Binlerce Ülkücü bu şölende buluştu

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı İl Başkanlığı tarafından Atatürk Spor Salonunda, "Ülküde birlik, Ülkede beraberlik" gecesi düzenlendi

Haber Resmi
Haber Resmi
+12
Haber albümü için resme tıklayın

Sakarya Ülkü Ocakları Başkanı Samet Şahin ve Yönetim Kurulu üyelerinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen organizasyona MHP Sakarya Milletvekili Prof. Dr. Münir Kutluata, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, MHP İl Başkanı Levent Bülbül ve yönetimi, MHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Orhan Ünver, MHP İlçe teşkilatları ve yöneticileri, İl-İlçe kadın kolları, Kocaeli-Düzce-Bolu Ocak Başkanları ve yöneticileri, İlçelerde bulunan Ocak Başkanları, yöneticileri, üyeleri ile çok sayıda ülkücü ve aileleri katıldı.

DİMDİK DURACAĞIZ
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan şölenin açılış konuşmasını Sakarya Ocak Başkanı Samet Şahin yaptı. Ülkemizin birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacı olduğu bir dönemden geçildiğine vurgu yapan Şahin, "AKP iktidarının ülkemizi 11 yılda getirdiği noktaya baktığımız zaman bölünme-parçalanma-teröristlerin kahraman ilan edilmesi, Türklüğün hiçe sayılması gibi bütün değerlerimizi ayaklar altına alan, vatanımıza göz koyanlara kucak açan bir Başbakan var. Biz buradayız ve her zaman dimdik duracağız" dedi. Şahin, şölene katılan herkese teşekkür ederken, Ülkücü şehitlerimizi bir kez daha rahmetle andıklarını söyledi. Şahin'in ardından MHP İl Başkanı Levent Bülbül konuşma yaptı.

ALINGANLIK GÖSTERMEDİK
Levent Bülbül konuşmasında,"Ey büyük Türk Milletinin genç neferleri, yiğit bozkurtlar hepiniz hoş geldiniz. Türk milliyetçileri dün olduğu gibi bugünde varlar, milletin geleceği için ilelebet var olacaktır. 1980'de yağlı urganlara bile eyvallah etmeyen,zindanlarında işkencelere iftihar gözüyle bakan, Türk milliyetçileri selam olsun hepinize" dedi. Bülbül, "Bu Devletin ve milletin bekasını her şeyin üzerinde tutan gençlik var. Biz Türk milletinin içinde bulunduğu bu felaket ortamında gerekirse geçmişte olduğu gibi kan ve can vermeye hazırız. Dimdik ayaktayız. Biz yeri geldi çok büyük haksızlıklarla karşılaştık. Gün geldi tehdit olarak görüldük. Ama hiç alınganlık göstermedik. Çünkü biz bu milletin öz evladı ve aslıyız" dedi.

BİRBİRİNE İNANAN BİR GENÇLİK
Son olarak ise Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz konuştu. Kılavuz, "Ülkemizde yaşanan gelişmeler herkesin malumudur. Türk Milleti öz vatanında misafir konumuna düşürülmeye çalışılmakta, bu milletin evlatlarının arasına şurada, buradan diye nitelemeler yapılarak nifak tohumları ekme çabası içine girilmiştir. Bu toprakların varlığını ve birliğini korumak, bin yıllık kardeşlik harcının bozulmasına engel olacak kurum Ülkü Ocaklarıdır. Ülkü Ocakları Türk milleti için hiçbir şahsi menfaat beklemeden hayal kurabilen ve hayallerini nasıl gerçekleştirebileceğinin yollarını arayan, gece gündüz durmadan samimiyetle çalışabilecek dava arkadaşı hukukunda birbirine inanan bir gençlik hazinesine sahiptir" dedi.

ŞEHİT AİLELERİNE PLAKET
Konuşmaların sona ermesinin ardından Taş Medreseli Zihni Açba'ya, Ülkücü şehitler Adem Tomay ve Halit Çotur ailelerine plaket verildi. Duygulu anların yaşandığı bu törende tribünler, "Şehidim hakkını helal et bize" sloganları atıldı. Çekiliş yapılarak çeşitli hediyelerin dağıtıldığı gecede, belediye başkan adayları da platforma gelerek birlik ve beraberlik pozu verdiler.

ALİ KINIK VE OSMAN ÖZTUNÇ
Mehteran ekibinin gösterisiyle devam eden gecenin sonunda ise Ali Kınık ve Osman Öztunç sahne aldı. Kınık ve Öztunç Ülkücülere unutulmaz bir gece yaşatırken, Milletvekili Kutluata ve Büyükşehir Belediye Başkan adayı Orhan Ünver'in zaman zaman söylenen türkülere eşlik ettiği gözlendi. MHP'liler ve Ülkücüler bu şölenle yerel seçim öncesinde büyük bir moral depoladı.

23 Aralık 2013 - Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.987.019 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?