Işıkkara Manisa'da açıkladı!

Prof. Dr. Ahmet Mete Işıkara Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın Sakarya ve bölgesinde orta ve ağır hasarlı evlere yönelik aldığı yıkım kararının doğru olduğunu söyledi

'Türkiye'nin Deprem Dedesi' olarak bilenen Prof. Dr. Ahmet Mete Işıkara, Standart Profil Ege firması ile Afete Hazırlık ve Deprem Eğitim Derneği'nin ortaklaşa başlattığı 'Depreme hazır 1 milyon çocuk 1 milyon aile' projesi çerçevesinde Manisa'ya geldi. Prof. Dr. Işıkara, Belediye Kültür Sitesi Lale Salonu'nda Organize Sanayi Bölgesi İlköğretim Okulu öğrencilerine yaklaşık bir saat süren uygulamalı deprem eğitimi verdi. Prof. Dr. Işıkara, eğitimi bir tiyatro Oyunu gibi sahneleyince öğrencileri hem eğlendirdi hem de bilinçlendirdi.

Prof. Dr. Işıkara, eğitimin ardından, gazetecilerin deprem ile ilgili sorularını yanıtladı. "Ege'de büyük bir deprem olabilir mi?" sorusuna Prof. Dr. Işıkara,"Her an hazır olun" yanıtını verdi.

Sakarya HAMLESİ DOĞRU

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın Sakarya ve bölgesinde orta ve ağır hasarlı evlere yönelik aldığı yıkım kararının doğru olduğunu belirten Prof. Dr. Işıkara, "Başbakanımızı kutluyorum. Sakarya'da yapılanlar çok önemliydi. Orta hasarlı evler olarak bilinen evlerin tamamı ağır hasarlıydı. Mal sahipleri, bilirkişi marifetiyle ağır hasarlı evleri orta hasarlıya çevirdi. O zaman deprem yapı şartnamesine göre bu evlerin yıkılır. Buna alet olanlara yazıklar olsun. Mal sahipleri bu evleri makyajladı ve evleri gençlere verdi. Sakarya Üniversitesi'nde okuyan çocuklarımızı tabuta koydular. Dolayısıyla, bu son Başbakanımızın açıklamasından sonra orta hasarlı olarak bilinen evler yıkılıyor. Ben oradaki insanlara üzülüyorum. Ancak canlarının korunduğunu unutmasınlar" diye konuştu.

13 Aralık 2011 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.109.908 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?