Engelsiz şehir Sakarya semineri düzenlendi

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü, Engelsiz Şehir Sakarya projesi kapsamında seminer düzenledi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Kentsel Yaşamda Ulaşılabilirlik semineri Belediye Meclis Salonu'nda geçekleştirildi. Seminerde konuşan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetler Genel Müdürlüğü, Erişilebilirlik Dairesi Başkanı Dr. Deniz Çağlayan Gümüş, "Engelsiz Sakarya'yı oluşturmak adına Büyükşehir Belediyesi'nin çok güzel çalışmalara imza attığını görüyoruz. İmkânları daha fazla geliştirerek engelli vatandaşlarımızın sosyal hayatına hep birlikte katkı sağlayacağız" dedi

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü, Engelsiz Şehir Sakarya projesi kapsamında seminer düzenledi. Sakarya'nın Ulaşılabilirlik haritasını çıkartmak için devam eden çalışmalar kapsamında "Kentsel Yaşamda Ulaşılabilirlik" semineri Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda gerçekleştirildi. Seminere Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetler Genel Müdürlüğü, Erişilebilirlik Dairesi Başkanı Dr. Deniz Çağlayan Gümüş ile Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediye personelleri katıldı.

Yaşam Standartları Yükselecek

"Kentsel Yaşamda Ulaşılabilirlik" seminerinde konuşan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetler Genel Müdürlüğü, Erişilebilirlik Dairesi Başkanı Dr. Deniz Çağlayan Gümüş, "Erişilebilir imkânlara sahip bir şehirde yaşamak vatandaşlarımızın en temel hakkıdır. Engelli vatandaşlarımızın kentsel yaşam içerisinde hayatlarını kolaylaştıracak düzenlenmelerin yapılması çok mühimdir. Engelsiz Sakarya'yı oluşturmak adına Büyükşehir Belediyesi'nin çok güzel çalışmalara imza attığını görüyoruz. İmkânları daha fazla geliştirerek engelli vatandaşlarımızın sosyal hayatına hep birlikte katkı sağlayacağız" diye konuştu.

21 Mart 2014 - Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.858.781 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?