Saadet Partisi Erbakan'ı andı

Saadet Partisi İl Başkanı Eyüp Yıldırım Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın ölüm yıldönümü sebebiyle yazılı bir açıklama yayınladı.

Saadet Partisi (SP) İl Başkanı Eyüp Yıldırım'ın açıklaması şu şekilde:

Merhum liderimiz, 54. Refahyol hükümetin Efsane Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocamızın Huzuru Ala'ya varışının 7. seneyi devriyesindeyiz. Zaman çok hızlı geçiyor. Üzerinden koskoca bir yedi yılın geçmiş olduğuna inanmak çok güç. Çünkü her şey daha dün gibi. Şubatın en soğuk günlerinden birinde hocamızı ebedi istirahat hanesine uğurlamıştık, bizim için hayatın en zor günlerinden bir gün.

Bütün başarılarını mücadele, azim, inanç ve gayretle elde etmiştir. Önemli bir duruşu, sağlam bir mayası vardı. Uzlaşma anlayışına inanırdı. Bizlere iki önemli şeyi sonuna kadar öğreterek gitti. Dünya bir imtihan dünyasıdır. Hak ve batıl mücadelesi vardır.

Belki klasik bir tabir olacak ama Erbakan hocamızı anlatmak, onu kelimelere dökmek inanın çok güçtür. Duruşu ile bakışı ile yaşantısı ile davasına olan bağlılığı ile emsalsiz bir insandı. Bugün geldiğimiz bu noktada, daha düne kadar kendisine en ağır suçlamaları yapanların, bütün hayatı boyunca karşısında duranların hocamıza daha ölümünün üzerinden üç beş yıl geçmeden hakkını teslim etmeleri, şahsiyetinin ve devlet adamlığının ne denli büyük olduğunun en net göstergesidir.

Onun derdi bu ülkenin çağdaş uygarlık seviyesini gelmesi değil, bizatihi bu seviyesinin de üstüne çıkması idi. Ürettiği Gümüş motorlar ile bu ülkenin şeftali yerine motor üretmesini arzu ediyordu. Ağır sanayi hamlesini geliştirerek dünyanın süper güçlerinden biri olmayı hayal ediyordu. Maalesef olmadı. Çünkü ülke insanı onu yeteri kadar tanıyamadı, yeteri manada anlayamadı.

Erbakan hocamız 27 Şubat günü Rahmana kavuştu malum. Bu tarih mühim bir tarihtir. Çünkü kendisini en çok mağdur eden 28 Şubat tarihinden bir gün öncedir. Çünkü 28 Şubat, Erbakan hocamızın nezdinde tüm milli görüş camiasının kalbinde derin bir yaradır. Ülkeyi hizmet etmeyi kendisine şiar edinmiş bir camianın üzerine tankların yürütülmesi, hele ki işçisinin, memurunun, emeklisinin, dul ve yetiminin bu denli kısa bir süre içerisinde bu denli yüzünü güldüren bir hareketin üzerine askeri baskı ve tahakkümün kurulması haktan reva mıydı? İşte en çok da bunu kabul edemedi milli görüş kadroları, en çok da bundan dolayı acı çekti. Havuz sistemi kurmanın, denk bütçe yapmanın, ek vergi ve zam koymadan zam yapmanın nesinin suç olduğuna anlam verememişlerdi. Yeni bir dünya kurmak için D-8'leri kurmanın nesinin kötü olduğunu anlayamamışlardı. Ülke insanının kendilerine sahip çıkmayışının burukluğunu her daim yaşadılar, yaşamaya devam ediyorlar.

Vefatının 7. Seneyi devriyesi münasebetiyle merhum liderimize gani gani rahmet diliyoruz. Mekânının cennet olmasını, makamının ali olmasını niyaz ediyoruz. Yüce rabbimizden bizleri efendimize ve hocamıza komşu eylemesi için dualar ediyoruz.

27 Şubat 2018 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.875.715 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryaspor sizce şampiyon olur mu?