardım çalışması gerçekleştirdiklerini söyleyerek, İHH ya da farklı STK'lar aracılığıyla dünyanın farklı bölgelerindeki insanlara ulaşıldığını belirtti.

06 Eylül 2016 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.982.770 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?