AK Partili milletvekillerinden Kösemusul'a tepki

SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul'un milletvekilleri ile ilgili yaptığı açıklamalara karşı AK Parti'li milletvekilleri ortak bir basın açıklaması yaptı.

Milletvekillerini ortak açıklaması şöyle;
"16 Aralık 2013 tarihinde Sakarya Sanayi ve Ticaret odası Başkanı Sayın Mahmut Kösemusul "SATSO'dan siyasilere kırımızı kart" başlığı altında bir takım yersiz, gereksiz ve doğru olmayan beyanlarda bulunmuştur.

SATSO Başkanı Sayın Kösemusul'un milletvekillerini hedef alan ve gerçekten gelişi güzel olarak nitelendirebileceğimiz açıklamaları ile ne yapmak istediğini tam olarak malesef anlayabilmiş değiliz. Sakarya milletvekilleri, AK Parti iktidarı döneminde toplumun değişik kesimlerinin sorunlarına karşı son derece duyarlı olmasının yanısıra, iş dünyasının da sorunlarına karşı her zaman ilgili olmuşlar ve çözüm odaklı çalışmışlardır.

Bunun içindir ki; deprem ile birlikte ekonomisi çökmüş, alt yapısı harap olmuş, nüfusu göç veren bir Sakarya'dan; ekonomik olarak ihracatta 9. Sıraya yükselmiş, sosyoekonomik gelişmişlik sıralamasında 23. Sıradan 18. sıraya çıkmış, duble yollarla ve alt yapısı ile yeniden şekillenmiş, nüfusu 720 binlerden 920 binlere ulaşan ve adeta küllerinden yeniden doğan bir Sakarya ortaya çıkmıştır.

Bu konuda sayfalarca örnek gösterebiliriz. Ancak sadece SATSO Başkanı'nın konuşma metnindeki yatırımlara bir göz atsak bile milletvekillerimizin Sakarya ekonomisi ve iş dünyası ile ne kadar yakından ilgili olduklarını başkanın konuşmasından çıkarmak mümkün olacaktır. Şöyle ki Başkan açıklamasının ilk paragrafında Sapanca'da süs bitkiciliği borsası kurulduğunu ifade etmekte ancak buranın kurulması için milletvekillerinin gayreti ile Sapanca'nın en değerli arazilerinden 200 dönümlük arsanın Orman ve Su İşleri Bakanlığından tahsis edildiğini ve buranın inşası için ilgili bakanlıktan yaklaşık 5 Milyon TL ödenek çıkartıldığını görmezden gelmektedir.

Yine 2002'de AK Parti iktidar olduğunda sadece 2 adet OSB var iken, Sakarya'daki bürokratların, belediyelerin ve iş dünyasının gayretleri ile Sanayi Bakanlığının ve milletvekillerinin yoğun çabaları sonucu ilimizdeki OSB sayısı 10'a yükselmiştir. Bu çabaları görmezden gelmek ve kendine mal etmek büyük haksızlıktır. Yukarıda verdiğimiz örnekleri de elbette çoğaltabiliriz.

Sakarya, tarihinde hiç görmediği kadar bürokratı, seçilmişleri, esnafı, iş dünyası ve milletvekilleri ile güçlü bir uyum yakalamıştır. İstikrarlı bir şekilde büyümesine devam etmektedir. Bu büyümede başta milletvekilleri olmak üzere herkesin payı vardır. Zaten girmiş olduğumuz 3 genel seçimden de oylarımızı artırarak başarı ile çıkmamız bunun başka bir göstergesidir. 2015'te genel seçimler yapılacaktır. O zaman isteyen istediği yere aday olabilir, istediği kişileri destekleyebilir. Son kararı verecek olan bu necip millettir.

AK Parti ile birlikte her türlü vesayet dönemi sona ermiştir. Siyasete yön çizecek tek merci aziz milletimizdir. Bu güne kadar güç odakları karşısında eğilmedik, bükülmedik hep doğru olanı yaptık. Bizim rotamızı her zaman millet çizmiştir.

Her kurum kendi işine odaklanmalı ve siyasete yön çizmeye kalkmamalıdır. Yerli yersiz açıklamaların ne söyleyene, ne muhatabına ve ne de Sakarya'ya bir faydası olmayacaktır.

Bizler bu güne kadar hep işimizi yapmanın derdinde olduk. Sakarya'yı daha yaşanabilir bir kent haline getirmek için uğraş verdik. Bundan sonra da aynı yolda yani milletimize hizmet etme yolunda inşallah gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz.

18 Aralık 2013 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.077.529 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?