20 öğrenci staj için Almanya'ya gitti

Kız Meslek Lisesi öğretmenleri Sevda Aslan, Birol Şen ve Gökhan Özmen 20 öğrenci ile birlikte Almanya'ya gitti.

Büyütmek için resme tıklayın

Adapazarı Lokantacılar ve Kebapçılar Odası AB Leonardo Da Vinci Hareketlilik Programı çerçevesinde Adapazarı Kız Teknik ve Meslek Lisesi ortaklığı ile yürütülecek projede görevli Kız Meslek Lisesi öğretmenleri Sevda Aslan, Birol Şen ve Gökhan Özmen 20 öğrenci ile birlikte Almanya'ya gitti.

Yiyecek içecek sektöründe eğitim alan öğrencilerin Avrupa'daki Staj Eğitimi Sürecinde "Üretimden Tüketime Beslenme Uygulamalarının Araştırılması" adlı Projede gönderen ortak olan Adapazarı Kız Teknik ve Kız Meslek Lisesi Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanında Eğitim alan 11'inci ve 12'inci sınıf seviyesindeki 20 öğrenci ile 3 refakatçi öğretmen 3 Şubat -2 Mart 2013 tarihleri arasında Almanya'nın Herne şehrinde 1 ay süre ile kalarak Recklinghousen, Dortmound, Gelsenkirchen şehirlerinde yer alan restoranlarda proje çalışmasını yürütecekler.
Proje sorumlusu Sevda Aslan, 3-a educaiton firmasının ev sahibi ortak olarak yer aldıkları proje çalışmasında katılımcıların konaklama, yeme içme hizmetlerinde Türk misafirperverliklerini bir çok projede tescillenen İlhan ve Dürdane Belek'in öğrencilerin alanlarına paralel güvenilir ve disiplinli staj yerleri planlanmasında memnuniyet verici destekleri olduğunu belirtti.

Projede görevli öğretmenler Sevda Aslan, Birol Şen, Gökhan Özmen, "Öğretmen ve öğrencilerimizin her zaman yanında olan Okul Müdürümüz Ali Harbi'ye ve başarımıza inanan, destek aldığımız tüm mesai arkadaşlarımıza ve öğrencilerimizin saygıdeğer velilerine teşekkür ediyoruz" dediler.

Öğrencilerin Staj süresince giyecekleri iş önlüklerinin tasarlanmasında emeği olan Beyazgül iş elbiseleri firma yetkili ve çalışanlarına, önlüklerin masrafını üstlenen Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığına ve Lokantacılar Odası Başkan ve üyelerine katkılarından dolayı teşekkür eden öğretmenler, projelerinin duyurulmasına katkı sağlayan basın mensuplarına da teşekkür ettiler.

04 Şubat 2013 - Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.954.877 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.