THK model uçak kursiyerleri sertifikalarını aldı

THK Adapazarı Şubesi Havacılık faaliyetlerinin geliştirilmesi kapsamında ilçemiz ve Kaynarca ilçesinde mevcut okullarda görev yapan toplam 11 model uçak rehber öğretmenlik kursiyerleri sertifikalarını aldı.

Haber Resmi
Haber Resmi
+7
Haber albümü için resme tıklayın

İLKİN AYTAÇ'IN HABERİ

THK Adapazarı Şubesi Havacılık faaliyetlerinin geliştirilmesi kapsamında ilçemiz ve Kaynarca ilçesinde mevcut okullarda görev yapan toplam 11 öğretmenimize model uçak rehber öğretmenlik kursu verildi.

Adapazarı Şube Saymanı Atilla Karahan tarafından verilen kursu öğretmenler başarı ile tamamladı.

Öğretmenler sertifikalarını THK Şube Başkanı Av. Vacit Öktem tarafından aldı.

Yeni öğretim dönemlerinde görev aldıkları okullarda Milli Eğitim Müdürlükleri veya İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlükleri aracılığıyla kurs açabilecek ve Kurs ile ilgili tüm malzemeler ücretsiz olarak Türk Hava Kurumu tarafından karşılanacak.

Adapazarı Şube Başkanı Av.Vacit Öktem kurs çalışmalarının devam edeceğini havacılık faaliyetlerinin tüm okullarda yaygınlaştırılması için THK Genel Başkanlığınca THK'nın Eskişehir İnönü Eğitim Merkezinde 17 Hazirandan başlayarak 7 Eylüle kadar toplam dokuz kurs planlanması yapıldığı,bu kursların birer haftalık olduğu ,yemek,konaklama ve eğitimlerin ücretsiz olarak verildiğini açıkladı.

Adapazarı Şube Başkanı Av.Vacit Öktem;"Görüldüğü gibi THK sadece deri toplayan bir kuruluş değil ayrıca zor şartlarda ülke ve genelinde topladığı belli miktardaki deri ve yardımların dışında birikimlerini en iyi şekilde değerlendirerek ülke gençlerini eğiten ülke insanına ve ülkesine hizmet eden bir kuruluştur.Türk Hava Kurumu,halktan aldığını halka veren bir kurumdur.Devletten herhangi bir kaynak almadan ,halkının yardım ve destekleriyle bugünlere gelmiştir.Varlığının ve gücünün tamamını en iyiye ,en güzele ulaşmak ve bununla halka paylaşmak yönünde kullanmaktadır.THK Adapazarı Şubesi Yönetim Kurulu olarak Cumhuriyet'in bu önemli kurumu bugüne kadar olduğu gibi ,bugünden sonra da halkımızın özellikle Türk gençliğinin hizmetinde tutmaya devam edeceğiz"şeklinde konuştu.

Haberin Videosu

05 Nisan 2013 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.000.216 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'da eğitim kalitesini yeterli buluyor musunuz ?