Uncuoğlu muhalefete sert yüklendi

AK Parti Karasu İlçe Danışma Meclisi gerçekleştirildi.

Haber Resmi
Haber Resmi
Haber albümü için resme tıklayın

"Her Hizmete Fitne Karıştırıyorlar"

Karasu İlçe Teşkilatında yapılan toplantıya AK Partiİl Başkanı Recep Uncuoğlu,Milletvekili Ali İhsan Yavuz, İl Genel Meclis Başkanı Oktay Yıldırım, İl Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Keçeoğlu, İlçe Başkanı İshak Sarı, İlçe Gençlik ve Kadın Kolları Başkanları, Belde Belediye Başkanları ile teşkilat mensupları katıldı.

Karasu İlçe Başkanı İshak Sarı'nın açılış konuşması ile başlayan Danışma Meclisi, gençlik ve kadın kollarının faaliyet sunumu ile devam etmesinin ardından AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz söz aldı.

Yavuz, konuşmasında teşkilatların birlik ve beraberliğinin önemine değindi, yerel seçim hedeflerinin 16 ilçe ve Büyükşehir Belediyesini almak olduğunun altını çizdi. Yavuz, "Biz Dünya Liderine sahip sıradışı bir iktidarın mensuplarıyız. Bugün Başkanlık sisteminden bahsedebiliyor olmamız, %52'lik oy oranına sahip olmamız, sıradışı işler başarıyor olmamızdan kaynaklanıyor. Bunun temelinde de teşkilatlarımızın birlik ve beraberliği, uyum içinde çalışmaları var. Bizim siyasetimizin temel değerleri dün de aynıydı, bugün de aynı, yarında aynı olacak, çünkü biz ilkelerin partisiyiz. Bugün burada, Karasu ilçe teşkilatımızda kuruluşundan bu yana görev almış önemli aktörlerimiz var. Önemli bir potansiyel ve güzel imkanlara sahibiz. Birlik ve beraberlik katsayımızı artırarak hız kesmeden çalışmalarımıza devam etmeli ve önümüzdeki seçimlerde başarı elde etmeliyiz." dedi.

Danışma Meclisinde son konuşmayı İl Başkanı Recep Uncuoğlu yaptı. Türkiye'de yaşanan yapısal değişimden ve gelecek hedeflerinden söz eden Uncuoğlu, "Bugün Türkiye'de geçmişte örneği görülmemiş bir istikrardan söz edebilir durumdayız. Tüm kurum ve kuruluşlarımız, geliştirdikleri projeleri uygulayabilir duruma gelmiştir. AK Parti iktidarı, istikrar ve iradenin tesis edilmesini sağlamış ve geçmişte uygulama noktasında karşımıza çıkan engeller bir bir ortadan kaldırılarak Türkiye'de hayal bile edilemeyen işler gerçekleştirilmiştir. Sakarya'da da önemli gelişmeler olmuş, olmaya devam etmektedir. HES Projemiz, hızlı tren projemiz, Karasu Liman projemiz, hastanelerimiz, yeni hizmet binalarımız, yeni adalet saraylarımız, demiryolu projemiz birer örnektir. Biz, bizden önceki iktidarların yapmayı başaramadığı birçok işi yapıp, milletimizin hizmetine sunduk." şeklinde konuştu.

Halkın güveninin AK Parti'ye tam olduğunu söyleyen Uncuoğlu, "Halkımız, geçmiş iktidarlar döneminde yaşananları gördü ve bu işin böyle gitmeyeceğine karar verdi, AK Parti'yi iktidar yaptı. Çünkü halkımızın sağduyusu, AK Parti'nin, kapalı kapılar ardında hükümet kurup hükümet yıkan, sanal düşmanlar üreterek toplum mühendisliği yapanların oyunlarını bozacağına inandı. Karşılarında, milletin derdiyle dertlenen, mazlumun hakkını savunan, memleketteki vesayet anlayışını yıkan ve oyunu bozan birine ve oluşumuna güvendiler. AK Parti, iflah olmaz muhaliflerin bahsettiği gibi konjonktürel bir dönüşümle, dönemsel bir rüzgarla işin başına gelmedi. Onların dediği gibi olsaydı, öngördükleri gibi iki-üç yıl iktidarda zor kalırdık. Ama biz 11 yıldır, halkımızın iradesi ile işin başındayız, oyunun kuralını ve ezber bozmaya devam ediyoruz. Öyle olmasa bugün, başka hiçbir şekilde biraraya gelmeyecek farklı ideallere sahip, farklı duruşlara sahip, birbirlerine inanmayan ve birbirlerini sevmeyen muhalifler, aynı çatı altında toplanmaz, aynı dille konuşmazlardı.'Halk ne bedel öderse ödesin, biz eski günlerimize dönelim, o zamanki gibi kendi menfaatimize çalışalım' anlayışı ile Genel Merkezlerinden, il teşkilatlarına kadar aynı mantıkla hareket etmektedirler. Vekillerimiz, gecelerini gündüzlerine katarak, halkımızın faydasına yasalar çıkarmak için çaba sarfederlerken, sırf muhalefet olsun, milletin kafasını bulandıralım diye, anlama zahmetine bile girmeden karşı çıkan bir anlayış var. Büyükşehir yasasını eleştirenlerin, yasayı açıp okumadıklarına eminim. Çünkü o yasada olmayan, o yasanın ön görmediği birçok şeyi varmış gibi anlatıyorlar. Biz yeni Büyükşehir olmuyoruz. Kaliteli hizmetler senelerdir devam ediyor ve bu kimseyi mağdur da etmiyor. Bu yasayla, sağlıklı bir çevre, düzenli bir imar yapısı, sağlam bir altyapı hizmeti, ilimizin her köşesine aynı kalitede ulaşmış olacak. Ama muhalefetimiz, her yasaya mutlaka bir fitne katmaya, okumadığını anlatmaya çalışan bir muhalefetimiz var. Ama bizler buna müsaade etmeyecek ve halkımıza doğruları anlatmaya devam edeceğiz.Halkımızın oyların talipsek, onların istediği hizmetleri de üretip hayata geçirmeliyiz. On ilçe, şu anda Büyükşehire bağlı olarak hizmet alıyor, buna diğer ilçelerimiz de ilave olacak. On yıldır büyük işler yapıldı. Millet sevdamızla 2023 hedefleri belirledik, onlar yetmedi 2071'e dair söyleyeceklerimiz var. Biz başarmaya devam ediyoruz. Kısır çekişmelerle vakit kaybetmek için değil, siyasete gerçeklik kazandırmak, toplumun hizmetine sunmak için çalışmaya devam edeceğiz." diyerek sözlerini bitirdi.

Dilek ve temenniler kısmında, gelen soruların cevaplanmasının ardından Danışma Meclisi sona erdi.

07 Nisan 2013 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 4.421.377 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?