Kültür Merkezi ilk misafirlerini ağırladı

Arifiye Belediyesi tarafından yaptırılan Kültür Merkezi 15 Şubat Cuma günü ilk misafirlerini ağırlamanın heyecanını yaşadı.

Haber Resmi
Haber Resmi
+3
Haber albümü için resme tıklayın

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından "Koruyucu Aile" olma ile ilgili bilgilerin verildiği konferans saat:16.00'da, Sakarya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Kerem Toprak'ın açılış konuşması ile başladı.
Aile ve Politikalar İl Müdürlüğünde görevli sosyal hizmet uzmanı Fatma Sarıoğlu, konferansa katılan bayanlara Koruyucu Aile olma ile ilgili çeşitli bilgiler verdi. Çeşitli Sosyal Hizmet kurumlarında bulunan yetim ve öksüz çocukların Devlet tarafından her türlü ihtiyaçları karşılanarak koruma altına alındığını belirten Sarıoğlu, bir dereceye kadar onlara sevgiyi de verebiliyoruz. Ancak, aile ortamının sıcaklığını vermek olanaksız. İşte tam bu noktada, çocuklarımıza aile ortamının sıcaklığını verecek, onların ihtiyaçlarını karşılayabilecek ailelere ihtiyaç duyuyoruz.

Maalesef toplumuzda bu tür sosyal içerikli programlara katılım çok sınırlı.Sınırlı sayıdaki gönüllünün çalışmaları ve desteği, toplumun bu konudaki sorumluluğunu yerine getirmesine yetmiyor. Ancak yaptığımız seminer, konferans ve etkinliklerle toplumu bilinçlendirmeyi amaçlıyoruz.

Bu gün çevremize baktığımızda çeşitli sağlık problemleri nedeniyle, çocuk sahibi olamayan en az orta gelir düzeyine sahip bir çok aile var. Hedef kitlemiz aslında bu kesim olmakla birlikte, koruyucu aile olarak iki çocuğu bulunan, bunun yanında yuvadan üç çocuğumuzu daha koruyucu aile olarak alan ve toplam beş çocuk sahibi olan ailelerimizde mevcut.

Bu gün Sakarya'da bulunan elli civarındaki yetim ve öksüz yavrumuzdan otuz üç tanesi koruyucu ailenin yanında aile sıcaklığına kavuştu. Gözlerindeki o ürkek bakışlar, yerini kendine güvenen, mutlu ve neşeli bakışlara bıraktı. Halen üç çocuğumuzun işlemleri sürmekte. Bu model sayesinde, tüm çocuklarımızı Koruyucu Ailelerimizin yanına yerleştirmek suretiyle onları fiziki ve ruhsal olarak gelişimini tamamlamış, topluma yararlı bireyler haline getirebileceğiz. Durumu müsait olan ve çocuk hasreti ile yanan tüm Arifiyeli Ailelerimizi İl Müdürlüğümüze bekliyoruz." dedi.
Arifiye Belediyesinin ev sahipliğinde yapılan konferansa, Sakarya Valisi Mustafa Büyük'ün eşi Emine Hayriye Büyük, Arifiye Kaymakamı Mehmet Ünal'ın eşi Aysun Ünal, Arifiye'deki sosyal hizmet kurumlarının yetkilileri ile çok sayıda Arifiye'li bayan katıldı.

Konferanstan sonra, Arifiye Belediyesi tarafından hazırlanan ikramlar, katılımcılara sunuldu.

18 Şubat 2013 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.077.529 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?