SEAH'ta yine maaş sancısı!

Türk-İş Temsilcisi Cemal Yaman, Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ameliyathanede çalışan 78 personele maaşlarının yarısının ödendigini sosyal haklarının da verilmediğini söyledi...

MEDYABAR.COM-özel

Türk-İş İl Temsilcisi Cemal Yaman, medyabar.com'a yaptığı özel açıklamada SakaryaEğitim ve ArastırmaHastanesi'nin çesitli birimlerinde taşeron firmalar ile verilen hizmette görev ayan personelin maaş çilesi çektiğini söyledi..

Yaman daha 3 ay önce hastanede 400 personelin yaşadığı sorun yeni çözülmüsken bu kez de ameliyathanede çalışan 78 personelin her ayın 5'inde almaları gereken maşların yarısını, fazla mesai gibi sosyal haklarının da 3 aydır ödenmediğini söyledi.

Yaman medyabar editörüne yaptığı açıklamada şunları söyledi:
'Hastanede çalışan 78 işçi kardeşimize paraları kuşa çevrilerek veriliyor. Oysa o arkadaşlarımızın görev yaptığı taşeron firma alacağını 15-20 gün önce alıyor. Durum böyle iken maaşların ödenmemesi akıllara şunu getiriyor
'Bu firma parayı farklı yerlerde mi değerlendirilor. Veya reporu yapıyor.'
Bu konu sıkıntılı bir konu ameliyathane gibi bir yerde görev yapan personelin maaş sorunu akıllarında iken çalışması sıkıntılara neden olabilir.
Burada yapılması gereken hastane idaresi bu sorunu bir an çözmesi..'

24 Mart 2014 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 5.034.753 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?