Bu yıl da değişmedi. Erkeklerde Ömer kızlarda Zeynep

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre; Sakarya'da yeni doğan bebeklere konulan en popüler erkek isimleri Ömer Asaf, Ali Asaf, Ertuğrul, Yusuf ve Hamza; en popüler kız isimleri ise Zeynep, Zümra, Elif, Defne ve Zehra oldu

Haber Resmi
Haber albümü için resme tıklayın

Türkiye İstatistik Kurumu Kocaeli bölge Müdürlüğünce açıklanan verilere göre, ADNKS 2018 yılı sonuçlarına göre; Sakarya ilinde yeni doğan bebeklere konulan en popüler erkek isimleri, Ömer Asaf, Ali Asaf, Ertuğrul, Yusuf ve Hamza, en popüler kız isimleri ise Zeynep, Zümra, Elif, Defne ve Zehra oldu. TÜİK verilerine göre geçen yıl ve bir önceki yılda Sakarya'da erkeklerde Ömer kızlarda ise Zeynep popüler isim olmuştu.

TÜRKİYE'DE RESMİ KIZ ÇOCUK EVLİLİKLERİ AZALDI

Evlenme istatistiklerine göre; 16-17 yaş grubunda olan kız çocuklarının resmi evlenmelerinin toplam resmi evlenmeler içindeki oranı 2014 yılında %5,8 iken bu oran 2018 yılında %3,8'e düştü.

Bu oran, illere göre incelendiğinde; 2018 yılında Ağrı ilinin %14,8 ile kız çocuk evlenmelerinde en üst sırada yer aldığı görüldü. Bu ili, %14,1 ile Muş ve %12,5 ile Bitlis izledi. Kız çocuk evlenmelerinin toplam evlenmeler içindeki oranının en düşük olduğu iller ise %0,7 ile Bolu, %0,9 ile Trabzon ve Artvin oldu.

SAKARYA İLİNDE KIZ ÇOCUK EVLENME SAYISI

Sakarya ilinde Evlenme istatistiklerine göre; 16-17 yaş grubunda olan kız çocuklarındaki resmi evlenmelerin toplam resmi evlenmeler içindeki oranı %2,8 oldu.

İLKOKUL SEVİYESİNDE NET OKULLAŞMA ORANI

Türkiye İstatistik Kurumu Kocaeli bölge Müdürlüğünce açıklanan verilere göre, Milli eğitim istatistiklerine göre; ilkokul seviyesinde net okullaşma oranı 2017/'18 öğretim yılında %91,5 oldu. Net okullaşma oranı cinsiyet bazında karşılaştırıldığında, cinsiyetler arasında önemli bir farklılığın olmadığı görüldü.

Türkiye İstatistik Kurumu Kocaeli bölge Müdürlüğünce açıklanan verilere göre, Milli eğitim istatistiklerine göre; Sakarya ilinde ilkokul seviyesinde net okullaşma oranı 2017/'18 öğretim yılında %91,3 oldu. Net okullaşma oranı cinsiyet bazında incelendiğinde ise erkeklerde %91,3, kızlarda %91,2 oldu.

19 Nisan 2019 - Güncel

medyabar.com son bir ayda 2.575.305 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (264) 273 53 53
Reklam bilgi

Anket Sakaryaspor bu sezon nasıl bir performans sergileyecek?