TÜBİTAK'tan Sakarya Üniversitesi projelerine destek

TÜBİTAK ARDEB Eylül 2017 dönemi 1001 ve 3501 projeleri başvuru sonuçları açıklandı.

Haber Resmi
Haber albümü için resme tıklayın

Buna göre Sakarya Üniversitesi'nden 7 ayrı proje "1001 - Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı" ve "3501 - Kariyer Geliştirme Programı" kapsamında TÜBİTAK tarafından desteklenecek.

SAÜ ve ADAPTTO Teknoloji Transfer Ofisi tarafından yürütülen ve destek alan projeler ile ilgili öğretim üyeleri ise şu şekilde sıralandı:

1001 - Prof. Dr. Arif Baran; "Yeni Potansiyel İlaç Adayları Olarak Bazı C7ntipi Yeni Kiral Aminokarbeşekerlerin Sentezi ve Onların Glikosidazlara ve –Amilaz'a- Karşı İnhibisyon / Aktivasyon Kinetik Parametrelerinin İncelenmesi"

1001 - Yrd. Doç. Dr. Muhammet Hilmi Nişancı; "PMC Tabanlı Muhafaza Yöntemi ile Yüksek Frekanslı Mikrodalga Modüllerinde Elektromanyetik Girişimin (EMI) Azaltılması"

1001 - Doç. Dr. Süleyman Kaya; "18. Yüzyıl Üsküdar Para Vakıflarının Gelir ve Giderlerinin Analizi"

1001 - Prof. Dr. Ali Osman Ayhan; "Kırılma ve Çatlak İlerleme Analiz Sistemi (FCPAS) - Aşama 3"

1001 - Prof. Dr. Erkan Çelebi; "Saha Koşullarında Yüksek Hız Trenlerinin Oluşturduğu Çevresel Titreşimlerin Belirlenmesi ve Yapısal Titreşimlerin Azaltılması"

3501 - Yrd. Doç. Dr. Adem Soruç; "Yapılandırılmış Girdi, Yapılandırılmış Çıktı ve Geleneksel Açık Anlatımlı Dilbilgisi Eğitimlerinin İngilizceyi Yabancı Dil Olarak Öğrenen Türkiye'deki Öğrencilerin İngilizce Ettirgen (Birincil) ve Geçmiş Zaman Edilgen (İkincil) Yapısının Edinimine Etkilerinin Araştırılması"

3501 - Yrd. Doç. Dr. Mehmet Korhan; "Erturaç Anadolu Levhasının Kuzeybatısında Düşey Yönlü Farklılaşmış Tektonik Deformasyonun, Akarsu Taraça Basamaklarının Mekânsal Dağılımı ve Lüminesans Kronolojisi Yardımıyla Araştırılması"

15 Şubat 2018 - Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.976.151 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'da eğitim düzeyini yeterli buluyor musunuz ?