Melen Barajında 'derin' kuşkular.. Açılışı yine ertelendi

İstan­bul'un su ih­ti­ya­cı­nı kar­şı­la­mak için yak­la­şık beş yıl önce baş­la­tı­lan ve 11 Ağus­tos 2018'de ta­mam­la­na­cağı du­yu­ru­lan Melen Ba­ra­jı'nda ka­ran­lık nok­ta­lar ar­tı­yor

29 Ekim günlü Sözcü Ga­ze­te­si'ndeki kö­şe­sin­de ko­nu­yu gün­de­me ge­ti­ren Çiğ­dem Toker, daha ön­ce­ki bir ya­zı­sın­da "Baraj üstü ör­tü­len ya­pı­sal so­run­lar do­la­yı­sıy­la bit­me­yecek" de­di­ği­ni ha­tır­lat­tı. Bir mü­hen­dis oku­ru­nun "derin bir ses­siz­lik ve ka­rart­ma var" de­di­ği­ni ak­ta­ran Toker ya­zı­sın­da "DSİ İstan­bul 14. Bölge Mü­dür­lü­ğü'nde ba­ra­ja dair olum­suz ko­nuş­ma­lar ya­sak­lan­mış hatta kurum in­ter­ne­tin­den konu ile il­gi­li link­le­re ula­şım en­gel­len­miş. Ga­li­ba bu vahim du­ru­mun Cum­hur­baş­ka­nı'nın ku­la­ğı­na git­me­sin­den kor­ku­lu­yor. Ne­re­dey­se beş yıl önce baş­la­nan ve açı­lı­şı dört kez er­te­le­nen Melen Ba­ra­jı'nda neler ol­du­ğu­nu bize kim açık­la­ya­bi­lir?" diye sordu.

Sak­la­nı­yor mu?

Toker 'Melen Ba­ra­jı'ndan ne haber baş­lık­lı ya­zı­sı­nı "İhale yol­suz­lu­ğu so­ru­su so­rul­du diye bir kadın ga­ze­te­ci­ye kaba dav­ran­mak­tan çe­kin­me­yen Bakan Pak­de­mir­li ka­mu­oyu­nu ay­dın­la­tır mı acaba? Yoksa baraj göv­de­sin­de­ki çat­lak­lar, çöpe giden har­ca­ma­lar, ba­kan­dan bile sak­la­nı­yor ola­bi­lir mi? diye ta­mam­la­dı. Melen Ba­ra­jı için ka­mu­laş­tır­ma­ya 845 mil­yon lira, in­şa­ata da 647 mil­yon lira har­can­mış­tı.

01 Kasım 2018 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.903.364 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

04

Karasunun Çocuğu - Çatlak var çatlak.. yenisini yapmayı planlayacaklar önüne veya arkasına.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 01 Kasım 01:13
03

mir polat - Yazıyı yazan gazetenin ismini görünce şaşırmadım. Madem çatlak var birini gönderip 2 kare fotoğraf çektirseydiniz.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 01 Kasım 01:13
02

Karasulu - Barajın oturcagi zemin iyi etüd edilmedigi icin çökmeler meydana geliyor .bu yüzden baraj da halen daha su tutma işlemi yapilamiyor .mühendislik hatasi ve giden milyonlar .

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 01 Kasım 01:13


Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?