Akyazı'yı uçuralacak proje

Akyazı Belediyesi ve Sakarya Üniversitesi ile birlikte ortaklaşa yaptığı projeleriyle Akyazı Jeotermal enerji ile kür merkezine kavuşacak

Haber Resmi
Haber Resmi
Haber albümü için resme tıklayın

Termal Turizm açısından Dünya'da ilk 7. sırada olan ülkemizde bulunan 1500'in üzerinde termal kaynaklardan birinin de Akyazı'da yer alması sebebiyle uzun süredir yapılanölçümler ve araştırmalar sonucunda Akyazı'nın termo-mineral ve mineralli su potansiyeli açılarından zengin olduğu ortaya çıktı. Bu araştırmaların sonucunda atılımlara başlayan Akyazı Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı Sakarya Üniversitesi ile birlikte yürüttüğü çalışmalarının ilk aşamasını kaydetti. Mimari planları Akyazı Belediyesi ve Sakarya Büyükşehir belediyesi tarafından hazırlanan Akyazı Belediyesinin yer ve teknik imkanlar sağladığı ve Akyazı Devlet Hastanesi yanına yapılması planlanan dev tesis için hazırlıklar başladı.

Termal Turizm ile Akyazı'da yılın 12 ayı bir çok çoğu tıbbi tedavi amaçlı olan Termal kür projesi ile ilgili bilgi verenAkyazı Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı"Biz öncelikle yapacağımız tesisin beklentileri üst düzeyde karşılaması vegerektiğinde de diğer ülkelerden de misafir alabilmemiz amacıyla mimari planımızıve tüm beklentileri kapsayacak şekilde en uygun ve en kaliteli şekilde yapılabilmesi için gereken her şeyi kapsamlı şekilde düşündükAkyazı ve Kuzuluk çevresi, jeolojik konumu nedeniyle önemli termal kaynaklara sahiptir. Ayrıca bu yörenin kür için uygun iklim koşulları, eşsiz doğası ve zengin doğal bitki örtüsü, Akyazı'da Termal Turizm yatırımı yapılması için en uygun olan koşulları oluşturmaktadırlar. İstanbul, Adapazarı, İzmit Kentlerine ve ana ulaşım akslarına yakınlığı, Akyazı'ya yatırım yapılması için ayrıca üstünlük sağlamaktadır. Tüm bu özellikler; Akyazı'da birleşince Termal Kür Merkezi yatırımı yapılabilmesine ve bunun sonucunda Akyazı Termal Turizm Merkezi'nin oluşabilmesine büyük bir avantaj ve olanak sağlamaktadır. İç turizmin yanı sıra, dış turizme de hizmet edebilecek yüksek kalite standardında yapılacak olan Termal Kür Merkezi yaratılarak, Ülkemize döviz girdisi sağlanacaktır.

Akyazı ve çevresinde yaşayan halkımızın Termal Turizmden kaynaklanan yeni iş olanakları kazanması sağlanacak ve bölgenin sosyo-ekonomik açıdan kalkınmasına yardımcı olunacaktır.

Akyazı termal sularının optimum değerlendirilmesini sağlayacak olan Akyazı Belediyesi Termal Kür Merkezi'nin yapılması sonucunda, ÜlkemizÖncü ve Örnek nitelikte Termal Turizm Yatırımı kazanmış olacaktır. Bu amaçla çalışmalarımızı bu projenin bir an önce hayata sokulması adına var gücümüzle yürütüyoruz. Projemiz Akyazı'ya ve Ülkemize şimdiden hayırlı olsun" dedi.

26 Eylül 2013 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.971.194 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'daki sağlık hizmetlerini yeterli buluyor musunuz ?