Sakarya'nın Kitabeleri için ilk adım atıldı

SAÜ akademisyenleri, öğrencileri ve Büyükşehir Belediyesi, Sakarya'nın kitabeleri isimli proje için çalışmalara başladı

Sa­kar­ya Üni­ver­si­te­si Fen-Ede­bi­yat Fa­kül­te­si Tarih Bö­lü­mü'nden Prof. Dr. Lütfi Şey­ban ve Sa­kar­ya Üni­ver­si­te­si Ya­kın­çağ Ta­ri­hi Ana­bi­lim Dalı'nda yük­sek li­sans yapan Ka­ra­su­lu Oğuz­han Kır ve Bü­yük­şe­hir Be­le­di­ye­si ile ortak yü­rü­tü­len Sa­kar­ya'nın Ki­ta­be­le­ri isim­li pro­je­nin ça­lış­ma­la­rı tüm hı­zıy­la devam edi­yor

Ça­lış­ma­lar hak­kın­da bilgi veren Oğuz­han Kır, ''Sa­kar­ya'nın Ki­ta­be­le­ri isim­li pro­jey­le ili­mi­zin kül­tü­rel var­lık­la­rı­nı ön plana çı­kar­ma­yı amaç­lı­yo­ruz.Bu amaç doğ­rul­tu­sun­da ilk ola­rak ça­lış­ma­la­rı­mı­za Ka­ra­su Mer­kez Me­zar­lı­ğı ve Ka­ra­su Köyü Ma­hal­le­si'nde bu­lu­nan me­zar­lık­lar­da baş­la­dık. Ön­ce­lik­le bu böl­ge­de yer alan ta­ri­hi mezar taş­la­rı­nın ta­ma­mı­nı kayıt al­tı­na aldık. Kayıt al­tı­na alma iş­le­mi sı­ra­sın­da her me­za­rı nu­ma­ra­lan­dı­ra­rak ve ha­ri­ta üze­rin­de yer tes­pi­ti ya­pa­rak ki­ta­bı­mız­da yer ala­cak şe­kil­de ar­şiv­le­dik'' diye ko­nuş­tu.

Sa­kar­ya'ya büyük bir ta­ri­hi miras bı­rak­ma­yı he­def­le­dik­le­ri­ni söy­le­yen Kır, pro­je­nin son aşa­ma­sın­da ta­ri­hi kül­tü­rü­mü­zü ya­şa­ta­cak eser­le­ri, ya­pıl­ma­sı plan­la­nan Açık­ha­va mü­ze­sin­de ser­gi­le­ye­cek­le­ri­ni vur­gu­la­dı.

13 Nis 2018 - 02:17 - Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.287.852 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Medyabar editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Medyabar değil haberi geçen ajanstır.
Anket Koronavirüs aşısı olacak mısınız?